.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Erkeğin dünyasında kadının yeri Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Erkeğin dünyasında kadının yeri Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
Erkeğin dünyasında kadının yeri Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
Erkeğin dünyasında kadının yeri Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
Erkeğin dünyasında kadının yeri Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
Erkeğin dünyasında kadının yeri Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
Erkeğin dünyasında kadının yeri Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
Erkeğin dünyasında kadının yeri Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
Erkeğin dünyasında kadının yeri Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
Erkeğin dünyasında kadının yeri Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
Erkeğin dünyasında kadının yeri Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
Erkeğin dünyasında kadının yeri Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
Erkeğin dünyasında kadının yeri Vote_lcapErkeğin dünyasında kadının yeri I_voting_barErkeğin dünyasında kadının yeri Vote_rcap 
berfin
Erkeğin dünyasında kadının yeri Vote_lcapErkeğin dünyasında kadının yeri I_voting_barErkeğin dünyasında kadının yeri Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
belkide paint muhtesim sevmek yalnızlık neden papatya değilim sarı zorunlu SosyoLoji özgürlük mutluluk Dost şair elveda hatırla bahar kadın 2022 2023 yorumsuz beden sıcak sevgi odun
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

Erkeğin dünyasında kadının yeri

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : Erkeğin dünyasında kadının yeri Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : Erkeğin dünyasında kadının yeri Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

Erkeğin dünyasında kadının yeri Empty
    MesajKonu: Erkeğin dünyasında kadının yeri   Erkeğin dünyasında kadının yeri Icon_minitimeC.tesi Ocak 23, 2010 1:12 pm

Erkeğin dünyasında kadının yeri 933720100116083523301

Erkek, evlenmeden önce arada bir hanıma "Tabii ki sen de önemlisin, senin de söz hakkın var, sen de değerlisin." şeklinde sözler söyler. Bazen bu sözler laf olsun diye söylenir. Evlendikten sonra hiç de böyle olmadığı ortaya çıkar.

Fatma Taş'ın yazısı

Önemli olan, anne ve babanın omuz omuza vererek çocuklarını fiziksel, ruhsal ve zihinsel olarak yetiştirmeleridir. Kaliteli yetişmiş bir insan, sağlıklı ve huzurlu olacaktır. Bu kalite, nesilden nesle aktarılacaktır. Anne ve babaların çocuklarına bırakacakları miras sevgi, saygı, ilgi, başarı ve mutlu yaşama sanatı olacaktır.

Bazı evliliklerde erkek kendini kral zanneder. Ekonomik yönden evi destekleyen, geçimi sağlayan ve kendisine danışılmadan hiçbir şey yapılamayan kişidir.

Öncelikle kimsenin kimseyi değiştiremeyeceğini iyi bilmemiz gerekiyor. Değişim bizde başlar, değişimimizi gerçekleştirdikten sonra karşı taraf bizi modeller ve o da değişmeye başlar.
    Erkek, evlenmeden önce arada bir hanıma "Tabii ki sen de önemlisin, senin de söz hakkın var, sen de değerlisin." şeklinde sözler söyler. Bazen bu sözler laf olsun diye söylenir. Evlendikten sonra hiç de böyle olmadığı ortaya çıkar.

Sistem tamamen değişir, erkek her şeyi kontrolüne alır. Genellikle kadın saf dışı kalır, kendini ifade edemez, iletişim kuramaz, konuşamaz. Kültürel yapısı da buna müsaitse, yani hanımın annesi de böyle ezilmişse, bastırılmışsa hanım da annesini modellediği için kocasına karşı gelmez.

Kız çocuğu için erkek modeli babadır. Despot bir babanın kızı çok daha tedirgin evlenir. Karşısına çıkan kişi hakkında "Acaba babam gibi mi?" diye düşünür. Kız çocuğu mutlu bir ailede yetişmişse, yine evleneceği kişi için "Babam gibi mi?" diye düşünür veya "Ben de annem ve babam gibi mutlu olabilirim." beklentisi içinde olabilir. Evdeki huzuru ve mutluluğu yeni yuvasında yakalayabilmenin hayalini kurar. Evlenmeden önce çiftler bu soruların cevaplarını dürüstçe ve net biçimde ifade etmeli, karşılıklı beklentiler tam olarak ortaya konmalıdır.

Evliliğin Cennet Olması İçin...

Erkeğin dünyasında kadının yeri 465620100116082755704
    Ayın konusu: ÖZGÜVEN
    Kişisel Markalaşma / Zeki Yüksekbilgili Zayıflamada Yeni Trend: Karboksipunktur
    Eleştirinin Sevimsizliği / Erol Afşin Projeler İle Büyümek / Mehmet Akif Kum
    İçimizdeki İyi ve Kötü / Murat Tunalı
    İş Yaşamında Özgüven / Belgin Öğrek
    Özgüveninizi Nasıl Geliştirebilirsiniz? / AyşeBedir Akçelik Özgüven ve Ruhsal Rahatsızlıklar / Erol Özmen
    Özgüven Nerede ve Nasıl Oluşur? / Ömer Altıntop İçimizdeki Güç Özgüven / M. Ülkü Aydın
    Özgüven Bütün Yaşamı Etkiliyor / Aşkın Nur Dinç Röportaj / Haberde Öncü ve Tarafsız Radyo 7
    Tarihi Yazan Paşa Kazım Karabekir/Ömer Altıntop Özgüven / Filiz Aral
    İletişimde Mesaj-İleti Çatışmaları / M. Abdullah Yılmaz Çocuklarda Özgüven / Çetin Özbey
    Subliminal Özgüven Geliştirme Teknikleri / Serkan Ertem Üveyse Güvenme / Ahmet Karayün
    Başarı mı Özgüveni Getirir, Özgüven mi Başarıyı / Cemal Kondu Özgüven Geliştirebilir / Erol Koç

GENÇ GELİŞİM DERGİSİ OCAK SAYISINDA
    Fabrika sahibi bir bey ile çok kibar, zarif, hanımefendi bir eşi vardı. Bu hanım danışanım olarak ağlayarak geldi ve durumunu anlattı. "Sıkça tartışıyoruz. Dün akşam yine tartıştık; 'Sen nesin ki, sen ne işe yararsın ki?' diyerek beni sürekli aşağılıyor. Üç çocuk dünyaya getirdim. Baba olmasına vesile oldum. Başlangıçta görücü usulü ile evlendik, ailem onayladı, ben de hoşlandım ve kabul ettim. Evlendiğimiz ilk günden beri beni incitiyor. Sürekli 'Yalnız benim dediğim olacak, sadece beni, annemi ve babamı dinleyeceksin. Senin ailen kim ki?' diyor, ailemi tamamen arka plana atıyor. Evden çıkmamı sınırladı. 'Otur evde kitap oku, televizyon izle.' diyor. Gün toplantılarına da ancak haftada bir kez katılabileceğimiz söyledi. Bunlar yetmiyormuş gibi peş peşe üç çocuk yaptırdı."

Ben buna kesinlikle karşıyım, halk içinde özellikle anneler, oğullarına eşlerine davranışları konusunda yanlış telkinlerde bulunurlar "Aman oğlum gözünü açtırma, birini eline, birini beline yükle, uğraşsın dursun, boş zamanı olmasın." diye… Aslında bu telkinlerin sonuçta oğullarını da mutsuz edeceğini hesap etmezler. Evlilikte kadının yeri ve konumu çok önemlidir. Yuvayı yapan dişi kuştur; onun mutluluğu ve huzuru yuvanın da huzuru demektir. Dolayısıyla evlilik öncesi çiftler arasında kesinlikle görüşülmesi gereken bir konudur bu. Kadın ve erkek kendilerinin ve birbirlerinin yerini bilir, karşılıklı saygıyı korursa orta noktada buluşup harika bir yuva kurabilirler. Bu yönde bir paylaşım olursa, evlilik cennet olur.

Biz hep değişimi karşı taraftan bekleriz. "Yıllarca uğraştım değişmedi, neler yaptım, yine de bir sonuç alamadım…" sıkça kullandığımız ifadelerdir. Öncelikle kimsenin kimseyi değiştiremeyeceğini iyi bilmemiz gerekiyor. Değişim bizde başlar, değişimimizi gerçekleştirdikten sonra karşı taraf bizi modeller ve o da değişmeye başlar. Şunu özellikle belirtmek istiyorum ki; karşısındakini değiştireceğim diye uğraşmak, bir ömür boyu verilecek emeklerin heba olacağı anlamına gelir.

www.gencgelisim.com
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

Erkeğin dünyasında kadının yeri
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » İslamda kadının yeri
    » 8 mart kadınlar günü ve islamda kadının yeri ve hakları
    » Şu sıralar Arap dünyasında en çok anlatılan fıkra
    » Bir erkeğin kalbi..
    » Evli erkeğin evrimi