.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ Vote_lcapSAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ I_voting_barSAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ Vote_rcap 
berfin
SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ Vote_lcapSAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ I_voting_barSAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
özgürlük sıcak mutluluk SosyoLoji odun paint değilim sevmek bahar şair yalnızlık elveda yorumsuz kadın sevgi 2023 sarı papatya beden belkide hatırla neden Dost zorunlu muhtesim 2022
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏

2 posters
    YazarMesaj
    berfin
    TecrubeLi ÜyE
    TecrubeLi ÜyE
    berfin

Ruh HaLi : SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 1847

SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ Empty
    MesajKonu: SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏   SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ Icon_minitimePaz Şub. 21, 2010 6:54 am

Televizyon dizilerini asla takip etmeyip sürekli belgesel izleyen kültürlü bir millet olarak lütfen şu soruma cevap verin: “Doğada hızla koşanlar mı yoksa yerinden kıpırdamayan hayvanlar mı çok yaşıyor?”
    Meselâ yüz ile yedi yüz yıl arasında ömrü olan tosbağaları koşarken, hoplarken, ip atlarken gördünüz mü? Ama daldan dala zıplayan kımıl kımıl maymunların kaç yıl yaşadıklarını öğrenin bir de?
    Atasözlerimiz malûm: “Hızlı koşan çabuk yorulur… Acele eden ecele gider.” Peki niçin modern dünyada uzun yaşamak, sağlıklı yaşamak konuları tartışılınca konu hep spora geliyor?
    Rabbimiz, insanlara ömür olarak sayılı kalp atışı ve nefes vermiştir. Spor yaparak onları hızla tüketirsiniz, vadeniz kısalır.

Magazincilerin, televizyoncu ve modern tıbbın dayatmalarıyla hayatı boyunca secdeye alnı değmemiş olan yaşlılar, sabahın köründe yürüme ve koşma parkurlarında yağlı göbeklerini savurarak tur atıyorlar.
    Spor bir endüstri… Biz yıllardır insanları ölümle korkutup namaza başlatamadık ama kapitalizm, bizi ölümle korkutup bir sürü spor malzemesi pazarlıyor! “Ulan, ya erken ölürsem?” diye panik olup evine koşu bandı alan adamlara “Ölüm var” diyerek “Güllü Yasin” satamıyoruz!

Hareket halindeki insan öleceğine inanamıyor! Çünkü hızı kendine silah edinmiş şeytanla kol koladır o an!
    Dikkat edin artık insanlar parkur bulmadan, ayakkabı, eşofman almadan koşmuyor. Bir üniforma ve tesis olmadan spor yapmıyoruz. Bahçesindeki armut ağacının dalına tutunup pazu yapan adam kalmadı, çünkü ona alet, edavat satıyorlar… Tuzağın farkında değil miyiz?

“Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.” Sözünün Hitler’e ait olduğu biliniyor. Bu söz, kurtuluşu imanda değil akrobaside, kaslarda arayan çeşitli liderler tarafından da zaman zaman kullanıldı.
    Sağlam kafa çürük vücutta bulunur…

Çünkü insan, bedeninin para etmeyeceğini anladığı zaman kafasını çalıştırır. Benim iki bacağım protez olmasaydı, beş yıl felç kalmasaydım, tutup da deli gibi bu kadar kitap okuyup yazar mıydım? Beni çürütecek tek şeyiniz var, o da benden daha akıllı, zeki, üretken bir boksör bulup getirmeniz
    Hayatını bir ağaca tutunarak geçiren Koala, fil, gergedan, hepsi hareketsiz ve çok yaşıyor. Modern tıp nasıl oluyor da hareketin faydasından bahsediyor anlayamıyorum?

Profesyonel spor, günlük sayılı koşular, ritmik hareketler ibadetlerini yapmayan, namaz kılmayan insanların bilinçsizce gerçekleştirdiği sevabı olmayan gereksiz hareketler silsilesidir.
    Şimdi, ağaçtaki kuşların hiyerarşisine bakalım: En altta serçeler, en üstte kıpırtısız donuk gözleriyle duran Baykuş… Serçe hafiftir, zırt pırt uçar, konar, gider, gelir ama az yaşar. Hareketsiz, spor yapmayan Baykuşlar ise çok yaşayan hayvanlar arasındadır. Pışşıııkkk! Ya nasıl
    Kafa, yani beyin; vücudumuzdaki şekerle, gıdayla, kanla beslenir. Onu sömürür. Kafa çalıştıkça vücut hastalanır, zayıf düşer.
    Öyleyse tekrar sağlamamızı yapıp sloganımızı tekrarlayalım: “Sağlam kafa çürük vücutta bulunur…”
    Sabahın köründe iki kilometre koşunca uzun yaşayacağını sanan insanlarımıza yazık. Spor kalbi yorar, metabolizmayı gereğinden fazla ve kısa sürede çalıştırır, ölüme götürür…
    Madem o saatte uyanıyorsun, kıl namazını yap şekerlemeni, uzun yaşa… Hem de ne kadar uzun biliyor musun? Sonsuz ve ölümsüz cennette dilediğin gibi… Rabbin senden, sen Rabbinden hoşnut, koştur koşturduğun kadar yiğidim!

yazar: Bulent Akyurek
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ Empty
    MesajKonu: Geri: SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏   SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ Icon_minitimePaz Şub. 21, 2010 8:38 am

futbol SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ 958737 SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏ 471599
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

SAĞLAM KAFA ÇÜRÜK VÜCUTTA BULUNUR ya da SPORUN ZARARLARI ÜSTÜNE‏
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » SPORUN TOPLUMSAL BOYUTU
    » Recep İvedik'e Çürük Raporu
    » Dişlerin Üstüne Yapılan Sanat
    » Futbolculara kafa vuruşu yapmama uyarısı
    » EGZERSİZİN ZARARLARI