.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
HEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
HEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
HEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
HEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
HEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
HEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
HEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
HEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
HEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
HEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
HEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
HEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
HEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM Vote_lcapHEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM I_voting_barHEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM Vote_rcap 
berfin
HEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM Vote_lcapHEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM I_voting_barHEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
papatya yalnızlık bahar zorunlu belkide mutluluk SosyoLoji 2023 sevmek yorumsuz neden sıcak şair sevgi sarı kadın beden odun muhtesim değilim paint Dost hatırla elveda özgürlük 2022
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

HEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : HEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : HEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

HEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM Empty
    MesajKonu: HEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM   HEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM Icon_minitimeC.tesi Ara. 20, 2008 11:17 pm

Yetimlere anne-baba olan kaymakam

Diğer GÜNCEL haberlerini okumak için tıklayınız...
    HEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM 638220081221111630141

Kaymakam, ilçedeki yetim ve öksüz çocuklara, 'Eğer annen veya baban hayatta olsaydı neyin olmasını isterdin' mektubu gönderdi. Yanıt aldığı 212 çocuğun isteklerini tek tek yerine getirdi.

Trabzon'un Of ilçesi Kaymakamı Tuncay Sonel, ilçedeki yetim ve öksüz çocuklara, ''Eğer annen veya baban hayatta olsaydı, özlemini çektiğin, almalarını istediğin şey ne olurdu'' yazılı mektup gönderdi. Sonel, mektubunu yanıtlayan ilçedeki 212 yetim ve öksüz çocuğun isteklerini bir bir yerine getiriyor.
    Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinden Of'a atanan Kaymakam Sonel, Birecik'te başlattığı öksüz ve yetim çocuklara mektup gönderme uygulamasını Of'ta da sürdürüyor.
    Of'a atanmasıyla birlikte, ilçedeki yetim ve öksüz çocukları tespit ettiren Sonel, 212 yetim ve öksüz çocuğa mektup yazarak ''anne veya babaları yaşasaydı onlardan isteklerini'' kendisine bildirmelerini istedi.
    Çocuklardan gelen yanıt mektuplarını kendisi okuyup değerlendiren Kaymakam Sonel, çocukların isteklerini bir bir yerine getiriyor.
    Sonel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yetim ve öksüz çocuklardan gelen mektupları okurken bazen hüzünlendiğini bazen de tebessüm ettiğini belirterek, ''Devletimizin şefkatli elini ve yüzünü, yetim ve öksüz çocuklarımıza göstermeliyiz. Onların gülümsemesi, sevinmesi bizim için çok önemli'' dedi.
    Devletin, yetim ve öksüz çocukların da yanında olduğu izlenimini vermesinin önemli olduğunu vurgulayan Sonel, çocukların sadece günlük isteklerinin değil, yaşamlarında başta eğitimleri olmak üzere tüm ihtiyaçlarının mümkün olduğu ölçüde karşılanılmasına çalışıldığını ifade etti.
    -''BABAM HAYATTA OLSAYDI ONA SARILMAK İSTERDİM''-
    HEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM 116320081221111639227

[/url]Mektuplardan örnekler veren Sonel, bir çocuğun, 'Babam hayatta olsaydı ona sarılıp onu koklamak isterdim' diye yazdığını belirterek, ''Bu tür mektuplar beni çok etkiledi. Oflu hayırseverleri de yanımıza alarak çocukların isteklerini tek tek gerçekleştirmeye çalıştık. Yardımları da onları rencide etmeden yaptık'' diye konuştu.
    Sonel, 2 çocuğu olduğunu ancak mektuplardan sonra yüzlerce çocuğu olduğunu dile getirerek, ''Mektup uygulamasıyla Birecik'te 656, Of'ta da 212 çocuğa ulaştım. Benimkilerle birlikte 870'e ulaştı. Bunan daha büyük mutluluk olabilir mi'' dedi.
    -KAYMAKAMA MEKTUP YAZDILAR, HAYATLARI DEĞİŞTİ-
    İlçenin Uluağaç köyünde yaşayan 4 yetim kız kardeş de Kaymakam Sonel'e yazdıkları mektupla yaşama tutunmayı başardılar.
    Mektuplarında, ''Sizin de bildiğiniz gibi annemle babam kavga yaptılar. Annem vefat etti. Babam hapiste. Dedemle babaannem ayrıldılar. Ben ve kardeşlerim dedemle kalıyoruz. 4 kız kardeşiz'' diyen kızların yaşadıkları eve giden Sonel, çocukların yaşadıkları evden ve yaşam şartlarından etkilenerek gerekli yardım çalışmalarını başlattı.
    Çocukların çok kötü şartlar altında yaşadığını belirleyen Sonel, çocuklar için bir ev yapılması talimatını vererek, ev yapılana kadar şehir merkezinde bir ev kiralamaya karar verdi.
    Çocuklara bilgisayar, mont, oyuncak, bisiklet, çanta gibi armağanlar götüren Sonel, sobası bulunmayan eve bir de ısıtıcı getirttirdi.
    En büyüğü 12 yaşında olan 4 kız kardeş, hediyeleri görünce, Kaymakam Sonel'in boğazına sarılarak duygularını ve minnettarlıklarını bu şekilde ifade ettiler.
    -DUYGULANDIRAN MEKTUPLAR-
    [HEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM 923120081221111646349

[/url]Sonel'e gelen ve 'Kaymakam Baba' ya da 'Kaymakam Amca' diye başlayan mektuplarda çocuklar genç odasından bilgisayara, dondurmadan şekere, çikolatadan ağlayan bebeğe kadar birçok istekte bulundular.
    Gelen mektuplardan bazılarında yetim ve öksüz çocuklar kendilerini şöyle ifade ettiler:
    ''Öncelikle beni düşünüp bu mektubu yazdığınız için size çok teşekkür ederim. Annem öleli 1,5 yıl oldu. Şu anda yeni bir cici annem var. Yeni annem gerçek annemin yerine doldurmasa da bana iyi davranıyor. Bana ne isteğimi sordunuz. Dondurma, çikolata, oyuncak araba ve kocaman bir tır. Bunları benim için temin ederseniz çok mutlu olurum. Belki annem geri gelmez ama en azından ondan istediklerim gerçekleşmiş olur. Sizi seviyorum kaymakamım.''
    ''Ben babamı 2,5 yaşındayken kaybetmişim ve çok ağlamışım. Yolladığınız mektuptan dolayı size çok teşekkür ederim. Sizi bir baba olarak gördüm. Çok iyi bir kaymakamsınız. Umarım uzun süre Of'ta görev yaparsınız. Eğer benim babam hayatta olsaydı ondan istediğim tek şey genç odası olurdu. Çünkü bizim eve misafir geldiği zaman ödevlerimi yapamıyorum. Benim de arkadaşlarım gibi genç odamın olmasını istiyorum.''

AA
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

HEM ANNE HEM BABA HEM KAYMAKAM
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » ideal insan anne ve baba
    » Çocuk mu yaramaz, anne-baba mı?
    » Çocuk mu yaramaz, anne-baba mı?
    » anne
    » ANA BABA HAKLARI