.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
ZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
ZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
ZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
ZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
ZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
ZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
ZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
ZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
ZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
ZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
ZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
ZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
ZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI Vote_lcapZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI I_voting_barZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI Vote_rcap 
berfin
ZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI Vote_lcapZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI I_voting_barZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
değilim paint şair yalnızlık sıcak özgürlük sevmek kadın 2022 SosyoLoji zorunlu sevgi Dost elveda bahar sarı hatırla papatya neden beden yorumsuz mutluluk odun muhtesim 2023 belkide
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

ZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : ZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : ZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

ZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI Empty
    MesajKonu: ZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI   ZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI Icon_minitimeÇarş. Ara. 24, 2008 11:22 pm

Zekeriya Beyaz'dan müthiş açılım

Diğer MEDYA haberlerini okumak için tıklayınız...
    ZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI 769520081224111456287

DSP'nin Esenler Belediye Başkan adayı Zekeriya Beyaz Ülke TV'de Turgay Güler'in konuğu oldu. Zekeriya Beyaz, seçim bölgesi ve çarşafla ilgili iddialı konuştu.

Gazeteci Turgay Güler’in kendine has bildik üslubuyla hazırlayıp Ülke TV'de ekrana taşıdığı Sıradışı'nda bu akşam DSP'den Esenler Belediye Başkan adayı olan Zekeriya Beyaz konuk oldu. Zekeriya Beyaz, seçim bölgesinin çevre ilçeler tarafından adeta talan edildiğini en önemli gelir kaynaklarının paylaşıldığını belirtirken Yıldız Teknik Üniversitesi'nin kampüsüne kadar birçok konuda sert çıkışlar yaptı.
    Zekeriya Beyaz, CHP'nin çarşaf açılımına değinirken çarşafı yeniden tanımladı ve çarşaf giyenlerle ilgili projesini de açıkladı.
    Ben uzun zamandır Esenler'de oturuyorum. Günümün belli bir bölümünü de çevredeki insanların sorunları ile geçiririm, bazıları iş ister bazıları yardım talebinde bulunur. Çevremdeki insanlar benim belediye başkanı olmamı istedi. Son zamanlarda bu talepler yoğunlaştı. Bu durum bende manevi bir zorunluluk getirdi. Sonunda da bu oldu. Emekli olduktan sonra da sıkıntılı olacak bir konu kalmayınca adaylığım gerçekleşti.
    Neden DSP'den aday oldunuz sorusuna ise 80 öncesi siyaset çok farklı bir yapı üzerine kuruluyordu. Daha sonraki dönemde yeni bir yapılanma oluştu. Gelirde paylaşmanın adına sol denildi. Demokratik Sol Parti de sol bir partidir. Eski ideolojik manadaki dini yadırgayan manevi değerleri dışlayan bir sol anlayışı artık kalmamış diyebiliriz. Birtakım çok küçük marjinaller bulunabilir. Genelde bütün partiler sosyal adalet kavramını dile getiriyorlar bu da bizim için yadırganacak birşey değildir. Neden o değilde bu derken o parti de olabilirdi yani CHP'den bir teklif gelse idi de olabilirdi Ak Parti'den de teklif gelse aday olabilirdim
    Dini dışlamayan, fakiri fukarayı gözeten sosyal demokrat demektir. Everensel anlamda sol demek değildir.
    İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek de bana göre aşırı marjinal grup değildir. Doğu Perinçek'i halkımız tanımıyor. Ben Perinçek'le Berlin'e Paris'e gittik, Ermeni soykırımına karşı birlikte mücadele verdik. Sayın Perinçek'in partisi sosyal adalete milli değerlere bağlı, son derece ulusalcı bir partidir ve saygı duyuyorum. Artık eski sol yoktur.
    CHP'nin çarşaf açılımını da değerlendiren Zekeriya Beyaz, herkes bir tanım ortaya atıyor onun içine herşeyi de yerleştiriyor. Ancak gelinen noktayı olumlu buluyorum.
    Bana göre çarşaf yoksulluk kıyafetidir. Benim ailem de çarşaf giyerdi biz de fakir aile idik. Ona bürünür onun içinde de üşürdü. Ne zaman yoksul halden çıkıp imkanımız iyi hale gelince çarşafın yerini manto aldı. Ben belediye başkanı olursam çarşaflılara manto giydireceğim. Böylece o kişiyi daha modern bir görünüme kavuşturacağım.
    Benim adaylığımla ilgili seçim bölgemde gezdim dolaştım. Çok büyük teveccüh gördüm. Ancak vatandaşın bu hoşgörüsüdür. Ama bu oy olacak dönecek demek değildir. Vatandaş nezaketini göstermiştir. Ama sandıkta ne çıkacak göreceğiz. Gerçekçi olalım hayala kapılmak istemem.
    Zekeriya Beyaz, belediye başkanı olunca ne yapacak, vatandaşa sıradan şeyleri söylemek artık dönemi geçti siz ne vadedeceksiniz sorusuna ise
    Çok şey vadediyorum. Esenler Türkiye'nin bir maketi gibi. Esenler'de çok olumsuz şeyler vardır. Esenler'in dalı kolu kırılmıştır. Esenler'in 560 bin nüfüsu vadır ve bir caddeye sıkışmıştır. Sınıflarda öğrenci sayısı 60-70 80'e kadar gider. İş alanı diye birşey yoktur. Peki neden
    Biz Esenler'de Esenler siyaseti yapacağız. Ankara siyaseti yapmayacağız. Esenler'le meşgul olacağız. Kişiler değil olaylarla meşgul olacağız. Kim ne dedi diye uğraşmayacağız. İş yapmaya çalışacağız. Esenlerin belediye binası yoktur. Esenlerin belediye binası kiralıktır. Kaymakamlık binası kiralıktır. Esenlerin adliye binası yoktur. Esenlerin emniyet müdürlüğü karakol binası yoktur. Esenlerin her sene 7-8 okul açılma ihtiyacı vardır. Okul yapacak yer yoktur. Esenlerde çok sayıda sorun vardır. Esenler söz aramızda soyulmuş talan edilmiştir.
    Herkes Esenler Otogarının Esenler'in olduğunu sanır ancak, Otogar Esenlerin değildir. Otogar gasp edilmiştir. Burdan elde edilen vergi başka belediyeye verilmiştir. Bayrampaşa belediyesi buradan elde ettiği vergilerle Bayrampaşa'yı kalkındırıyor. Ben Belediye Başkanı olursam Esenler Otogarı ve Ferhatpaşa çiftliğini ve sebze halini Bayrampaşa'dan alacağım.
    Esenler'de genelev yapılması istenirse ne dersiniz. O farklı bir olaydır. Çocukların uzağında olacak yerlerde camiler okullar gibi yerlerin uzağında kişiler istediğini yapar.
    Esenler'de insanlar fakir ihtiyaç sahibi var. Esenler'in Ferhatpaşa Çiftliği'nde Avrupa Eğlence Merkezi yapılıyor. Türkiye'yi perişan eden liberal kapitalizimdir. Devletin yönlendirme imkanları vardır. Almanya'da bir sokakta bir fırın varken onun karşısına ikinci bir fırın yaptırmazlar. Çin'de Hindistan'da bu var. Ama bizde vuran vurana. DPT bunu ayarlardı. Ama ortada öyle birşey kalmadı. Güneydoğu'da yatırım gitmediği için de insanlar sürekli başka bölgelere kaçıyor. Planlama olsaydı oraya yatırım gider o insanlarda başka yere gitmezdi. Planlamayı kaldırınca bundan fakir halk zarar gördü.
    Esenler'in içinde Askeriye'ye ait kışlalardan biri Yıldız Teknik Üniversitesi'ne teslim edildi. Biz üniversiteye karşı değiliz. Ancak Esenler'de hiçbir kamu binası bulunmaz iken buraya üniversite kampüsü kurulmasının gereği yoktur. Biz burayı Esenler'e kazandırmak istiyoruz. Başakşehir ile de kavga edeceğiz. Esenşehir'den alınan yerleri geri aldırmak için elimizden geleni yapacağız. Başakşehir Esenler'e bağlıdır. Esenler'e devlet hastanesi yapıyoruz diye hastaneyi Başakşehir'e yaptılar. Esenler fakir diyorlar, hastane yapıyorlar, Hastane Başakşehir'e yaptıldıktan sonra Başakşehir de ilçe haline getiriliyor. Hastanemiz de bu şekilde başka ilçeye geçiyor. Bunun da kavgasını yapacağız.

Haber 7.com
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

ZEKERİYYA BEYAZ ESENLER DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » 29 Mart 2009 Yerel Belediye Başkanlığı Seçimlerinde, Kdz.Ereğli Ak Parti Belediye Başkan Adayı Sizce Kim Olmalıdır.
    » İşte Türkiye'nin aday statları / GALERİ
    » 17'lik gelin adayı jandarmaya sığındı
    » Akhisar Belediye - Trabzonspor: 2-1
    » Belediye Başkanı'na Yumruklu Saldırı