.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Üniversitede vesayeti bitiren adım! Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Üniversitede vesayeti bitiren adım! Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
Üniversitede vesayeti bitiren adım! Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
Üniversitede vesayeti bitiren adım! Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
Üniversitede vesayeti bitiren adım! Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
Üniversitede vesayeti bitiren adım! Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
Üniversitede vesayeti bitiren adım! Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
Üniversitede vesayeti bitiren adım! Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
Üniversitede vesayeti bitiren adım! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
Üniversitede vesayeti bitiren adım! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
Üniversitede vesayeti bitiren adım! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
Üniversitede vesayeti bitiren adım! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
Üniversitede vesayeti bitiren adım! Vote_lcapÜniversitede vesayeti bitiren adım! I_voting_barÜniversitede vesayeti bitiren adım! Vote_rcap 
berfin
Üniversitede vesayeti bitiren adım! Vote_lcapÜniversitede vesayeti bitiren adım! I_voting_barÜniversitede vesayeti bitiren adım! Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
sevgi 2022 odun 2023 özgürlük beden sevmek muhtesim yalnızlık sarı neden şair hatırla bahar SosyoLoji yorumsuz paint sıcak belkide Dost mutluluk değilim zorunlu elveda papatya kadın
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

Üniversitede vesayeti bitiren adım!

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : Üniversitede vesayeti bitiren adım! Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : Üniversitede vesayeti bitiren adım! Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

Üniversitede vesayeti bitiren adım! Empty
    MesajKonu: Üniversitede vesayeti bitiren adım!   Üniversitede vesayeti bitiren adım! Icon_minitimePaz Nis. 15, 2012 1:56 am

Üniversitede vesayeti bitiren adım! 420220120320020350697

Devletin üniversiteler üzerindeki vesayetine araç yapılan Milli Komiteler lağvedildi. Orduyu, istihbaratçıları ve akademisyenleri buluşturan bu resmî birimler artık yok.

Haberi KaydetArkadaşına Gönder

Hüseyin İstemil'in haberi

Resmî devlet görüşünü üniversitelere de dayatmak amacıyla 28 Şubat post-modern darbesi sürecinde yürürlüğe giren YÖK Milli Komiteler Yönetmeliği, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya tarafından lağvedildi.

YÖK’ün ve üniversitelerin bağımsızlığına gölge düşüren ve bu kurumları devletin resmî görüşü doğrultusunda biçimlendirme amacı taşıyan Milli Komiteler Yönetmeliği’nin kaldırılmasıyla ilgili düzenleme, dünkü Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

28 Şubat’ın ürünü

YÖK kapsamındaki Milli Birlik Komiteleri’nden biri olan Milli İlahiyat Komitesi, 28 Şubat döneminde, İslam’ı devletle uyumlu hale getirmek düşüncesiyle oluşturulmuştu.

Milli Komiteler Yönetmeliği kapsamındaki 11 komitenin isimleri şöyle: Milli İlahiyat Komitesi, Enformatik Milli Komitesi, Türk Ermeni İlişkileri Milli Komitesi, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Kuruluş İşleyiş ve Görev Yönetmeliği, Stratejik Araştırma ve Etüdler Milli Komitesi Yönetmeliği, Mevlana Değişim Programına İlişkin Yönetmelik, Yakın Çağ Tarih Araştırmaları Milli Komitesi Yönetmeliği, Yükseköğretim Denetleme Kurulu Teşkilât, Görev ve Çalışma Usulleri Yönetmeliği, Yükseköğretim Kurulu Milli Komiteler Yönetmeliği, Yükseköğretim Kurulu Rektörler Komitesi Kurulması Hakkında Yönetmelik, Yükseköğretim Kurulu Teşkilatı ve Çalışma Usulleri Yönetmeliği, Yükseköğretim Kurumlarında Akademik Değerlendirme ve Kalite Geliştirme Yönetmeliği ve Yükseköğretim Üst Kuruluşları İle Yükseköğretim Kurumları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği.

Devletin Ermeni sorunu ve soykırıma ilişkin düşüncelerini üniversitelerde yaymak ve benimsetmek amaçlı Türk Ermeni İlişkileri Milli Komitesi’nin 14 üyesi bulunuyordu. Bu komitenin görevleri arasında komitenin konu hakkındaki görüş ve bilgilerini diğer kurumlarla paylaşmak da vardı.

Genelkurmay ve MİT belirliyordu

Stratejik Araştırma ve Etüdler Milli Komitesi de ilginç oluşumlardan biriydi. 14 üyesi bulunan bu komite de Genelkurmay tarafından seçilen iki ve MİT’in belirlediği bir üye de görev alıyordu. Komitenin görevleri ise şöyle belirlenmişti: Yükseköğretim kurumlarında yürütülen stratejik araştırma faaliyetlerini izlemek ve değerlendirmek, stratejik araştırmalarla ilgili olarak yükseköğretim kurumlarına önerilerde bulunmak, stratejik araştırma faaliyetinde bulunan kuruluş ve kişilere çalışmalarında yardımcı olmak, onlara projeler vermek, projeleri izlemek, proje sonuçlarının yurt çapında etkili bir şekilde değerlendirilmesini sağlamak, stratejik araştırmalar yapan kişi ve kuruluşların Milli Komite tarafından onaylanan projeler kapsamında olmak kaydı ile, yurtdışındaki toplantı ve temaslarına destek sağlamak, stratejik araştırma ve etüdler kapsamında, Yükseköğretim Kurulu tarafından verilen diğer görevleri yapmak.

TARAF
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

Üniversitede vesayeti bitiren adım!
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Kürt açılımında ilk adım yarın atılıyor
    » adım adım 500 milyar
    » Üniversitede askerlik gelecek mi?
    » çocuk için ilk adım
    » Nükleer santrale bir adım daha yaklaşıldı