.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
'İnanmayan resmi kayıtlara baksın' Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
'İnanmayan resmi kayıtlara baksın' Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
'İnanmayan resmi kayıtlara baksın' Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
'İnanmayan resmi kayıtlara baksın' Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
'İnanmayan resmi kayıtlara baksın' Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
'İnanmayan resmi kayıtlara baksın' Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
'İnanmayan resmi kayıtlara baksın' Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
'İnanmayan resmi kayıtlara baksın' Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
'İnanmayan resmi kayıtlara baksın' Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
'İnanmayan resmi kayıtlara baksın' Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
'İnanmayan resmi kayıtlara baksın' Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
'İnanmayan resmi kayıtlara baksın' Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
'İnanmayan resmi kayıtlara baksın' Vote_lcap'İnanmayan resmi kayıtlara baksın' I_voting_bar'İnanmayan resmi kayıtlara baksın' Vote_rcap 
berfin
'İnanmayan resmi kayıtlara baksın' Vote_lcap'İnanmayan resmi kayıtlara baksın' I_voting_bar'İnanmayan resmi kayıtlara baksın' Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
Dost muhtesim şair sevmek paint kadın 2023 belkide bahar yorumsuz SosyoLoji değilim mutluluk beden papatya elveda sıcak zorunlu özgürlük sevgi hatırla yalnızlık odun neden 2022 sarı
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

'İnanmayan resmi kayıtlara baksın'

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : 'İnanmayan resmi kayıtlara baksın' Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : 'İnanmayan resmi kayıtlara baksın' Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

'İnanmayan resmi kayıtlara baksın' Empty
    MesajKonu: 'İnanmayan resmi kayıtlara baksın'   'İnanmayan resmi kayıtlara baksın' Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 10:37 pm

'İnanmayan resmi kayıtlara baksın' Images?q=tbn:ANd9GcQZw9lncWjrHj9Bu25mqaJ92ZKDmOjtqhaLY7oz72LRNmxsx8Znnys0_Wve

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Türkiye’nin toplam tohumluk üretiminin 2002’de 145 bin ton olduğunu, 2009’da ise bu rakamın 385 bin tona yükseldiğini belirterek, “Türkiye’de tohum bitti, yok oldu. falan diyenler, devletin bu resmi kayıtlarına lütfen göz atsınlar. Artış yüzde 165” dedi. Bakan Eker, Türkiye Tohumcular Birliği’nin 2’nci Olağan Genel Kurulu’na katılarak, tohum konusunun, insanların bilmeden konuştuğu, üzerinden popülizm yapılan bir alan olduğunu, kamuoyunun ‘yalan yanlış bilgilerle’ dezenforme edildiğini söyledi.

Bazı yanlış bilgiler verildiğini, yerli çeşitlerin yok olmadığını ifade eden Eker, “Ayaş domatesi de yok olmadı, memlekette var. Türkiye’de bu tohum var. İsteyen gelsin, Tarım Bakanlığı olarak biz onlara araştırma genel müdürlüğümüz, onların göstereceği yerlerde bunlar temin edilir” dedi. Pazardaki rakiplerle rekabet etmek gerektiğini, büyük ölçekte üretim yapanların kaliteli, verimli, pazarda uzun süre muhafaza edebileceği dolayısıyla ticari manada değeri olan ürünleri tercih ettiğini anlatan Eker, bunun tohumun olmadığı, yok olduğu manasına gelmediğini söyledi.

‘BİTTİ DİYENLER RESMİ KAYITLARA BAKSIN’
    Bakan Eker, “Türkiye’nin 2002’de toplam tohumluk üretimi 145 bin ton, 2009’da tohumluk üretimimiz 385 bin ton. ‘Türkiye’de tohum bitti, yok oldu’ falan diyenler, devletin bu resmi kayıtlarına lütfen göz atsınlar. Artış yüzde 165” diye konuştu. Sebze tohumu üretiminin 2002’de bin 249 ton, 2009’da 2 bin 758 ton olduğunu, üretimin yüzde 121 oranında arttığını belirten Eker, “Türkiye’nin sebze tohumluğu ithalatı 40 milyon dolardan 98 milyon dolara çıkmış, artışı yüzde 145. İhracatını söylüyorum. 2002 yılında 317 bin dolar ihracat yapılıyor, 2009’da 11.5 milyon dolara çıkmış, artış oranı yüzde 3500.”
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

'İnanmayan resmi kayıtlara baksın'
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » hislerinizin resmi olsun!!!
    » mikroskopta incir çiçeğinin resmi
    » Sizce Günün Resmi Hangisi?
    » Arda Turan ilk resmi maçında
    » CHP'den ilginç savunma: Rapor değil, resmi belge