.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Türk bilim adamına en prestijli ödül Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Türk bilim adamına en prestijli ödül Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
Türk bilim adamına en prestijli ödül Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
Türk bilim adamına en prestijli ödül Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
Türk bilim adamına en prestijli ödül Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
Türk bilim adamına en prestijli ödül Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
Türk bilim adamına en prestijli ödül Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
Türk bilim adamına en prestijli ödül Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
Türk bilim adamına en prestijli ödül Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
Türk bilim adamına en prestijli ödül Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
Türk bilim adamına en prestijli ödül Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
Türk bilim adamına en prestijli ödül Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
Türk bilim adamına en prestijli ödül Vote_lcapTürk bilim adamına en prestijli ödül I_voting_barTürk bilim adamına en prestijli ödül Vote_rcap 
berfin
Türk bilim adamına en prestijli ödül Vote_lcapTürk bilim adamına en prestijli ödül I_voting_barTürk bilim adamına en prestijli ödül Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
neden sevgi belkide şair papatya beden değilim yalnızlık hatırla 2022 kadın muhtesim Dost 2023 SosyoLoji bahar yorumsuz odun zorunlu mutluluk özgürlük sarı paint sevmek sıcak elveda
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

Türk bilim adamına en prestijli ödül

YazarMesaj
    Misafir
    Misafir
    Anonymous

Türk bilim adamına en prestijli ödül Empty
    MesajKonu: Türk bilim adamına en prestijli ödül   Türk bilim adamına en prestijli ödül Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 1:27 am

Türk bilim adamına en prestijli ödül 18415Türk bilim adamı en prestijli ödülü kazandı.Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdal Arıkan, 150 ülkeden 360 bin üyesiyle dünyanın en büyük tekno-profesyonel topluluğu Elektrik Elektronik Mühendisleri Enstitüsü'nün (IEEE) 2010 Enformasyon Kuramı En İyi Makale Ödülü'nü kazandı.

Uluslararası Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Örgütü olan IEEE 150 ülkede 360 binden fazla üyeye sahip bir kuruluş. Arıkan, ödüle layık görülen makalesinde, enformasyon kuramı alanında 60 yıldır açık bulunan önemli bir kuramsal probleme çözüm getirdi. Temelleri 1948 yılında ABD'li matematikçi ve mühendis Claude E. Shannon tarafından atılan enformasyon kuramı, gürültülü haberleşme kanalları üzerinden yollanabilecek veri hızı konusunda "kanal kapasitesi" adı verilen kuramsal bir sınır belirliyor. Kanal kapasitesine erişen sistemler inşası haberleşme mühendisliğinin başlıca uğraşı alanı durumunda. Arıkan'ın çalışması "kutupsal kodlama" adı verilen yeni bir yöntemle kanal kapasitesine nasıl erişilebileceğini ortaya koyuyor.

Konu üzerinde uzun yıllardır çalıştığını belirten Arıkan, yaptığı açıklamada, bu çalışmasının halen TÜBİTAK tarafından desteklendiğini, konunun pratik uygulamaları için de INTEL şirketi ile geçtiğimiz aylarda bir proje anlaşmasının yapıldığını belirtti.

Türk bilim adamına en prestijli ödül
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Türk bilim adamları domatesi tatlandırdı
    » Kader Keita'yı kızdıracak ödül!
    » BİLİM ADAMLARI
    » Bilim terazisinde aşk tartmak
    » Rus bilim adamlarından 'kavak'a doping