.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Havacılık tarihinde rekor işe alım! Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Havacılık tarihinde rekor işe alım! Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
Havacılık tarihinde rekor işe alım! Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
Havacılık tarihinde rekor işe alım! Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
Havacılık tarihinde rekor işe alım! Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
Havacılık tarihinde rekor işe alım! Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
Havacılık tarihinde rekor işe alım! Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
Havacılık tarihinde rekor işe alım! Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
Havacılık tarihinde rekor işe alım! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
Havacılık tarihinde rekor işe alım! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
Havacılık tarihinde rekor işe alım! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
Havacılık tarihinde rekor işe alım! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
Havacılık tarihinde rekor işe alım! Vote_lcapHavacılık tarihinde rekor işe alım! I_voting_barHavacılık tarihinde rekor işe alım! Vote_rcap 
berfin
Havacılık tarihinde rekor işe alım! Vote_lcapHavacılık tarihinde rekor işe alım! I_voting_barHavacılık tarihinde rekor işe alım! Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
odun zorunlu bahar mutluluk değilim papatya özgürlük beden yorumsuz sevgi sevmek belkide hatırla 2023 neden 2022 SosyoLoji paint kadın muhtesim elveda sıcak sarı yalnızlık şair Dost
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

Havacılık tarihinde rekor işe alım!

YazarMesaj
    Misafir
    Misafir
    Anonymous

Havacılık tarihinde rekor işe alım! Empty
    MesajKonu: Havacılık tarihinde rekor işe alım!   Havacılık tarihinde rekor işe alım! Icon_minitimePaz Tem. 11, 2010 9:23 pm

Havacılık tarihinde rekor işe alım! 22465İki dev havayolu şirketi 80 bin kişiyi işe alacak...
    Birleşik Arap Emirlikleri'nin en büyük iki havayolu şirketi, havacılık tarihindeki en büyük iş alımını gerçekleştirmek için kollarını sıvadı. Firmalar, öümüzdeki 10 yıl içinde 80 bin kadar pilot, kabin görevlisi ve diğer havayolu çalışanını işe alacak.
    Dünyanın birçok yerinde havacılık sektörü zor günler geçirirken, Dubai hükümetine ait Emirates ve başkent Abu Dabi hükümetine ait Etihad havayolları büyümeye devam ediyor. Emirates, geçen ay düzenlenen Berlin hava şovunda 11.5 milyar dolarlık yeni Airbus 380 uçağı siparişi vermişti. Dünyada en çok A380 siparişi veren Emirates, gelecek hafta İngiltere'de yapılacak Farnborough hava şovunda da dünyanın en büyük yolcu uçağından tekrar sipariş verebileceğini ima etti. Halen 140 adet uçağa sahip Dubaili havayolunun filosunda 2020 yılına kadar 300 uçağın olacağı tahmin ediliyor.

Abu Dabi'de basılan The National'daki habere göre, Emirates İşe Alım Başkan Yardımcısı Rick Helliwell, 25 yılda çalışan sayısının 40 bine ulaştığını ve önümüzdeki 10 yıl içinde bu rakamın ikiye katlanarak 80 bine çıkacağını söyledi. Yetkili, emekli olan ve işten ayrılanlar hesaba katıldığında, havayolunun önümüzdeki 10 yılda 2 bin 500'ü pilot, 20 bini kabin görevlisi olmak üzere 60 bin yeni işçiye ihtiyacı olacağını vurguladı. Emirates havayolunda her yeni geniş gövdeli uçak için 20'si pilot, 80'i kabin görevlisi olmak üzere 350 kişi işe alınıyor. Havayolu insan kaynakları yetkilileri, yeni işçi alımı için ayda 30 kadar ülkeye ziyarette bulunuyor.

Abu Dabi merkezli Etihad ise, 8 bin çalışanıyla halen Emirlik'teki en büyük işverenler arasında bulunuyor. Etihad'ın, 2020 yılına kadar sipariş verdiği uçakları teslim aldığında çalışan sayısının 27 bine ulaşacağı tahmin ediliyor. Filo planlarına göre Etihad, gelecek yıl altı, 2012'de dört, 2013'te altı ve 2014'te 12 adet yeni uçak teslim alacak. Şirket yetkililerine göre, havayolu halen insan kaynakları ihtiyacının yüzde 85'ini internet üzerindeki portalından gerçekleştiriyor. Havayolundaki çalışan sayısı iki sene içinde 10 bini geçecek ve yeni uçakların da gelmesiyle işçi alımı 2014'te daha da hızlananacak.

Havacılık tarihinde rekor işe alım!
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Abdurrahman Dilipak: O rekor bende
    » CERN'deki deneyde yeni rekor kırıldı
    » Ünite 2 : Etik Tarihinde Ana Yaklaşımlar
    » Zafer Üskül'den Türkiye tarihinde bir ilk
    » İslam tarihinde bir ilk yaşanmak üzere!