.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
biz sevseydik arkadaş Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
biz sevseydik arkadaş Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
biz sevseydik arkadaş Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
biz sevseydik arkadaş Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
biz sevseydik arkadaş Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
biz sevseydik arkadaş Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
biz sevseydik arkadaş Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
biz sevseydik arkadaş Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
biz sevseydik arkadaş Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
biz sevseydik arkadaş Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
biz sevseydik arkadaş Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
biz sevseydik arkadaş Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
biz sevseydik arkadaş Vote_lcapbiz sevseydik arkadaş I_voting_barbiz sevseydik arkadaş Vote_rcap 
berfin
biz sevseydik arkadaş Vote_lcapbiz sevseydik arkadaş I_voting_barbiz sevseydik arkadaş Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
sevmek mutluluk odun papatya bahar şair sevgi Dost sıcak kadın zorunlu hatırla SosyoLoji özgürlük değilim elveda sarı paint belkide muhtesim beden 2022 neden 2023 yorumsuz yalnızlık
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

biz sevseydik arkadaş

YazarMesaj
    berfin
    TecrubeLi ÜyE
    TecrubeLi ÜyE
    berfin

Ruh HaLi : biz sevseydik arkadaş Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : biz sevseydik arkadaş Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 1847

biz sevseydik arkadaş Empty
    MesajKonu: biz sevseydik arkadaş   biz sevseydik arkadaş Icon_minitimePtsi Ara. 29, 2008 1:48 am

Sevmek; sevilesi en güzel duygu...
    Sevmek; can verilesi bir yar için sevmek...
    Sevmek; canana can olup sadaka vermek canından özge canana canını...
    Hissetmek onun ayağına batan dikenin acısını yüreğinde, bir ahında binlerce aha gark olmak...

Aşkı tarife haddi olduğunu zannedenler böylesi demişlerdi sevmek hakkında. Onlar mı yalan söylediler bize, biz mi yanlış anladık? Ya da doğru anladık da işimize mi gelmedi sevmek? Evet, evet işimize gelmedi böylesi sevmek, ölesiye sevmek... 'ben' den özge 'ben' i 'ben' bilmek; işimize gelmedi elbette. Çünkü sevmek; belaya talip olmaktı, acıyı istemekti, arzulamaktı yanmayı. Biz göze alamadık, korktuk, kaçtık ve hiç, hiç sevemedik.

Biz sevemeyiz arkadaş; çünkü canımız tüm cananlardan kıymetlidir.
    Biz sevemeyiz arkadaş; çünkü sevmek hiç cüzdan doldurmuyor.
    Biz sevemeyiz arkadaş; çünkü biz korkağız, biz, biz... anla işte... Biz acıya 'buyur gel' diyemedik. Biz 'seni seviyorum' u dillerimizle söyledik. Dilimizin kemiği yok arkadaş, bugün sen dediğimize yarın öbürü deriz; anla arkadaş; biz ödleğiz. Çünkü biz sevemedik, sevemeyiz.

Bırakıp gitmeler de zor değil artık, zoru görünce 'hadi bana eyvALLAH' demeler neden sıklaştı zannediyorsun, söylemiştim arkadaş... Ben yokum bu sevdada, gelemem zora, beni bırak bana, bende verecek ben yok sana, anlasana... Anlayamadık ama anlaşılmayı bekledik hep. Çünkü biz ya akılla ya da mideyle sevdik; şu yürek dedikleri şeyle sevemedik sevdayı. Önce iş dedik, aş dedik, para dedik; ama sevda beklemedi, biz de aramadık bir daha. Sevda isimli sokaklardan dahi geçmez olduk. Sevda dediklerimiz; aldatmaca üzerine kurulmuş düzmeceler oldu sadece. Biz sevemedik sevilesi bir yari, sevilesi en güzel duyguyla. Biz sevemeyiz arkadaş, biz ancak aldatmasını biliriz bir de kaçmasını...

Biz sevseydik oysaki Mısır'daki Yusuf'un kokusunu, Kenan'dan duyardık. Biz sevseydik; Yusuf kokulu bir iffet gömleği, körelmiş yüreklerimizin gözünü açardı da aleme bakardık, alemi sevgi üzerine yaratanı görmek için. Biz sevseydik; Züleyha'nın pişmanlığını duyardık bir yırtık parçasında bile...

Biz sevseydik belki de meryemvari bir edayla; 'alnım ak, bu sevda ALLAH'tan, melekler dahi şahit' derdik. Yüreklerimizi çarmıha gererdik; İsa yar yücelere yücelsin diye. Biz sevseydik; Muhammedi bir muhabbetle, ayakkabılarımızdan sızan kanlar gülistana çevirirdi Taif yollarını. Biz sevseydik var ya... Arkadaş sen bile tahmin edemezsin neler olacağını.

Ama arkadaş biz korkağız, ödleğiz, mihmandarlık edemeyiz acıya, yar veremeyiz yüreğimizdekileri atıp da sevdaya...

Ah arkadaş, bir de sevseydik var ya...

ALINTI

biz sevseydik arkadaş
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Ey Arkadaş !
    » Arkadas
    » ARKADAŞ
    » Arkadaş mıyız,dost mu?
    » Arkadaş ne demek bilirmisiniz