.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
KADİP'ten Yahudiler için anma töreni Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
KADİP'ten Yahudiler için anma töreni Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
KADİP'ten Yahudiler için anma töreni Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
KADİP'ten Yahudiler için anma töreni Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
KADİP'ten Yahudiler için anma töreni Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
KADİP'ten Yahudiler için anma töreni Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
KADİP'ten Yahudiler için anma töreni Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
KADİP'ten Yahudiler için anma töreni Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
KADİP'ten Yahudiler için anma töreni Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
KADİP'ten Yahudiler için anma töreni Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
KADİP'ten Yahudiler için anma töreni Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
KADİP'ten Yahudiler için anma töreni Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
KADİP'ten Yahudiler için anma töreni Vote_lcapKADİP'ten Yahudiler için anma töreni I_voting_barKADİP'ten Yahudiler için anma töreni Vote_rcap 
berfin
KADİP'ten Yahudiler için anma töreni Vote_lcapKADİP'ten Yahudiler için anma töreni I_voting_barKADİP'ten Yahudiler için anma töreni Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
papatya özgürlük Dost değilim sevgi zorunlu elveda neden 2023 belkide sarı hatırla odun yalnızlık kadın muhtesim şair beden mutluluk yorumsuz bahar SosyoLoji paint sıcak 2022 sevmek
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

KADİP'ten Yahudiler için anma töreni

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : KADİP'ten Yahudiler için anma töreni Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : KADİP'ten Yahudiler için anma töreni Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

KADİP'ten Yahudiler için anma töreni Empty
    MesajKonu: KADİP'ten Yahudiler için anma töreni   KADİP'ten Yahudiler için anma töreni Icon_minitimePaz Ocak 12, 2014 12:15 am

Kültürlerarası Diyalog Platformu, İkinci Dünya Savaşı'nda batırılan gemide ölen Yahudi göçmenleri anacak

Gülen Hareketi'ne yakınlığıyla bilinen Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın (GYV) öncülüğünde kurulan Kültürlerarası Diyalog Platformu (KADİP), 1942 yılında öldürülen Yahudiler için anma töreni düzenleyecek.

24 Şubat 1942 tarihinde Karadeniz'de Ruslar tarafından batırılan gemide yer alan 770 Yahudi yolcu için anma programı yapacak olan KADİP'in anma programına İsrail'li diplomatların da yer alacağı belirtiliyor.

FACİADAN TÜRKİYE SORUMLU TUTULMUŞTU

Sovyet denizaltısı tarafından batırılan gemiden uzun yıllar boyunca Türkiye sorumlu tutuluyordu.

KADİP kurucuları farklı inanç mensuplarından oluşuyor. Yönetim kurulu başkanlığı görevini İlahiyatçı Suat Yıldırım yürütüyor.

Yönetim Kurulu üyeleri arasında ise GYV Başkan Yardımcısı ve Medeniyetler İttifakı Türkiye Eşgüdüm Komitesi Başkanı Cemal Uşşak, Türk Musevileri Hahambaşılığı Müşaviri İzak Kolman, ve Türkiye Musevi Cemaati Hahambaşı Genel Sekreteri Yusuf Altıntaş da bulunuyor.

STRUMA FACİASI

II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerden kaçan Yahudileri Filistin'e götürmek üzere Romanya'dan yola çıkan Struma gemisinin Karadeniz'de bir Sovyet denizaltısı tarafından batırılmıştı. Karadeniz'de motoru bozulan ve yolcularının karaya çıkmasına izin verilmediği iddia edilen geminin batırılması sonucu 768 kişi hayatını kaybetti. Struma'nın batışı, II. Dünya Savaşı'nın denizde en fazla sivil kayba yol açan olayı olarak tarihe geçti.

KADİP'ten Yahudiler için anma töreni Kadipten-yahudiler-icin-anma-toreni_3242
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

KADİP'ten Yahudiler için anma töreni
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » 2. Abdulhamit için anma töreni
    » ABD'Li Yahudiler'den mektup var
    » Yahudiler işte bu hadisten korkuyor!
    » Sevmek için geç yaşamak için erken
    » İYİ BİR KİŞİLİK İÇİN