.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
5 bin TL borç için 25 bin balık telef oldu! Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
5 bin TL borç için 25 bin balık telef oldu! Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
5 bin TL borç için 25 bin balık telef oldu! Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
5 bin TL borç için 25 bin balık telef oldu! Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
5 bin TL borç için 25 bin balık telef oldu! Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
5 bin TL borç için 25 bin balık telef oldu! Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
5 bin TL borç için 25 bin balık telef oldu! Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
5 bin TL borç için 25 bin balık telef oldu! Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
5 bin TL borç için 25 bin balık telef oldu! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
5 bin TL borç için 25 bin balık telef oldu! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
5 bin TL borç için 25 bin balık telef oldu! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
5 bin TL borç için 25 bin balık telef oldu! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
5 bin TL borç için 25 bin balık telef oldu! Vote_lcap5 bin TL borç için 25 bin balık telef oldu! I_voting_bar5 bin TL borç için 25 bin balık telef oldu! Vote_rcap 
berfin
5 bin TL borç için 25 bin balık telef oldu! Vote_lcap5 bin TL borç için 25 bin balık telef oldu! I_voting_bar5 bin TL borç için 25 bin balık telef oldu! Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
sevgi muhtesim hatırla mutluluk sevmek elveda 2022 özgürlük papatya yorumsuz sıcak bahar Dost odun şair belkide kadın paint sarı yalnızlık değilim zorunlu 2023 neden beden SosyoLoji
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

5 bin TL borç için 25 bin balık telef oldu!

YazarMesaj
    Misafir
    Misafir
    Anonymous

5 bin TL borç için 25 bin balık telef oldu! Empty
    MesajKonu: 5 bin TL borç için 25 bin balık telef oldu!   5 bin TL borç için 25 bin balık telef oldu! Icon_minitimeÇarş. Haz. 23, 2010 12:53 am

5 bin TL borç için 25 bin balık telef oldu! 84747Muğla'nın Milas İlçesi Avşar Köyü'nde, borcu nedeniyle elektriği kesilen balık çiftliğindeki toprak havuzlarda oksijensiz kalan 25 bin balık telef oldu.Balık çiftliğinin işletmecisi Yetkin Taş (39) zararının 100 bin TL olduğunu belirterek, kendisinden habersiz enerjiyi kestiklerini ileri sürdüğü elektrik dağıtım şirketi AYDEM hakkında dava açacağını söyledi. AYDEM yetkilileri ise, gerekli tebligatları yaptıklarını belirtti.

Avşar Köyü Karakemer Mevkisi'nde, 10 yıldır tarlasında açtığı 4 toprak havuzda levrek yetiştiren evli 2 çocuk babası Yetkin Taş'a, Ocak, Şubat, Mart ve Nisan aylarına ait toplam 19 bin 500 TL elektrik borcu geldi. Taş, borcun ilk üç aya ait 14 bin 500 TL'lik bölümünü ödedi. Kalan 5 bin TL'lik bölümü için de AYDEM Elektrik Dağıtım A.Ş.'ye, 2 ay sonrasına senet verdi. Ancak, iddiaya göre AYDEM Elektrik Dağıtım A.Ş. senedi işleme koymayarak, önceki gün balık çiftliğinin elektriğini kesti. Elektriğin kesilmesi nedeniyle havuzlarda suyun dolaşımını sağlayan motorların çalışmaması üzerine 25 bin balık oksijensizlikten telef oldu.

`ZARARIM 100 BİN LİRA'

AYDEM'e tepki gösteren balık çiftliğinin işletmecisi Yetkin Taş, konuyu yargıya taşıyacağını belirterek şunları söyledi:

"5 bin TL borç için bu yapılır mı? `Elektriği kesmeyin, balıklar ölür, iflas ederim' diye uyardım. Ancak dinlemeyip, haberim olmadan elektriği kestiler. 2- 3 gram olarak aldığımız levrek yavrularını iki yılda satılacak duruma getiriyoruz. Şu an levrekler 300 gram olmuştu. İki ay içinde satacaktım. Borcumu da faiziyle birlikte ödeyecektim. Ancak elektrik kesilince, havuzlara oksijen sağlayan su devir daim motorları çalışmayınca, balıklar telef oldu. Zararım 100 bin TL. Şimdi sadece AYDEM'e değil, yem ve çeşitli mazlemeler aldığımız esnafa da borcumu ödeyemeyeceğim. Dava açıp, hakkımı arayacağım. Birkaç gün içinde bilirkişi gelerek, zarar tespiti yapacak." dedi.

`ÜRETİCİ ZATEN ZORDA'

Avşar Köyü'ndeki 140 havuzda geçimini balıkçılıktan sağlayan 90 ailenin sözcüsü Maksut Yılmaz da Yetkin Taş'a destek vererek şöyle konuştu:

"5 bin TL'lik borç için bu yapılır mı? Üretici zaten zor bir dönemden geçiyor. Borç iki ay sonra ödense ne olur? Bu kadar balığı telef etmeye değer mi? AYDEM, bu uygulaması ile üreticinin gözünü korkutmaya çalışıyorsa, gerçekten başarılı oldu. Bundan sonra AYDEM'e borcu olan üretici, evini, kamyonunu satar borcunu öder. Amacı sadece elektrik dağıtıp, para toplamak olan bu şirketin yetkilileri ellerini biraz vicdanına koyup, `Üç kuruşluk borç için bir üreticiyi böyle iflasa sürüklemeye değer mi?' diye kendilerine bir sorsunlar."

AYDEM MÜDÜRÜ: OLAY ÜZÜCÜ

Taş'ın çiftliğinin elektriğinin borcu nedeniyle kesildiğini doğrulayan AYDEM Milas İşletme Müdürü Ali Karabıyık şöyle dedi:

"Ancak, elektriği kesmeden önce tebligat yapılmış. Borca karşılık senet verilip verilmediğine ilişkin bilgim yok. Borçlarla ilgili konuyu il merkezindeki Mali İşler Müdürlüğümüz takip eder, ödenmeyen borçlar için elektrik kesilmesi talimatını verir. Bazen bizim de konu ile ilgili bilgimiz olmaz. Olayın bu boyuta gelmesi elbette üzücü. Konuyu yine de yakından takip edeceğim." dedi.

5 bin TL borç için 25 bin balık telef oldu!
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Fenerbahçeliler Şok Oldu
    » Balık En Doğal İlaç
    » Sevmek için geç yaşamak için erken
    » Van'da 7,2 şiddetinde deprem oldu
    » Göç göç oldu