.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik… Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik… Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik… Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik… Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik… Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik… Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik… Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik… Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik… Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik… Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik… Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik… Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik… Vote_lcapYeniden demiştik, ve yine yenilmiştik… I_voting_barYeniden demiştik, ve yine yenilmiştik… Vote_rcap 
berfin
Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik… Vote_lcapYeniden demiştik, ve yine yenilmiştik… I_voting_barYeniden demiştik, ve yine yenilmiştik… Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
neden muhtesim yalnızlık şair değilim Dost 2023 papatya bahar özgürlük sevmek mutluluk odun sarı 2022 belkide hatırla paint beden elveda kadın yorumsuz sıcak zorunlu sevgi SosyoLoji
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik…

YazarMesaj
    Misafir
    Misafir
    Anonymous

Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik… Empty
    MesajKonu: Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik…   Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik… Icon_minitimeSalı Tem. 20, 2010 7:21 pm

Herşeyin iyi olma ihtimali sevdirmişti bize HİÇBİRŞEYİ… Sıradanlaşan hayatlarda, sıra dışı kelimeler kurarak korumak istedik kimliğimize işlenen kimsesizliği… Farklıydık… Farkımızın farkında olmadan! Herkesin farklı olmak için sıradanlaştığı bir kentte, biz sıradan olduğumuz için farklı kalmıştık… Solumuzda sancıyan acının adıydı sahipsizlik… Mutluluğumuzun yetimliği yara almasın diye sahici kelimelerimizle örttük garipliğimizi ve garipsedik bu yeni hayatı… Birşeyin tek şey olması adına dualar kurarken ellerimiz, dilimizi unutmuştuk isyan’ın gölgesinde…

Gün,”her gün” tadında başlamıştı… Güneş her zamanki gibi umutkar ışığıyla aydınlatmıştı günümüzü… Biz; “belki bugün” diyerek eskittiğimiz günlere bir yenisini daha eklemek için “günaydın” dediğimizde sabaha, her günün sıradanlığında kapımıza dayandı gerçek bir YALAN!

Umudun gözüyle bakılınca, sahte hayatın sahici yüreğiydi o! Nerden bilirdik ki kuzuların sofrasına kurtların, kuzu maskeleriyle oturduğunu? Hayatı maskeli balo olarak görmesinden değil, yüzündeki yüzsüzlüğü örtmekti tüm gayreti… İlk gözyaşından sevdik onu, bir damla gözyaşına döktük tüm acılarımızı… Acı(y)dık… En çokta kendimize acıdık… Çünkü; maskelerinde gözyaşları olduğunu bilemeyecek kadar çocuk, ve eğri yolda düz yürünemeyeceğini fark edemeyecek kadar acemiydik biz… Acemiliğimizi kalbimizin kırıklarıyla tecrübe ederken, kinimizin kimsesizliğine takıldı iki hecelik adın… Ve iki gecelik aşklar uğruna hayatla savaşımızda, müşrik oldun umuda! Güneşin buzulluğunda yazın ayazına düşürdü bizi kalem tutan elin kazipliği… Şimdi; Ebû Cehil’in cehaletinde kalan ruhunu alda git! masumluğumuzu kanatmadan, akrebin koynuna…

Ve biliyorsan söyle! Küçük yüreklerin depreminden hangi yalan, yara almadan çıkar? Ve büyük yalanları hep büyük adamlar mı söyler? Ah’ın enkazı hangi yüreksiz yüreği sağ bıraktıysa, işte ona sesleniyorum:
    “Körün aydın olsun, doğarsa güneşin bir daha dünyana! Ve gör ki; ben yokum artık senin bu sahte oyununda!!!”

Şimdi bu küçük kızın gerçek bir yalana ihtiyacı var… Kim söyler? Yalanın bir gerçeği var mı? Şimdi bu küçük kıza biri; “SEYELAJ!” demeli ve “HERŞEY YALAN” olmalı…

Şimdi bu küçük kızı biri gerçekten sevmeli, yada küçük kız bundan sonra; sadece kendini sevmeli…

“Yeniden” dedik ve yine yenildik koca bir yalana…

Kalemimi susa boğdum... Bir ölümlüğüne ELVEDA!
    buket_07
    TecrubeLi ÜyE
    TecrubeLi ÜyE

Ruh HaLi : Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik… Asik10
    Hangi ülkedensiniz : Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik… Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 178

MesajKonu: Geri: Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik…   Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik… Icon_minitimeSalı Tem. 20, 2010 7:25 pm

ne umutla yaşanıyor ne umutsuz..ne sevgi yetiyor ne sevgisizlik..sevmek en kötü kader olsada sevmeyi bilmek gerek..sevilmeyi biliyorsanız şükretmek gerek..acizane fikrim ve cümlelerim.. Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik… Icon_biggrin
    Misafir
    Misafir
    Anonymous

MesajKonu: Geri: Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik…   Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik… Icon_minitimeSalı Tem. 20, 2010 7:29 pm

Umudun gözüyle bakılınca, sahte hayatın sahici yüreğiydi o! Nerden bilirdik ki kuzuların sofrasına kurtların, kuzu maskeleriyle oturduğunu? Hayatı maskeli balo olarak görmesinden değil, yüzündeki yüzsüzlüğü örtmekti tüm gayreti… İlk gözyaşından sevdik onu, bir damla gözyaşına döktük tüm acılarımızı… Acı(y)dık… En çokta kendimize acıdık… Çünkü; maskelerinde gözyaşları olduğunu bilemeyecek kadar çocuk, ve eğri yolda düz yürünemeyeceğini fark edemeyecek kadar acemiydik biz… Acemiliğimizi kalbimizin kırıklarıyla tecrübe ederken, kinimizin kimsesizliğine takıldı iki hecelik adın… Ve iki gecelik aşklar uğruna hayatla savaşımızda, müşrik oldun umuda! Güneşin buzulluğunda yazın ayazına düşürdü bizi kalem tutan elin kazipliği… Şimdi; Ebû Cehil’in cehaletinde kalan ruhunu alda git! masumluğumuzu kanatmadan, akrebin koynuna…

Yeniden demiştik, ve yine yenilmiştik…
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Güiza yeniden La Liga'da!
    » Enflasyon Yeniden Çift Hane
    » Fener Yine kazandı
    » israil yine vurdu
    » yine hayalın düştü