.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
ANNEYİM BEN ANNE!! Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
ANNEYİM BEN ANNE!! Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
ANNEYİM BEN ANNE!! Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
ANNEYİM BEN ANNE!! Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
ANNEYİM BEN ANNE!! Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
ANNEYİM BEN ANNE!! Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
ANNEYİM BEN ANNE!! Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
ANNEYİM BEN ANNE!! Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
ANNEYİM BEN ANNE!! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
ANNEYİM BEN ANNE!! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
ANNEYİM BEN ANNE!! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
ANNEYİM BEN ANNE!! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
ANNEYİM BEN ANNE!! Vote_lcapANNEYİM BEN ANNE!! I_voting_barANNEYİM BEN ANNE!! Vote_rcap 
berfin
ANNEYİM BEN ANNE!! Vote_lcapANNEYİM BEN ANNE!! I_voting_barANNEYİM BEN ANNE!! Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
sarı yalnızlık neden şair sevmek papatya belkide sevgi beden 2022 SosyoLoji özgürlük kadın paint değilim hatırla zorunlu sıcak 2023 Dost yorumsuz odun muhtesim mutluluk elveda bahar
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

ANNEYİM BEN ANNE!!

YazarMesaj
    Aslı
    ÖzeL ÜyE
    ÖzeL ÜyE
    Aslı

Ruh HaLi : ANNEYİM BEN ANNE!! Keyifl10
    Hangi ülkedensiniz : ANNEYİM BEN ANNE!! Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 343

ANNEYİM BEN ANNE!! Empty
    MesajKonu: ANNEYİM BEN ANNE!!   ANNEYİM BEN ANNE!! Icon_minitimePerş. Nis. 29, 2010 4:36 am

Sevdiğim bir eşim, gayet sağlıklı bir oğlum ile hayalini kurduğum bir evliliğe sahiptim. Bu arada 7 yaşındaki oğluma ailede kardeşlik yapmak isteyen yeni bir üyenin haberini aldık. Nasıl mutluyuz anlatamam. Anaç ruhlu bir kişiliğe sahibim. Aile hayatını çok seviyorum. Hamile olduğumun haberini aldığımdan bu yana tabiki oğlum var, birde kızım olsun diye içimden geçirmedim dersem yalan olur. Ama herşeyden önce eli ayağı düzgün sağlıklı olsun. Allah'ım bu düşüncemi cahilliğime ver diyordum. Beş ay o kadar hızlı geçti ki farkedemedim. İlk hamileliğimde bu süre hiç bitmeyecek sanmıştım. Cemil'im ile uğraşmaktan ikinci hamileliğimde zaman nasıl geçti anlayamadım.
    Bir sabah uyandım ve karnımda hafif bir sancı vardı. Hemen lavaboya koştum çünkü bacaklarımda az bir ıslaklık hissediyordum. Hemen eşimi aradım.
    -Ben çok panik oldum bir doktora görünelim dedim. Hemen doktora gittik. Olacak ve öleceğin önüne geçilmiyor derler. Sanırım ben onu yaşıyordum. Fakat bu olacak engellenebilirdi. Ah doktorum ah! Seni ben affetsem, diğer dünyada kızım hesabını soracak. Canımı yaktın benim.Kızımın hayatını kararttın.
    Yapmaması gereken bi muayene şekli ile zaten zedelenmeye hazır bekleyen su kesemi patlattı. Beni ve bebeğimi ne kadar zor bir hayata bıraktı. Ama sanada kalmadı. İlahi adalet herşeyi gördüğü gibi bunu da gördü.
    O gece doktorumuz hatasının farkında ve bir o kadarda korkarak hemen beni Ege Üniversitesi'ne sevk etti. İnanamıyordum başıma gelenlere. Yoğun bakım ünitesine alındım. O odada geçirdiğim süre 21 gündü ama bana 21 yıl gibi geldi. Buz gibi soğuk, heryeri beyaz fayanslarla kaplı bir oda, karşımda beynimi tıkırtısı ile yiyen bir saat. Ben ortada yatıyordum. Sağımda ve solumda hergün değişen, ölen hastalar eşliğinde psikolojimin nasıl olabileceğini düşünebiliyormusunuz? Hayır düşünemessiniz. Onu ben yaşadım. Ve her 45 dakikada yapılan vajinal muayeneler. Sürekli uyutuluyordum. Zaten istediğimde buydu, uyanınca bunların bir rüyadan ibaret olduğunu görmekti.
    24 hafta 3 gün sonunda 800 gram 29 cm. civarında güzeller güzeli prensesimi dünyaya getirdim. Ne sevinebiliyordum, ne üzülebiliyordum karıştı dünyam. 17 tane hastanede 6 aylık bebeğimi yatıracak bir yer bulunamıyordu. Sonunda gelen güzel haber ile bir hastanede yer olduğunu öğrendik. Doğumdan üç gün sonra beni evime gönderdiler. Bebeğimi aldılar elimden. Yaşaması için dayanmak zorunda idim. Ama sorun bana canımı söküp aldılar. Evimiz, İzmir ile mesafesi 1,5 saat olan bir ilçede. Sanki 15 saat kadar uzaktı o 1,5 saatlik mesafe. Bir günün, 24 saatin, bu kadar uzun olduğunu bilmiyordum. Sabahlar olmuyordu. Haftanın 4 günü İzmir'e geliyordum. Sütümü sağıyordum, süt poşetlerinin içinde dondurup, özel buz dolaplarının içinde prensesime getiriyordum. Hastanedeki özel microdalgalarla sütü içilebilinir kıvama getirip, önce göbek deliğinden, zamanla burnundan en sonda savaşçı ruhlu kızımın ağzından veriyorlardı. Eve her dönüşümde
    -Acaba onu bir daha görebilecek miyim? diyordum. Bu arada da kızımın yanında sadece 5 dakika kalmama izin veriliyordu. O küçücük eline ve ayağına her dokunuşumda:
    -Bak papatyam, ben annen seni bırakmadım bırakamam, söz ver sen de beni bırakmayacaksın tamam mı? diyordum. Biliyordum, o beni duyabiliyordu. Ağlıyorum bebeğim, ama sakın üzüntümden sanma annem. Seni gördüğümden, sevincimden Prensesim! Hergün hayata daha sıkı tutunduğunu bilmemden ağlıyorum kırçiçeğim. O eve dönüş yolları var ya ömrümü bitiriyordu. Birde işin en acı yanı eve geldiğinizde herkes size karşı tavırlı. Sebep ise:
    -Neden yatmadın? Çok hareketli olduğun için bebeğin böyle oldu.
    -Dangalak insanlar , can yakıcı insanlar "ANNEYİM BEN ANNEE!!!" o ağlasa benim gözümden yaş gelir. Kim ister bunları yaşamayı. Ama inanın, onlara cevap verecek güçte değilim. Sürekli Rabbime yakarıyordum:
    -Prensesimi alma benden. Her telefonda ölüm haberimi geldi diye donuyordum olduğum yerde.
    Aradan geçen 63 gün sonunda doktorumuz onu emdirebileceğimi söyledi. Korktum, her yeri hortumlarla dolu, bir kedi yavrusu kadar küçük idi. Doktorlar zor emecek, belkide emmeyecek ama deneyelim dediler. Alırken canını yakarım diye çok panik oldum. Elime verdiler, göğsüme uzandı ve o memeyi ağzına bir alışı vardı anlatılamaz, yaşanır. Annelik budur, dedirten en inanılmaz olay diyebilirim. Sanki anne sen beni bırakmayacağını dediğin anda bende sana seni bırakmayacağımı söyledim der gibiydi. O anı hiçbir şeye değişemem. O emdikçe ruhum arınıyordu.
    -Ceylinaz'ım sakın yılma annem! Bak bitti. Sona yaklaşıyoruz diyordum.
    Doğumundan 78 gün sonra hastaneden çıkabileceğimizin haberini aldık. Ama tüm tetkiklerini bir defa daha yapmak istediler.
    Haberi aldığım an, yüreğimde sadece bir şeyin patladığını hissettim, dağlandı kalbim.
    -Kızınız şu anda görmüyor ve görme ihtimalide çok zayıf. Gerisini duymadım, eşim dinliyordu ben artık direncimin bittiğini sanıyordum. Ama bitmemiş. "Zehra Hanım kolay değil direncini bitirmek. Sen annesin, özelsin bu güç sende olmayacak kim de olacak?." diyordu içimdeki ses.
    Ameliyatla bile zor ama bir ümit dediler ve ameliyatı yapabilen Türkiye'de sadece 2 doktorun olduğunu söylediler. Hiç umrum değildi. Dünyada tek doktor bile olsa onu bulacaktım. Ama elimizde sağlıklı bir bebek yoktu.Yolculuk çok riskli idi. Bebeğimizin solunum sorunu vardı. İzmir'den İstanbul'a gitmek için havaalanına gittik. Uçakta solunum cihazının olması gerektiğini söylediler. Herşey tamamdı ama Ceylinaz yoruldu ve ilk solunum krizimizi yaşadık. O havaalanı o kadar dar geldiki bana, kızım değil ben nefes alamıyordum içimden çığrınıyordum:
    -Açın camları ölüyoruz biz kızımla. Neden salak salak bakıyorsunuz. Bebeğim şimdi değil, bu kadar dayandın şimdi olmaz annem pes edemessin yapma..... Biliyorum deli gibiyim unutmayın "ANNEYİM BEN ANNEE!!"bu zor sınavıda atlatabilen cesur yürekli kızım ve eşimle karayolu ile gitmeye karar verdik. Solunum cihazlarını arabaya aldık 12 saatlik yolu 18 satte gidebildik. Sürekli yollarda hava takviyesi yaptık.
    Doktoru bulduk. Ameliyat için bebeğimizi iyice inceledi, ağzından çıkabilecek bir güzel haber için ömrümün her anını feda edebilirdim. Ama o ne dedi biliyormusunuz?
    -Hangi gözünü açalım, paranız var mı?
    -Adiii istediğin para olsun. Dilenir bulurum evladım için ,sen yeter ki iyileştir. Hiçmi vicdanın yok sen nasıl insansın.Allahımm neler oluyor bana artık bitti sinirlerim. Eve haber gönderiyoruz. Evimiz, arabamız, dükkanımız neyimiz varsa bu yolda harcıyoruz. Umrum değil. Aç yatan var mı? Ama evladım Allah'ımın izni ile yaşadı gerisi boş. Sağlığım, huzurum yerinde olsun.
    Yapılan 4 ameliyat ve sonuç hep aynı
    -Bebeğiniz bir daha asla göremeyecek. Üzülmedim mi? Bittim, öldüm. Ama canı içinde idi. O bana yeterdi. Demek ki benim de hayattaki sınavım bu yönde idi. Olsun Allah'ım Evlat acıları ile bizi sınavlara tabi tutmasın. Eve geldik o sevdiğim dostlarım beni ne aradılar, ne sordular. Suçum özürlü bir evlada sahip olmak mıydı? Ben rahatsız değilim size ne oluyor? Ama her olaydan ders almak lazımmış. Onlar benim gerçek dostum değilmiş.
    -Böyle yaşayacağına, keşke yaşamasaydı dediler.
    _Ne demek benim canım ,yüreğim, ciğerim. Eğer görmesini sağlasın iki gözümü evladıma vereyim. Keşke öyle bir imkan olabilse.
    Benim prensesim şimdi iki yaşında, ağabeyine ve babasına aşık. Geçenlerde ilk adımlarını attı. Anneler gününe bana en güzel hediyesini verdi. Küçük kurbağa şarkısında bana eşlik ediyor. Müzik duymasın hemen oynamaya başlıyor.Ama yabancı seslere karşı biraz korkağız. O kadar kusur kadı kızın da bile olur diyelim. Asla ümidimi yitirmedim. Rabbim görüyor, belki kızım birgün küçük bir ışık bile olsa görebilecek. Lütfen siz de dualarınızı üzerimizden almayınız....
    Ben annemi nasıl sevmem ki; O, beni bir müddet karnında, uzun bir zaman da kucağında,ölünceye kadar kalbinin şefkat köşesinde taşımıştır. Saygısızlık göstermekten daha aşağılık bir şey bilmiyorum
    ZEHRA ŞARE KAYNAK CESUR YÜREKLİ KADIN. ANNELER GÜNÜN KUTLU OLSUN!!!!!
    ASLI GENCER TUNÇYÜREK

En son Aslı tarafından Salı Mayıs 04, 2010 7:59 am tarihinde değiştirildi, toplamda 11 kere değiştirildi
    Misafir
    Misafir
    Anonymous

ANNEYİM BEN ANNE!! Empty
    MesajKonu: Geri: ANNEYİM BEN ANNE!!   ANNEYİM BEN ANNE!! Icon_minitimeCuma Nis. 30, 2010 3:48 am

emeğine sağlık aslı. erken ama tüm annelerin anneler günü kutlu olsun :)
    Aslı
    ÖzeL ÜyE
    ÖzeL ÜyE
    Aslı

Ruh HaLi : ANNEYİM BEN ANNE!! Keyifl10
    Hangi ülkedensiniz : ANNEYİM BEN ANNE!! Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 343

ANNEYİM BEN ANNE!! Empty
    MesajKonu: Geri: ANNEYİM BEN ANNE!!   ANNEYİM BEN ANNE!! Icon_minitimeCuma Nis. 30, 2010 5:28 am

çok teşekkür ederim beğenmene çok sevindim seninde bitanem anneler günün kutlu olsun

ANNEYİM BEN ANNE!!
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » anne
    » tek gözlü anne ve oğlu...
    » Anne-babalar dikkat
    » sakın,sen ağlama anne
    » HEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM