.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Dikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Dikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
Dikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
Dikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
Dikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
Dikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
Dikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
Dikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
Dikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
Dikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
Dikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
Dikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
Dikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor Vote_lcapDikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor I_voting_barDikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor Vote_rcap 
berfin
Dikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor Vote_lcapDikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor I_voting_barDikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
belkide 2023 sarı değilim papatya yorumsuz hatırla zorunlu bahar yalnızlık neden sevgi paint muhtesim özgürlük odun şair beden SosyoLoji sıcak 2022 elveda mutluluk Dost sevmek kadın
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Dikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : Dikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : Dikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

Dikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor Empty
    MesajKonu: Dikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor   Dikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor Icon_minitimeCuma Ara. 18, 2009 11:11 pm

Dikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor 97915

Denizli'de hastalanan annesine üzülen ve dersleri kötü gittiği için babasıyla sık sık tartışan 16 yaşındaki Emre Türkmen'in okuldaki intiharı, korkunç bir gerçeği ortaya çıkardı.Yarış atından farksız olan gençler S.O.S. veriyor

16 yaşındaki Emre'nin intihar etmesi gençlerin aile ve okul baskısından bunaldığını ortaya koydu. Emre'nin arkadaşları, "Yetti artık baskılar, sıra bende" gibi kaygı verici yorumlar yaptı.

Aralarında, Emre'nin arkadaşlarının da bulunduğu binlerce öğrenci, facebook'ta kurdukları gruplarda sınavlar yüzünden yarış atı gibi olmalarına isyan etti.

.E., "Azıcık cesaretim olsa ben de gideceğim. Yetti bu aile baskısı" derken, O.B.'nin "Bekle beni Emre, sıra bende" sözleri okuyanların kanını dondurdu. Emre'nin kız ve erkek arkadaşlarının yorumları şöyle:
    HEPSİ ÇOK KIZGIN

A.K.: Yazılı kağıdını bomboş verince bir öğretmen 'Niye, sorunun var mı?' diye sorar. Buradan bir babasını, iki kimya öğretmenini kınıyorum. Atlamadan önce babasını aramış. Hoca gelmiş 'bu telefon kimin' demiş. Ayrıca hoca geldiğinde aradığı için tuş kilidini kapatmış. Beş saniye önce gelsene. Üzgünüm ama bir şey değişmiyor. Kahrolası pislikler sizin yüzünüzden gitti kardeşimiz, lanet olası pislikler.

S.Ş.: Büyüklerin eğitilmesi gerekiyor. Bir gencin nasıl bir dönem geçirdiği ve ona nasıl yaklaşılması gerektiği hakkında eğitilmeliler ki başka Emreler yok olup gitmesin. Buna neden olanlar çok pişmandır ama ne fayda.

B.T.: Evet aile destek çıksa asla yapmazdı. Çünkü bilirdi ailesi arkasında ama anladığım kadarıyla babası anlayışsız bir insan. Ya şimdi? Artık her şeyin ders olmadığını öğrenmiştir.

S.Ö.: Allahım inanamıyorum. Nasıl olabilir böyle bir şey, hem de gencecik. Allahım ruhunu sevdiklerine bağışlasın, mekanın cennet olsun. Ah keşke sevdiklerini üzmeseydin be Emre. Seni tanımadığım halde şu an gözlerimden nedensizce akıyor yaşlar.

U.K.: Gülen çocuk herkese yaptığın en acı şaka galiba bu. Hala yarın o kapıdan senin gireceğine inanan yüzlercesinin olduğuna eminim. Kolay olmamalıydı bir insanı kaybetmek. Sen kaybetmedin sonsuz oldun sonsuza dek kalplerdesin. Ruhun şad olsun delikanlı.

O.A.: Kardeşim ne yaptın sen ya, hani hafta sonu birlikteydik? Hani hesabına maç yapacaktık ne oldu, neden bıraktın gittin? Her ne olursa olsun bu yapılır mı? Hiç mi düşünmedin arkandan dökecekleri gözyaşlarını? Emre'nin arkadaşı Ahmet K. ise, hastanede yaşananları şöyle anlattı: "Hastanede, 'Keşke atlamasaydım. Belki değerimi anlarlar diye atladım. Kurtarın beni' demiş. Ben bu yazıları gözyaşlarımla yazıyorum, inan ki içimden feryatlar kopuyor. Keşke yapmasaydın. Koşup seni kurtarmak isterdim."

Rehberlik sistemi yetersiz
    PAÜ Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Erdinç Duru, sınav stresinin çocuklar ve aileler üzerinde baskı oluşturduğunu ve psikolojilerini bozduğunu belirterek, "Okullarda zorunlu hale getirilen rehberlik hizmeti de yeterince verilemiyor.

Öğrenciler arasında risk grubu yüzde 5-10'dur. İntihar gibi çok riskli grup ise yüzde 1-2'dir. Bu tür öğrencilere önleyici rehberlik hizmeti verilmesi gerekir. Ama bin-bin 500 öğrenciye bir rehber öğretmen düşüyor" dedi.
    'Gençler anlık bir öfke ile hareket eder'
    Psikolog Dr. Ferahim Yeşilyurt: Ergenlik döneminde sisteme ve topluma karşı ciddi bir öfke vardır. Öfke bazen aileye, bazen de kendine yönelebilir.

Kendine yönelik öfke, intihara götürebilir. Öğretmenler dikkatli davranıp, öğrencilerinin bazı davranışlarından şüphelenebilirler.

Ancak öğrenci sayısı fazla olduğundan onların da yakından ilgilenme imkanı olmuyor. Arkadaşını kaybetmek bir ergen için çok zedeleyici ama bu hepsinin intihar edeceği anlamına gelmez.

Psikolog Dr. Sabri Yurdakul: Bu yaşlarda intiharın bu kadar çok görülmesinin sebebi dürtüsel davranışların gençlerde çok daha fazla görülmesi.

Bu intiharlar bir şeye üzülüp gerçekleşebildiği gibi bir anlık öfke ve sinirle de ortaya çıkabilmektedir. Arkadaşlarının onun intiharından etkilenerek böyle bir yola başvurmak istediklerini söylemeleri, bunu gerçekleştirme risklerinin fazla oluşu nedeniyle önemlidir.

Çünkü gençler özenerek de böyle bir olaya başvurabilirler. Bunu nedenini- sonucunu düşünmeden yaparlar.
    AA
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

Dikkat, 'yarış atı gençler' tökezliyor
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Gece Geç Yatan Gençler Bunalıma Daha çok Giriyor
    » DİKKAT ET!!!
    » dikkat
    » Göz Kuruluğuna Dikkat
    » Anne-babalar dikkat