.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
israilin yok olma kaygısı Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
israilin yok olma kaygısı Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
israilin yok olma kaygısı Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
israilin yok olma kaygısı Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
israilin yok olma kaygısı Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
israilin yok olma kaygısı Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
israilin yok olma kaygısı Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
israilin yok olma kaygısı Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
israilin yok olma kaygısı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
israilin yok olma kaygısı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
israilin yok olma kaygısı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
israilin yok olma kaygısı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
israilin yok olma kaygısı Vote_lcapisrailin yok olma kaygısı I_voting_barisrailin yok olma kaygısı Vote_rcap 
berfin
israilin yok olma kaygısı Vote_lcapisrailin yok olma kaygısı I_voting_barisrailin yok olma kaygısı Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
odun sevmek belkide sıcak sarı zorunlu paint neden muhtesim hatırla sevgi bahar mutluluk papatya 2023 beden kadın şair Dost değilim özgürlük SosyoLoji yorumsuz yalnızlık 2022 elveda
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

israilin yok olma kaygısı

YazarMesaj
    hzn
    TecrubeLi ÜyE
    TecrubeLi ÜyE
    hzn

Teşekkür Sayısı : 27

israilin yok olma kaygısı Empty
    MesajKonu: israilin yok olma kaygısı   israilin yok olma kaygısı Icon_minitimePerş. Ocak 01, 2009 6:59 am

“Elbette mü'minlere karşı düşmanlık da insanların en şiddetlisi olarak yahudileri
    ve birde müşrikleri bulacaksın…”(maide-82)

Tarihin geçmiş dönemleri incelendiğin de,fitne ve fesadın mümasilleri olarak ilk sırada yahudileri göreceğimiz tarihin
    gerek yazılı gerekse canlı şahitleriyle sabittir.Kendilerini seçilmiş toplum ve kurtuluşa erenler olarak gördükleri gibi,
    kendi dışındaki insanları da,yahudilere hizmetçi ve uşak olarak algılarlar.
    Yahudi olarak doğmayanların asla yahudi olamayacağı tezi yaşam tarzlarının temelini teşkil etmektedir.
    Üstün sınıf olma tavırlarının ve mevcut ekonomik güçlerinin kendilerine
    verdiği enaniyetle insanlığa nefrete dair ne varsa içlerinde kusmaktadırlar.Yukarıdaki ; “Ayet-i kerimenin ifadesi Hz. Peygambere
    (salât ve selâm üzerine olsun)
    özel bir hitab olabileceği gibi, genel geçer bir gerçeği dile getiren genel bir hitap da olabilir. Çünkü her insanın görebildiği apaçık
    bir realiteyi dile getirmektedir.
    Kur'an-ı Kerim'in kendisiyle indirildiği dil olan Arapça'da bu tür ifade biçimlerine rastlamak mümkündür.
    Ayet, her iki halde de, değindiği gerçeği açık bir biçimde ortaya koymaktadır.Bu gerçeği belirttikten sonra, ayetin ifade
    biçiminde yahudilere ortak koşanlardan önce yer verilmesi dikkat çekmektedir.
    Yani iman edenlere en amansız düşmanlar müşriklerden önce yahudilerdir. Yahudilerin düşmanlığı müşriklerinden
    daha yaman, daha acımasız daha apaçık ve düşünen herkesin görebileceği bir realitedir.
    Düşmanlıkta önce yahudiler sonra müşrikler gelir.
    (fizilal)
    Aslında burada açık bir gerçek mevcuttur,bunu herkes görebilmektedir.
    Yeryüzünde Allah ın tasarruf
    hakkını gasp eden sahte ilahlar,kendilerine yegane düşman olarak gördükleri İslam Ümmetini nerede bulursa
    yok etme gayretine girmiş bunu tarihin kendilerine tanıdığı her fırsatta yerine getirmekten geri durmamışlardır.
    Mezalim imparatorluklarını kurmak için Müslümanların cesetleri üzerinde yükselen
    zalimler İslam ümmetinin uyuşukluğu ve vurdum duymazlığından da istifadeyle emellerine ulaşmanın her yolunu gündeme
    getirmektedir.Tarihinin hiçbir döneminde bunca kalabalık olmayan bu ümmet,yine tarihinin hiçbir döneminde de
    bunca zulüm görmemiştir.Bu öyle bir zulüm ve işkencedir ki,insanlık tarihinin herhangi
    bir sayfasında böyle bir zulme rastlanmamıştır.Geçmiş dönemlerdekiyle bir benzerliği yoktur.
    Tarihin sayfalarından baktığımız zaman,geçmişte zulüm ve işkence gören
    İslam ümmeti,kendini savunabilmiş,yenilgiye ve zulme belli mücadeleyle karşılık vererek kendini savunabilmiştir.
    Günümüz dünyasında ise durum farklı olmakta,zulüm ve soykırımlar ümmetin savunmasız fertlerine uygulanmaktadır
    .Bu durumda vahim olan başka bir yön daha vardır.
    Bu ise İslam ümmetinin sanki üzerine ölü toprağı serpilmişçesine bigane ve kaygısız davranmasıdır.
    Milyarla ifade edilen ümmet sayısı,maalesef kendinden geçmiş halde kardeşlerine yapılan her zulme kaygısız
    seyirci kalmaya devam etmektedir.
    Ümmetin önderi olması gereken alimlerin, varisliklerinden habersiz yaşam tarzları ,her zalime prim vermekte,
    Beşeri müstekbirlerle uzlaşmış idealden yoksun gayesiz yaşayışları maalesef inananların üzüntüsüne yol açmaktadır.
    Ne kadar acıdırki,bunca kırımın yaşandığı şu günümüzde,hiçbir alim halkın önüne çıkıp net bir tavır koymamış,
    zalimlere ve zulümlerine lanet okumamıştır.
    Keşke inanılan ve güvenilen ulema zümresi ınkilabi bir tavırla herkesin ve herkesimin duyabileceği bir
    ses tonuyla ümmete ve zalimlere seslenme erdeminde bulunabilseydi.Yalan dünyanın
    geçici menfaatlerine aldananlar bir gün şiddetli bir uyanışla uyanacaktır.İslam ümmetinin alimleri nerdesiniz,
    bu ümmete neden rehberlik yapmıyorsunuz,sıcak ve sıtandardı yüksek yaşam tarzlarınızı bırakmak çok mu zor,
    sizler Peygamber varisi olanlarsınız,varis olmanızın gereğini yapın,bu zalimlere karşı gereken neyse çıkın haykırın.
    Aslında gündemimizde olan israilin mezalimidir .Ben öyle inanıyorum ki,artık israili ve yahudileri yok olma korkusu sarmıştır.
    Anladılar ki dünya Müslümanları kendilerine yaşama fırsatı vermeyecekler,bir taşın ardına saklansalar da onları bulup öldüreceklerdir.
    Şimdi Yahudilerin bu yaptığı mezalim kendilerine ait gelecek kaygısıdır.Yok olma kaygısıdır.
    Artık İsrail diye bir yer yakında kalmayacaktır,işgal ettikleri ümmetin toprakları,onlara mezar olacaktır.
    Bunca şiddetle celallenmeleri ve pervasız tavırları,kendi hayatlarına ait yok olma korkularındandır.
    Bizler İslam Ümmeti olarak israilin yok olması ve emniyetlerinin ortadan kalkması için ne gerekiyorsa yapacağız,yapmalıyız.
    Allah için ölenler hiçbir şekilde kayba uğramazlar.Rasulullahın bir mektubunu götüren elçinin, zamanın
    zalimleri tarafından katledilirken söylediği söz ne kadar manidardır.Sahabe katledilirken “Vallahi kazandım” demiştir.
    Allah adına canını verebilecek bir çok mücahit vardır bu ümmette,her ne kadar bizler korkak olsakta.
    Bu ümmetin,fetvalarıyle kanını kaynatacak nice alimler vardır,her nekadar bizdekiler düzenle barışık olsada.

Yakup DÖĞER

israilin yok olma kaygısı
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » AVUSTURALYALI GENCİN MÜSLÜMAN OLMA HİKAYESİ
    » Ne OL Ne OLMA..?!
    » Yok Olma
    » Hırslı Olma
    » kul olma kılavuzu