.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
açıköğretim fakültesi not sistemi ve mezuniyet şartları Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
açıköğretim fakültesi not sistemi ve mezuniyet şartları Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
açıköğretim fakültesi not sistemi ve mezuniyet şartları Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
açıköğretim fakültesi not sistemi ve mezuniyet şartları Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
açıköğretim fakültesi not sistemi ve mezuniyet şartları Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
açıköğretim fakültesi not sistemi ve mezuniyet şartları Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
açıköğretim fakültesi not sistemi ve mezuniyet şartları Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
açıköğretim fakültesi not sistemi ve mezuniyet şartları Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
açıköğretim fakültesi not sistemi ve mezuniyet şartları Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
açıköğretim fakültesi not sistemi ve mezuniyet şartları Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
açıköğretim fakültesi not sistemi ve mezuniyet şartları Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
açıköğretim fakültesi not sistemi ve mezuniyet şartları Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
açıköğretim fakültesi not sistemi ve mezuniyet şartları Vote_lcapaçıköğretim fakültesi not sistemi ve mezuniyet şartları I_voting_baraçıköğretim fakültesi not sistemi ve mezuniyet şartları Vote_rcap 
berfin
açıköğretim fakültesi not sistemi ve mezuniyet şartları Vote_lcapaçıköğretim fakültesi not sistemi ve mezuniyet şartları I_voting_baraçıköğretim fakültesi not sistemi ve mezuniyet şartları Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
2023 şair yalnızlık elveda mutluluk sevgi yorumsuz zorunlu papatya sıcak paint sarı özgürlük odun hatırla beden muhtesim Dost belkide değilim 2022 kadın SosyoLoji neden sevmek bahar
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

açıköğretim fakültesi not sistemi ve mezuniyet şartları

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : açıköğretim fakültesi not sistemi ve mezuniyet şartları Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : açıköğretim fakültesi not sistemi ve mezuniyet şartları Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

açıköğretim fakültesi not sistemi ve mezuniyet şartları Empty
    MesajKonu: açıköğretim fakültesi not sistemi ve mezuniyet şartları   açıköğretim fakültesi not sistemi ve mezuniyet şartları Icon_minitimeÇarş. Şub. 17, 2016 8:47 am

AÇIKLAMALAR
    *: Aşağıdaki açıklamalar, yürürlükte olan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğine göre tüm kayıtlı öğrencileri kapsamaktadır.
         •   Bir dersten CC ve üzerinde (AA, AB, BA, BB, BC, CB ve CC) not alan bir öğrenci, Genel Not Ortalaması ve AKADEMİK DURUMu ne olursa
              olsun; bu dersten geçmiş sayılır.
         •   Bir dersten FF, DZ ve YZ notu alan bir öğrenci, Genel Not Ortalaması ve AKADEMİK DURUMu ne olursa olsun; bu dersi, dersin ilk verildiği
              dönemde tekrar almak zorundadır.
         •   Bir dersten Koşullu Geçer (CD, DC ve DD) not alan bir öğrencinin ders durumu,AKADEMİK DURUMa göre belirlenir.“AKADEMİK DURUM”
              öğrencinin Genel Not Ortalamasına göre aşağıdaki şekilde belirlenir.
                   •   Genel Not Ortalaması 2,00 ve üzerinde olan öğrencinin durumu: BAŞARILI
                   •   Genel Not Ortalaması 2,00’nin altında olan öğrencinin “ilk” durumu: UYARI
                   •   UYARI aldıktan sonra yine Genel Not Ortalaması 2,00’nin altında olan öğrencinin durumu: TEKRAR
                   olur.
         -   2,00 Genel Not Ortalamasını sağlayan öğrencinin Akademik Durumu BAŞARILI olarak gözükür. Durumu “BAŞARILI” olan öğrenci; CC ve
              üzerinde
    not aldığı dersler ile koşullu geçer not aldığı (CD, DC, DD) derslerden geçmiş sayılır. Ancak; FF, DZ ve YZ notlu derslerini ise ilgili
              dönemde tekrar etmek zorundadır.
         -   2,00 Genel Not Ortalamasını sağlayamayan öğrenciye akademik yetersizlik uyarısı yapılır ve Akademik Durumu UYARI olarak gözükür.
         -   Akademik yetersizlik uyarısı alan öğrencinin, bir sonraki dönemin sonundaki Genel Not Ortalamasının en az 2,00 olması gerekir.
         -   Akademik Durumu henüz “UYARI” olan öğrenci bir sonraki dönemde sadece FF, DZ ve YZ notlu dersleri alır.
         -   Akademik Durumu “UYARI” olan öğrenci, bir sonraki dönemde Genel Not Ortalamasını en az 2,00’ye yükseltmesi halinde Akademik
              Durumu “BAŞARILI”ya dönüşür.
         -   Akademik Durumu “UYARI” olan öğrenci, bir sonraki dönemde Genel Not Ortalamasını en az 2,00’ye yükseltememesi halinde Akademik
              Durumu TEKRARa dönüşür.
         -   Akademik Durumu “TEKRAR” olan öğrenci FF, DZ ve YZ notlu derslerin yanı sıra koşullu geçer not aldığı (CD, DC, DD) dersleri ilgili kayıt
              yenilettiği dönemde tekrar etmek zorundadır.
         -   Akademik Durumu “TEKRAR” olan ve ders tekrarına kalan bir öğrenci, Genel Not Ortalaması en az 2,00 olana kadar FF, DZ ve YZ notlu
              derslerin yanı sıra koşullu geçer not aldığı (CD, DC, DD) dersleri almak zorundadır.
         -   Akademik Durumu “TEKRAR” olan ve ders tekrarına kalan bir öğrenci, tekrar ettiği dönem sonunda 2,00 Genel Not Ortalamasını sağlaması
              halinde ders tekrarı sona ermiş olur ve öğrencinin Akademik Durumu “BAŞARILI”ya dönüşür.
         -   Dönemlik-kredili sistemde ****** İlkeleri ve İnkılap Tarihi I-II, Türk Dili I-II, Yabancı Dil I-II, Temel Bilgi Teknolojileri I-II derslerine yapılan
              ders transferi ve muafiyet işlemleri, 2014-2015 Öğretim Yılından itibaren ders atamalarını etkilemeyecek şekilde uygulanmaktadır.

**: Yıllık Sistemde alınan ve başarılan derslere karşılık gelen dönemlik-kredili sistemdeki dersler, bilgi amaçlı gösterilir.

***: Not Durum Belgesindeki Genel Not Ortalamasına göre oluşan Akademik Durum
              -   Uyarı olduğunda, ders durumu Koşullu Geçer e
              -   Tekrar olduğunda, ders durumu Kaldı ya
              -   Başarılı olduğunda, ders durumu Dönemlik Sistemde Geçti ye dönüşür.

Ayrıca;
         •   Tek rakamlı dönemler Güz Döneminde; çift rakamlı dönemler Bahar Döneminde okutulmaktadır.
              Güz Dönemi dersi, Bahar Döneminde; Bahar Dönemi dersi, Güz Döneminde seçilemez.
         -   Birinci yarıyıldan bir dersi olan öğrenci, beşinci ve yedinci yarıyıllardan,
         -   İkinci yarıyıldan bir dersi olan öğrenci, altıncı ve sekizinci yarıyıllardan,
         -   Üçüncü yarıyıldan bir dersi olan öğrenci, yedinci yarıyıldan,
         -   Dördüncü yarıyıldan bir dersi olan öğrenci, sekizinci yarıyıldan ders seçemez.

DİKKAT: Bir öğrencinin kayıtlı olduğu programdan mezun olabilmesi için;
         -   "Henüz almadığı" dersinin bulunmaması (Toplam AKTS kredisinin; önlisans programında en az 120, lisans programında en az 240 olması),
         -   "Başarısız" dersinin olmaması (FF, YZ, DZ notunun olmaması),
         -   GNO'sunun en az 2,00 olması gerekmektedir.
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

açıköğretim fakültesi not sistemi ve mezuniyet şartları
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Açıköğretim Fakültesi Önlisans Programları Harç Ücretleri
    » Açıköğretim Fakültesi Lisans Programları Harç Ücretleri
    » AÖF sınav giriş belgesi için tıklayınız - Açıköğretim Fakültesi
    »  açıköğretim fakültesi öğrenci katkı payı ve kayıt yenileme tutarları
    » Açıköğretim 1. sınıf işletme arasınav soru ve cevapları