.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
'Yazılı' dilekçeye son! e-Dilekçe geldi Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
'Yazılı' dilekçeye son! e-Dilekçe geldi Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
'Yazılı' dilekçeye son! e-Dilekçe geldi Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
'Yazılı' dilekçeye son! e-Dilekçe geldi Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
'Yazılı' dilekçeye son! e-Dilekçe geldi Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
'Yazılı' dilekçeye son! e-Dilekçe geldi Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
'Yazılı' dilekçeye son! e-Dilekçe geldi Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
'Yazılı' dilekçeye son! e-Dilekçe geldi Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
'Yazılı' dilekçeye son! e-Dilekçe geldi Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
'Yazılı' dilekçeye son! e-Dilekçe geldi Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
'Yazılı' dilekçeye son! e-Dilekçe geldi Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
'Yazılı' dilekçeye son! e-Dilekçe geldi Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
'Yazılı' dilekçeye son! e-Dilekçe geldi Vote_lcap'Yazılı' dilekçeye son! e-Dilekçe geldi I_voting_bar'Yazılı' dilekçeye son! e-Dilekçe geldi Vote_rcap 
berfin
'Yazılı' dilekçeye son! e-Dilekçe geldi Vote_lcap'Yazılı' dilekçeye son! e-Dilekçe geldi I_voting_bar'Yazılı' dilekçeye son! e-Dilekçe geldi Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
sarı kadın sıcak hatırla 2023 bahar elveda şair neden paint Dost zorunlu muhtesim papatya SosyoLoji özgürlük 2022 beden değilim odun yorumsuz yalnızlık sevmek belkide sevgi mutluluk
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

'Yazılı' dilekçeye son! e-Dilekçe geldi

YazarMesaj
    Misafir
    Misafir
    Anonymous

'Yazılı' dilekçeye son! e-Dilekçe geldi Empty
    MesajKonu: 'Yazılı' dilekçeye son! e-Dilekçe geldi   'Yazılı' dilekçeye son! e-Dilekçe geldi Icon_minitimeÇarş. Haz. 23, 2010 12:36 am

'Yazılı' dilekçeye son! e-Dilekçe geldi 50738Türk telekomun hayata geçirdiği e-dilekçe sistemi başlıyor.Türk Telekom'un çalışmalarıyla hayata geçen ve ilk olarak, TBMM Dilekçe Komisyonu'nda uygulanacak olan “e-dilekçe” sistemiyle vatandaşlar internet üzerinde Cumhurbaşkanı, Başbakan, TBMM'ye şikayet ve taleplerini iletebilecekler. Sistemi kullanabilmek için ise PTT'lerden e-devlet sistemine giriş şifresi almak yeterli.

Komisyon Başkanı Yahya Akman, Komisyon Başkanvekili, Ak Parti Bursa Milletvekili Ali Kul ile konuya ilişkin basın toplantısı düzenledi.

“Komisyonumuz açısından tarihi bir adım atıyoruz” diyen Akman, komisyonun bu yasama döneminde “vatandaşın derdine derman olduğunu ve de olmaya devam ettiğini” söyledi. Yahya Akman, toplumun gündeminde olan bir çok konuya çözüm getirdiklerini belirtti. Akman, “e-dilekçe” programını tamamladıklarını ve bugün hayata geçirdiklerini kaydetti.

Bu dönemde yaklaşık 1 milyon vatandaşın yazılı dilekçesini kabul eden komisyona, bundan sonra, e-kapı sistemi “türkiye.gov.tr” ya da Meclisin internet sayfasından “tbmm.gov.tr” da başvuru yapılabileceğini belirten Akman, vatandaşların kimlik numarasını yazarak başvuruda bulunabileceğini bildirdi.

Komisyon Başkanı Akman, başvuruda bulunan vatandaşların cep telefonlarına, başvurunun ulaştığına dair bilginin geleceğini söyledi.

E-dilekçe ile birlikte, komisyonun iç işleyişinin de artık internet ortamında yapılacağını ifade eden Yahya Akman, diğer devlet kurumlarının altyapılarının hazır olması durumunda, onlarla yazışmaların da internet üzerinden yapılabileceğini ifade etti.

Dilekçe Komisyonu Başkanı Akman, bu sistemle, bazen günlerce bazen haftalarca süren işlemin, bir dakika veya bir kaç saniyede tamamlanacağını bildirdi.

TÜRKSAT Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Kaplan da bu projeyle vatandaşın; Cumhurbaşkanı, Başbakan ve devlet kurumlarına internet üzerinden başvurduğu gibi, Meclis ve milletvekillerine de internet üzerinden başvuru yapma imkanına sahip olacağını kaydetti. Kaplan, daha sonra e-dilekçe başvurusunun nasıl yapılacağını uygulamalı olarak anlattı.

Toplantıya, TBMM Bilgi İşlem Müdürü Zeki Çiftçi de katıldı.

e-dilekçe sistemi nasıl çalışıyor?

Vatandaşların e-dilekçe hizmetinden faydalanabilmeleri için öncelikle e-devlet hesabına sahip olmaları gerekiyor. E-devlet kullanıcı adı ve şifresi alabilmek için ise geçerli bir kimlik belgesi ile PTT'ye gitmek yeterli. Bu kimlik belgesi ve 1 TL karşılığında vatandaşlara geçici bir şifre zarfı veriliyor. www.turkiye.gov.tr sitesindeki alana T.C. Kimlik numarası ve verilen geçici şifreyi yazarak e-devlet sistemine girebiliriler.

E-devlet sistemine kayıt yapıldıktan sonra TBMM Başkanlığı mensüsünün altındaki "TBMM e-dileçe hizmeti" başlıklı linke girerek dilekçe gönderebiliyorsunuz. Ayrıca konuyla ilgili herhangi bir sabit telefondan 160'ı tuşlayarak da müşteri hizmetlerinden destek alınabiiyor

'Yazılı' dilekçeye son! e-Dilekçe geldi
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » sosyologlar TBMM Dilekçe Komisyonu dilekçe örneği
    » O Geldi Rahmet Peygamberi Geldi Hoşgeldi
    » Açik Dilekçe
    » İlk güzel haber Mısır'dan geldi
    » AY İLE GÜNEŞİM GELDİ