.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Hızlı tren seferleri çoğaltıldı Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Hızlı tren seferleri çoğaltıldı Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
Hızlı tren seferleri çoğaltıldı Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
Hızlı tren seferleri çoğaltıldı Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
Hızlı tren seferleri çoğaltıldı Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
Hızlı tren seferleri çoğaltıldı Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
Hızlı tren seferleri çoğaltıldı Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
Hızlı tren seferleri çoğaltıldı Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
Hızlı tren seferleri çoğaltıldı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
Hızlı tren seferleri çoğaltıldı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
Hızlı tren seferleri çoğaltıldı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
Hızlı tren seferleri çoğaltıldı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
Hızlı tren seferleri çoğaltıldı Vote_lcapHızlı tren seferleri çoğaltıldı I_voting_barHızlı tren seferleri çoğaltıldı Vote_rcap 
berfin
Hızlı tren seferleri çoğaltıldı Vote_lcapHızlı tren seferleri çoğaltıldı I_voting_barHızlı tren seferleri çoğaltıldı Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
değilim elveda 2023 kadın sevgi mutluluk beden paint zorunlu muhtesim yalnızlık bahar 2022 sıcak şair sarı belkide odun SosyoLoji yorumsuz neden hatırla Dost papatya sevmek özgürlük
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

Hızlı tren seferleri çoğaltıldı

YazarMesaj
    Misafir
    Misafir
    Anonymous

Hızlı tren seferleri çoğaltıldı Empty
    MesajKonu: Hızlı tren seferleri çoğaltıldı   Hızlı tren seferleri çoğaltıldı Icon_minitimeÇarş. Haz. 30, 2010 9:39 pm

Hızlı tren seferleri çoğaltıldı 56103Yolcu talebine yetişemeyen Yüksek Hızlı Tren saat başı çalışacak.Ankara-Eskişehir arasındaki yolcu talebine yetişebilmek için Yüksek Hızlı Tren'in sefer sayısı arttırıldı. Vatandaşlar bugünden itibaren saat başı kalkacak YHT'lere yer bulabilecek.

Yüksek Hızlı Tren ve bağlantılı trenler ile banliyölerde yapılan yeni düzenleme ile YHT'ler, bugünden itibaren saat başı çalışmaya başlıyor. Ankara-Eskişehir arasında kısa sürede yüzde 80 doluluk oranına ulaşan Yüksek Hızlı Trenler'in sefer sayısı, artan yolcu taleplerinin karşılanması amacıyla 15'ten 22'ye çıkarıldı.

Buna göre YHT'ler; Ankara'dan Eskişehir yönüne; 07.00, 08.00, 09.00, 11.00, 12.00, 13.00, 15.00, 16.00, 18.00, 19.00 ve 21.00 saatlerinde, Eskişehir'den Ankara yönüne ise 07.00, 08.00, 09.00, 11.15, 12.00, 13.00, 15.00, 16.00, 18.00, 19.00, 22.00 saatlerinde hareket ediyor.

Ankara-Eskişehir arasındaki YHT'lerin sefer sayılarında artışa gidilmesi nedeniyle YHT bağlantılı olarak; Haydarpaşa, Kütahya ve Afyonkarahisar yönüne çalışan trenlerin saatlerinde değişiklikler yapıldı. Ayrıca söz konusu değişiklikler nedeniyle Ankara-Sincan ve Haydarpaşa-Gebze arasında işletilen banliyö trenlerinin hareket saatleri de kısmen değiştirildi.

YHT'ler ve seferleri değiştirilen YHT bağlantılı trenler ile banliyö trenlerindeki yeni düzenlemeler hakkında detaylı bilgi www.tcdd.gov.tr adresinde yer alıyor.

Hızlı tren seferleri çoğaltıldı
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » HAÇLI SEFERLERİ
    » Teknolojiye çabuk alışıp,hızlı değişiyoruz