.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Ygs'ye Girecekler için Altın Öneriler Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Ygs'ye Girecekler için Altın Öneriler Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
Ygs'ye Girecekler için Altın Öneriler Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
Ygs'ye Girecekler için Altın Öneriler Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
Ygs'ye Girecekler için Altın Öneriler Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
Ygs'ye Girecekler için Altın Öneriler Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
Ygs'ye Girecekler için Altın Öneriler Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
Ygs'ye Girecekler için Altın Öneriler Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
Ygs'ye Girecekler için Altın Öneriler Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
Ygs'ye Girecekler için Altın Öneriler Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
Ygs'ye Girecekler için Altın Öneriler Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
Ygs'ye Girecekler için Altın Öneriler Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
Ygs'ye Girecekler için Altın Öneriler Vote_lcapYgs'ye Girecekler için Altın Öneriler I_voting_barYgs'ye Girecekler için Altın Öneriler Vote_rcap 
berfin
Ygs'ye Girecekler için Altın Öneriler Vote_lcapYgs'ye Girecekler için Altın Öneriler I_voting_barYgs'ye Girecekler için Altın Öneriler Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
sevmek yalnızlık 2023 Dost odun sarı mutluluk kadın muhtesim beden sevgi hatırla elveda neden zorunlu bahar sıcak özgürlük 2022 yorumsuz SosyoLoji değilim paint papatya şair belkide
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

Ygs'ye Girecekler için Altın Öneriler

YazarMesaj
    Misafir
    Misafir
    Anonymous

Ygs'ye Girecekler için Altın Öneriler Empty
    MesajKonu: Ygs'ye Girecekler için Altın Öneriler   Ygs'ye Girecekler için Altın Öneriler Icon_minitimeC.tesi Nis. 10, 2010 4:02 am

Ygs'ye Girecekler için Altın Öneriler Ygs-ye-girecekler-icin-altin-oneriler_4486_o

Yaklaşık 1.5 Milyon Aday, Yarın Ygs'de Üniversitenin İlk Basamağı İçin Yarışacak.Uzmanlar, sınava en iyi şekilde hazırlanmanız için önemli önerileri sizin için anlattılar.

YüKSEKÖĞRETİME Giriş Sınavı (YGS), yarın (11 Nisan Pazar) yapılacak. Sınava yaklaşık 1 milyon 512 bin üniversite adayı katılacak. Sınav bu yıl saat 10.00’da başlayacak ve tek oturumda yapılacak. Adaylara 4 test için 160 soruya 160 dakika süre verilecek.

Sınav, Türkiye genelinde 152 merkezde, 5 bin 183 binada, 79 bin 973 salonda yapılacak. YGS için 234 bin kişi görev alacak.

Sınav salonuna erken gidin

ÖSYM yetkileri trafik veya herhangi bir aksilik olmaması için adayların sınav salonuna bir saat önceden gitmeleri ve 2010-YGS Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi’nin unutulmaması uyarısında bulundu. YGS Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi olmayan veya bu belgenin fotokopisi veya faks metni ile gelen adaylar sınava alınmayacak. Ayrıca fotoğraflı, onaylı özel kimlik belgesi, bir fotoğraf, yumuşak uçlu kurşun kalem, silgi ve kalemtraş bulundurulması da uzmanların diğer uyarısı.

Alçak sıraya nasıl sığsın

İZMİR Eğitim-Sen 5 No’lu Şube Başkanı Özcan çetin, ÖSYM’nin 2008’de sınava girecek adayların sınav yerlerinin boy ve kilolarına göre belirlenmesi yönünde karar aldığını belirterek, ancak İzmir’de Yükseköğrenime Geçiş Sınavı’na (YGS) girecek 1.97 metrelik aday için ilköğretim okulunun seçildiğini iddia etti. İzmir’de YGS’ye girecek 1.97 metre boyunda, 90 kilo ağırlığındaki Görkem Gül’ün, Balçova’da bir ilköğretim okulunda sınava gireceğini öğrendiklerini öne süren çetin, “çocuğun geleceğinde o oturduğu sıranın bile payı var” dedi. Görkem Gül’ün yakınları da başvuru sırasında Gül’ün 1.97 boyunda, 90 kilo olduğunu formda belirttiklerini, sınav yeri sonucuna şaşırdıklarını söyledi. Buca’daki ÖSYM bürosuna gittiklerini anlatan yakınları, görüştükleri yetkililerin kendilerine “Siz kendi sıranızı getirin o zaman okula” dediğini öne sürdü.

BİR GüN ÖNCE

FEN Bilimleri Dershanesi Rehberlik Koordinatörü Cihan Yeşilyurt, sınava girecek adaylara sınavdan bir gün öncesi (bugün) için şu önerilerde bulundu:

Heyecan ve kaygı duymanız normal. Dikkatinizi sorulara verdiğinizde, olumsuz duygulardan kurtulacağınızı unutmayın.

Bu sınavı başarmak istediğinizi düşünün.

Sakin ve huzurlu bir ortamda, sevdiğiniz işlerle uğraşın.

Alışık olmadığınız gıdalar, çay, kahve tüketmeyin. Doktor tavsiyesi haricinde, uyarıcı veya sakinleştirici ilaç kullanmayın.

Belgelerinizi, telaş yaşamamak için önceden hazırlayın.

Uyku düzeninizi değiştirmeyin. Bir gecelik tedirgin uykunun sınav performansınızı olumsuz etkilemeyeceğini düşünün.

SINAV GüNü

SINAVIN başlayış saatini, sınav yerine gidiş süresini ve sabah hazırlıklarınızı düşünerek zamanı planlayın.

Sağlıklı ve doyurucu bir kahvaltı yapın.

Evden çıkmadan, belge ve araçlarınızı kontrol edin.

Sınavdan 45 dakika önce sınav yerinde bulunun.

Sınavla ilgili konuşmalar yapmaktan kaçının. Sakin olun.

Tüm fiziksel ihtiyaçlarınızı giderin.

SINAV ANI

VERİLECEK yanıt kağıdındaki bilgileri kontrol edip doldurulması gereken bölümleri (soyadı, ad, adres, kitapçık türü, imza gibi) doldurun.

Mutlaka bir saat bulundurun. Zamanınızı iyi kullanırsınız.

Soruları yanıtlamaya en iyi bildiğiniz bölümden başlayın.

Kağıdı zedelemeden ve tam silin.

Soruları çok iyi okuyun. Tüm yanıtları gözden geçirin.

“Bu soru çok uzun, yapmayayım” diye soruları okumamazlık etmeyin.

Sorularla inatlaşmayın, yapamadığınızı işaretleyip geçin.

Tüm test bittikten sonra yapamadığınız soruları yanıtlayın.

Dikkatiniz dağıldığı anda herşeyi bırakıp derin nefesle rahatlayın.

Sınav bitince soru kitapçığınızı, yanıt kağıdınızı teslim edin.

Nuran çAKMAKçI HüRRİYET

Ygs'ye Girecekler için Altın Öneriler
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Düğün salonlarında sahte altın!
    » Evinizi güzelleştirmek için pratik öneriler
    » 12 altın söz
    » Sevmek için geç yaşamak için erken
    » Cildinizi Korumanın 10 Altın Kuralı !