.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
4 ilde doğalgaza indirim yapıldı Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
4 ilde doğalgaza indirim yapıldı Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
4 ilde doğalgaza indirim yapıldı Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
4 ilde doğalgaza indirim yapıldı Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
4 ilde doğalgaza indirim yapıldı Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
4 ilde doğalgaza indirim yapıldı Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
4 ilde doğalgaza indirim yapıldı Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
4 ilde doğalgaza indirim yapıldı Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
4 ilde doğalgaza indirim yapıldı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
4 ilde doğalgaza indirim yapıldı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
4 ilde doğalgaza indirim yapıldı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
4 ilde doğalgaza indirim yapıldı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
4 ilde doğalgaza indirim yapıldı Vote_lcap4 ilde doğalgaza indirim yapıldı I_voting_bar4 ilde doğalgaza indirim yapıldı Vote_rcap 
berfin
4 ilde doğalgaza indirim yapıldı Vote_lcap4 ilde doğalgaza indirim yapıldı I_voting_bar4 ilde doğalgaza indirim yapıldı Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
sevgi değilim özgürlük odun paint bahar belkide zorunlu 2022 yalnızlık muhtesim neden hatırla mutluluk papatya sevmek SosyoLoji yorumsuz kadın beden şair 2023 sarı sıcak elveda Dost
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

4 ilde doğalgaza indirim yapıldı

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : 4 ilde doğalgaza indirim yapıldı Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : 4 ilde doğalgaza indirim yapıldı Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

4 ilde doğalgaza indirim yapıldı Empty
    MesajKonu: 4 ilde doğalgaza indirim yapıldı   4 ilde doğalgaza indirim yapıldı Icon_minitimeSalı Ocak 05, 2010 1:24 pm

4 ilde doğalgaza indirim yapıldı 87196

İzmir, Eskişehir, Burdur ve Isparta'daki gaz dağıtım şirketleri doğalgazda indirim yaptı.

İzmir Doğal Gaz Dağıtım AŞ (İzmirgaz) Genel Müdürü Burçin Yandımata, 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren konut, ticarethane ve sanayi kuruluşlarında doğal gaz satış fiyatlarında yüzde 4,4 oranında indirime gittiklerini açıkladı.

Yandımata düzenlediği basın toplantısında, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) mevzuatı gereği doğal gaz dağıtım firmalarının tedarikçi değiştirme hakkında sahip olduğunu, İzmirgaz'ın bu değişiklik hakkını kullanarak iki ayrı tedarikçiyle kontrat imzaladığını, bu anlaşmalardan doğan fiyat farkının da indirim olarak abonelere yansıtıldığını söyledi.

Daha önce Botaş'tan gaz alan şirketin, yeni anlaşmayla Naturgaz ve Egegaz'dan LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) temin etmeye başladığını, böylece doğal gazı daha ucuza aldıklarını dile getiren Yandımata, şunları kaydetti:

''Konut, ticarethane ve sanayi kuruluşlarında doğal gaz satış fiyatlarında yüzde 4,4 oranında, serbest tüketici doğal gaz satış fiyatlarındaysa yüzde 1 oranında indirim yapıldı. Söz konusu indirim 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi, abonelerimiz bu tarihten itibaren doğal gazı indirimli fiyat üzerinden kullanmaya başladılar. Böylece, diğer enerji kaynaklarına göre çok daha ucuz olan doğal gaz, bu indirimle tüketicilerin bütçesini daha da rahatlatacak. ''

Burçin Yandımata, indirimden önce konut, ticarethane ve sanayide kullanılan doğal gazın ÖTV ve KDV hariç metreküp fiyatının 0,505976 lirayken, indirimden sonra 0,483775 lira olduğunu, serbest tüketicilerdeyse indirim öncesi ÖTV ve KDV hariç metre küp fiyatı 0,471348 lirayken, indirimin ardından 0,46635 liraya düştüğünü ifade etti.

İzmirgaz'ın 2009 faaliyetleri hakkında da bilgi veren Yandımata, geçen yıl 50 bin haneye daha doğal gaz arzı sağladıklarını, böylece İzmirgaz'ın potansiyel abone sayısının 411 bine ulaştığını, 2009'da 2 milyar metreküp doğal gaz taşıyıp sattıklarını belirtti.

Yandımata, kentteki abone sayısının yaklaşık 95 bine çıktığını, 2010 yılındaysa 90 bin yeni haneye daha doğal gaz arzı sağlamayı planladıklarını bildirdi.

Gazetecilerin, Botaş'ın doğal gaz fiyatlarına zam yapması durumunda bunun İzmirlileri ne şekilde etkileyeceğini sorması üzerine Yandımata, ''Bu anlaşmayla Botaş fiyatlarının her zaman altında kalacağız'' yanıtını verdi.

BURDUR VE ISPARTA'DA DA İMDİRİM

Torosgaz Burdur Isparta Doğal Gaz Dağıtım AŞ Genel Müdürü Oktay Küp, doğalgazın satış fiyatında indirim yapıldığını açıkladı.
    Küp, yaptığı açıklamada, ülke genelinde bazı dağıtım şirketlerinin doğal gazda indirim yaptığını hatırlattı. Kendilerinin de doğal gaz alım noktasında yaptıkları değişiklik nedeniyle, daha önce KDV dahil 626 liradan satış yaptıkları bin metreküp doğal gazı 1 Ocaktan itibaren KDV dahil 625 liradan satışa sunduklarını belirten Küp, ''Daha önce BOTAŞ'tan doğal gaz alımı yapıyorduk. Alım noktasını değiştirdik. Alışta indirim yaşadığımız için bunu abonelerimize de yansıttık'' dedi.

Isparta'da 37 bin konutun altyapısını tamamladıklarını belirten Küp, 7 bin aboneye ulaştıklarını söyledi. Burdur'da da 11 bin konutun altyapısını gerçekleştirdiklerini ifade eden Küp, buradaki abone sayısının ise iki bin olduğunu bildirdi.

ESKİŞEHİR'DE YÜZDE 4 İNDİRİM

Eskişehir Doğalgaz Dağıtım AŞ (ESGAZ) Genel Müdürü İsmail Karahan, Eskişehir'deki doğal gaz abonelerinin doğal gazı yüzde 4 indirimli tüketeceğini söyledi.

Karahan, düzenlediği basın toplantısında, doğal gaz zammının ülke gündemini büyük ölçüde meşgul ettiğini belirterek, doğal gaz piyasasında yapılan düzenlemeyle BOTAŞ'ın tekelinde olan doğal gaz tedarikçiliğinin çeşitlendirilmesinin önünü açtığını kaydetti.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) mevzuatı gereği doğal gaz dağıtım firmalarının tedarikçi değiştirme hakkında sahip olduğunu ifade eden Karahan, şöyle konuştu:

''ESGAZ hiç vakit kaybetmeden üzerine düşen görevi yerine getirerek kent halkının daha ucuza doğal gaz kullanımını sağlamak için çalışmalarını sonlandırıp farklı tedarikçilerle anlaşma imzalayıp gaz almaya başladı. Söz konusu anlaşma sonunda kent halkı aralık 2009'da 1 metre küp doğal gazı 0,668121 TL'ye tüketirken, 1 Ocak itibariyle 0,641924 TL'ye tüketmeye başladı. Kentteki doğal gaz abonesi bir metre küp doğal gazı yüzde 4 indirimli tüketecek. Serbest tüketiciler de Aralık 2009'da bir metre küp doğal gazı 0,609131 TL'ye alırken, 1 Ocak itibariyle 0,603509 TL'ye almaya başladı. Serbest tüketiciler için bir metre küp doğal gazda yüzde 1 oranında indirim yaptık.''

-''KAR MARJIMIZDAN İNDİRİM YAPTIK''-

Karahan, doğal gazın, en ekonomik, çevreci ve konforlu yakıt olduğunu belirterek, geçen yıl ocak ayında abonelerinin doğal gazı 1,033 TL'ye tüketirken, ocak 2010'da 0,641924 TL'ye tüketeceğini bildirdi.
    ''Doğal gaz geçen yıla oranla 2010'da yüzde 35 ucuzladı'' diyen Karahan, şöyle devam etti:

''ESGAZ, daha kaliteli hizmet sunma vizyonunun yanında abonelerine daha ucuz kaynaktan gaz sağlayarak üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır. Gelen zamlardan olumsuz etkileniyoruz. Vatandaşlar doğal gaz zammını tüketimi azaltıyor. Geçen yıl tüketimimiz yüzde 21 azaldı. Kentte 265 bin doğal gaz abonemiz var. BOTAŞ zam yapıyor, biz onun tahsildarlığını yapıyoruz. Alıyoruz, BOTAŞ'a iade ediyoruz. Bizim kar marjımız belirli. Biz kar marjımızdan indirim yaptık.''

ÇORUMDA DA İNDİRİM GELEBİLİR

Çorumgaz A.Ş Genel Müdürü Kasım Kahraman, doğal gaz fiyatlarında indirim yapmak amacıyla araştırma içerisinde olduklarını bildirdi.

Kahraman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 60 binden fazla doğal gaz abonesinin bulunduğu kentte doğal gazın metre küp fiyatının 0,541493 liradan satıldığını belirtti.

İzmir ve Eskişehir'deki doğal gaz dağıtım şirketlerince yapılan doğal gaz indirimlerini değerlendiren Kahraman, ''Bazı şirketler gazı ucuza aldıkları için indirim yapabiliyorlar. Ama biz şirket olarak şartlar gereği gazı biraz pahalı alıyoruz. Ama hem bu konuda hem de doğal gaz fiyatlarında indirim yapmak için araştırma içerisindeyiz'' dedi.

AA
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

4 ilde doğalgaza indirim yapıldı
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » 7 milyarlık doğalgaza alternatif yakıt
    » SİGARAYA ZAM YAPILDI
    » barcaya darbe yapıldı
    » 48 ilde kontör dolandırıcılığı: 100 gözaltı
    » tarım ürünlerine destek yapıldı