.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Gece Geç Yatan Gençler Bunalıma Daha çok Giriyor Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Gece Geç Yatan Gençler Bunalıma Daha çok Giriyor Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
Gece Geç Yatan Gençler Bunalıma Daha çok Giriyor Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
Gece Geç Yatan Gençler Bunalıma Daha çok Giriyor Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
Gece Geç Yatan Gençler Bunalıma Daha çok Giriyor Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
Gece Geç Yatan Gençler Bunalıma Daha çok Giriyor Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
Gece Geç Yatan Gençler Bunalıma Daha çok Giriyor Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
Gece Geç Yatan Gençler Bunalıma Daha çok Giriyor Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
Gece Geç Yatan Gençler Bunalıma Daha çok Giriyor Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
Gece Geç Yatan Gençler Bunalıma Daha çok Giriyor Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
Gece Geç Yatan Gençler Bunalıma Daha çok Giriyor Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
Gece Geç Yatan Gençler Bunalıma Daha çok Giriyor Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
Gece Geç Yatan Gençler Bunalıma Daha çok Giriyor Vote_lcapGece Geç Yatan Gençler Bunalıma Daha çok Giriyor I_voting_barGece Geç Yatan Gençler Bunalıma Daha çok Giriyor Vote_rcap 
berfin
Gece Geç Yatan Gençler Bunalıma Daha çok Giriyor Vote_lcapGece Geç Yatan Gençler Bunalıma Daha çok Giriyor I_voting_barGece Geç Yatan Gençler Bunalıma Daha çok Giriyor Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
2023 neden 2022 elveda zorunlu sarı beden yalnızlık papatya hatırla sevgi kadın muhtesim SosyoLoji yorumsuz özgürlük sıcak bahar şair değilim mutluluk Dost sevmek odun paint belkide
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

Gece Geç Yatan Gençler Bunalıma Daha çok Giriyor

YazarMesaj
    Misafir
    Misafir
    Anonymous

Gece Geç Yatan Gençler Bunalıma Daha çok Giriyor Empty
    MesajKonu: Gece Geç Yatan Gençler Bunalıma Daha çok Giriyor   Gece Geç Yatan Gençler Bunalıma Daha çok Giriyor Icon_minitimeÇarş. Ocak 27, 2010 1:03 am

Erken saatlerde uyumanın gençler üzerinde çok olumlu etkileri olduğu ortaya çıktı.

New York'taki Columbia Üniversitesi Medical Center tarafından yapılan bir araştırmada, 12 ile 18 yaşları arasındaki gençlerden erken yatanların bunalım ve intihara girişmek başta olmak üzere kötü düşüncelerden daha uzak durduğu sonucuna varıldı.

Araştırma sonuçlarına göre, gece yarısından sonra uyuyan gençlerde depresyon olma ihtimali, saat 10.00'da uyuyan gençlere oranla yüzde 24 daha fazla olurken, 15 bin 500 genç üzerinde yapılan söz konusu araştırma aynı zamanda günde 5 saat ve daha az uyuyan gençlerin bunalıma girme ihtimalinin de sekiz saat uyuyan gençlere oranla yüzde 71 daha yüksek olduğunu ortaya çıkardı.

Araştırma konusu olan her 15 gençten 1'i bunalım sorunu yaşadığını söylerken, "yeterli uyku uyuduğunu" belirten gençlerin yüzde 65'inin ise bunalıma girmekten uzak olduğu kaydedildi. 12-18 yaşları arasındaki gençlerin depresyona girmelerinde en önemli etkenlerden birinin ebeveynleri olduğu belirtilirken, genç kızların ve anne-babalarının kendilerine önem vermediğini düşünen gençlerin bunalıma girme ihtimallerinin de diğerlerine oranla daha fazla olduğu ifade edildi.

Duygusal olarak sağlıklı yaşamanın, düzenli egzersiz ve düzenli beslenmeyle birlikte yeterli uykuya da bağlı olduğunu vurgulayan uzmanlar, uyku yetersizliğinin gençlerin beyinlerinin duygusal tepki verme ihtimalini yükselttiğini ve bunun sonucu olarak da gençlerin karar verme, odaklanma ve hislerini kontrol etme yeteneklerinin olumsuz etkilendiğini açıklıyor.

Uzmanlar, gençlerin duygusal ve fiziksel olarak sağlıklı bir hayat yaşamalarında ebeveynlerin önemli rolüne gönderme yaparken, anne-babaların çocuklarına ilgi göstermesinin de gençlerin sağlığı üzerinde etkisi olduğunu hatırlatıyor.

Zaman

Gece Geç Yatan Gençler Bunalıma Daha çok Giriyor
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » İki dev prodüksiyon vizyona giriyor!
    » Dikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor
    » Yunanistan Çöktü, Euro Bunalıma Girdi
    » gece
    » sevgiyle kal her gece