.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Elektrik kesintilerinde aboneye tazminat verilecek Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Elektrik kesintilerinde aboneye tazminat verilecek Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
Elektrik kesintilerinde aboneye tazminat verilecek Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
Elektrik kesintilerinde aboneye tazminat verilecek Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
Elektrik kesintilerinde aboneye tazminat verilecek Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
Elektrik kesintilerinde aboneye tazminat verilecek Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
Elektrik kesintilerinde aboneye tazminat verilecek Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
Elektrik kesintilerinde aboneye tazminat verilecek Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
Elektrik kesintilerinde aboneye tazminat verilecek Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
Elektrik kesintilerinde aboneye tazminat verilecek Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
Elektrik kesintilerinde aboneye tazminat verilecek Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
Elektrik kesintilerinde aboneye tazminat verilecek Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
Elektrik kesintilerinde aboneye tazminat verilecek Vote_lcapElektrik kesintilerinde aboneye tazminat verilecek I_voting_barElektrik kesintilerinde aboneye tazminat verilecek Vote_rcap 
berfin
Elektrik kesintilerinde aboneye tazminat verilecek Vote_lcapElektrik kesintilerinde aboneye tazminat verilecek I_voting_barElektrik kesintilerinde aboneye tazminat verilecek Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
sevgi hatırla beden neden papatya sarı bahar sevmek 2023 SosyoLoji kadın Dost mutluluk belkide zorunlu sıcak özgürlük yorumsuz değilim muhtesim elveda paint odun 2022 şair yalnızlık
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

Elektrik kesintilerinde aboneye tazminat verilecek

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : Elektrik kesintilerinde aboneye tazminat verilecek Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : Elektrik kesintilerinde aboneye tazminat verilecek Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

Elektrik kesintilerinde aboneye tazminat verilecek Empty
    MesajKonu: Elektrik kesintilerinde aboneye tazminat verilecek   Elektrik kesintilerinde aboneye tazminat verilecek Icon_minitimeC.tesi Şub. 13, 2016 8:16 am

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, mücbir sebepler haricinde elektrik kesintilerinin 12 saatten uzun olması halinde, abonelere tazminat ödenmesi gerektiğini söyledi.
    Yılmaz, elektrik kesintilerinde tüketicilerin sahip olduğu haklar ile ilgili AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.
    Bildirimli veya bildirimsiz günlük kesinti süresinin ilgili yönetmelik gereği 12 saatten uzun olamayacağını dile getiren Yılmaz, "Terör, sabotaj, doğal afet, ağır kış koşulları gibi mücbir sebepler haricinde günlük kesinti süresinin 12 saatten uzun olması halinde, elektrik dağıtım şirketleri kesintiden etkilenen abonelere yönetmelikle belirlenen miktardaki tazminat tutarını ödemek zorunda" diye konuştu.
    Elektrikli cihazlarda kesinti nedeniyle meydana gelebilecek hasarların da, dağıtım şebekesinden kaynaklanması durumunda, elektrik dağıtım şirketi tarafından karşılanmasının zorunlu olduğunu belirten Yılmaz, bunun için bölgede çalışan dağıtım şirketine 10 iş günü içerisinde başvurulması gerektiğini hatırlattı.

"TAZMİNAT MİKTARI 50 İLA 100 LİRA ARASINDA DEĞİŞİYOR"

Yılmaz, kesintilerden dolayı tüketiciye ödenmesi gereken tazminatın tutarı konusunda ise şu bilgileri verdi:
    "Örneğin bir köy veya mahalledeki transformatörde 12 saati aşan bir kesinti olması halinde dağıtım şirketinin, o transformatörden elektrik alan mesken abonelerine 50 lira diğer abonelere 100 lira olmak üzere tazminat ödemesi gerekmektedir. Kesinti dolayısıyla tazminat durumu söz konusu olduğunda dağıtım şirketi, aboneyle iletişime geçmek ve takip eden ayda, abonenin tercih edeceği bir şekilde şekliyle, tazminat miktarını ödemek zorundadır."
    Yıllık kesinti sayısı ve süresi bakımından da benzer uygulamanın söz konusu olduğunu ifade eden Yılmaz, "İmar alanı içindeki bir alçak gerilim abonesinin, toplamda yıllık 48 saati veya 56 defayı aşan sayıda kesintiye maruz kalması durumunda da tazminat hakkı doğar" dedi.
    Yılmaz, bu kapsamdaki yıllık tazminatların yine herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın dağıtım şirketi tarafından belirlenmesi ve ilgili yılı takip eden yılın nisan ayından itibaren elektrik faturasından mahsup yoluyla ilgili kullanıcıya ödenmesi gerektiğini kaydetti.

"TÜKETİCİNİN KESİNTİ KAYIT CİHAZI TAKTIRMA HAKKI DA VAR"

Kesinti kayıtları konusunda tereddüt yaşanması durumunda ise Yılmaz, "Aboneler dağıtım şirketlerine başvurarak etkilendikleri kesintinin listesini isteme hakkı bulunuyor, bu konuda da ihtilaf olması halinde bağlantı noktasına dağıtım şirketinin gözetiminde kesinti kayıt cihazı taktırma hakkı bulunmaktadır" ifadesini kullandı.
    EPDK olarak özellikle yatırımları ve hizmet kalitesini yakından izlediklerini dile getiren Yılmaz, "Elektrik dağıtım şirketlerinin gerekli yatırım, iyileştirme ve bakım çalışmalarını yapmasını, arıza durumlarına da hızla müdahale etmesini bekliyoruz. Hedef, elektrikte kesintilerin makul sayılacak düzeye indirilerek kalitenin artırılması. Ancak zaman zaman yaşanan elektrik kesintilerine ilişkin olarak vatandaşlarımızın haklarını da çok iyi bilmesi gerekiyor" değerlendirmesinde bulundu. AA
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

Elektrik kesintilerinde aboneye tazminat verilecek
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Elektrik fiyatlarında indirim!
    » Vatandaşa elektrik ve doğalgaz müjdesi
    » Elektrik faturaları daha düşük gelecek _?