.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Şefinizle olası 10 sorun ve çözümü Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Şefinizle olası 10 sorun ve çözümü Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
Şefinizle olası 10 sorun ve çözümü Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
Şefinizle olası 10 sorun ve çözümü Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
Şefinizle olası 10 sorun ve çözümü Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
Şefinizle olası 10 sorun ve çözümü Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
Şefinizle olası 10 sorun ve çözümü Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
Şefinizle olası 10 sorun ve çözümü Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
Şefinizle olası 10 sorun ve çözümü Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
Şefinizle olası 10 sorun ve çözümü Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
Şefinizle olası 10 sorun ve çözümü Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
Şefinizle olası 10 sorun ve çözümü Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
Şefinizle olası 10 sorun ve çözümü Vote_lcapŞefinizle olası 10 sorun ve çözümü I_voting_barŞefinizle olası 10 sorun ve çözümü Vote_rcap 
berfin
Şefinizle olası 10 sorun ve çözümü Vote_lcapŞefinizle olası 10 sorun ve çözümü I_voting_barŞefinizle olası 10 sorun ve çözümü Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
yorumsuz 2022 2023 kadın hatırla beden zorunlu neden sarı SosyoLoji şair bahar mutluluk sıcak belkide elveda muhtesim Dost paint odun sevgi özgürlük değilim sevmek yalnızlık papatya
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

Şefinizle olası 10 sorun ve çözümü

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : Şefinizle olası 10 sorun ve çözümü Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : Şefinizle olası 10 sorun ve çözümü Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

Şefinizle olası 10 sorun ve çözümü Empty
    MesajKonu: Şefinizle olası 10 sorun ve çözümü   Şefinizle olası 10 sorun ve çözümü Icon_minitimeÇarş. Ara. 30, 2009 6:46 am

Çalışma hayatında işinizi iyi yapmanız, iş arkadaşlarınızla iyi geçinmeniz, astlarınızı iyi yönetmeniz yetmez. İşte size karşılaşabileceğiniz 10 'tatsız durum' ve huzurlu çalışmak için size 10 öneri:Şefinizle olası 10 sorun ve çözümü 729929268

Çalışma hayatında işinizi iyi yapmanız, iş arkadaşlarınızla iyi geçinmeniz, astlarınızı iyi yönetmeniz yetmez. Üstlerinizi de ’idare etmek’ daha doğrusu ’yönetmek’ zorundasınız. Boşuna ’boss management’ diye bir uzmanlık dalı (!) ortaya çıkmamış. İşte size karşılaşabileceğiniz 10 ’tatsız durum’ ve huzurlu çalışmak için size 10 öneri:

Şefiniz size bir selamı bile çok görüyor
    Durum: Sabah yanınızdan geçiyor, size bir selam bile vermiyor! Bir kere olursa, dert etmeyin, zihni meşguldür. Tekrarlıyorsa, bu size karşı bir tutumu olduğunu ispat etmez, belki de bambaşka bir sebebi vardır. Ama rahatsız ve huzursuz olmak da hakkınız.
    Öneri: Durup dururken değil elbet, iyi bir fırsat kollayıp (bir yemek sohbeti, bir bireysel değerlendirme görüşmesi çok uygundur mesela) ’Bana son zamanlarda selam vermiyorsun. Bir hatamı mı gördün?’ diye sorabilirsiniz. Yüz ifadenize ve ses tonunuza dikkat!
    Şefiniz birden bire size açılıyor
    Durum: Eskiden mesafeliyken, şefiniz birden size açılmaya, şirketle, çalışma arkadaşlarınızla ilgili sırlarını paylaşmaya başladı. Size güvendiğinden mi, yükseleceğinizin işareti mi, manipülasyona mı geliyorsunuz?
    Öneri: Paranoyak olmanın anlamı yok, bazı şeyleri anlatma ihtiyacı duyuyor, size güveniyor olabilir. Ama yine de, kurtlar sofrasında, tedbiri elden bırakmamak lazım. Bir uygun zamanı ve ortamı bekleyip, ’Hayırdır?’ diye sorun. Hani ’bir tuhaflık olduğunun farkındayım’ hesabı.
    E-postalarınıza cevap vermez oluyor
    Durum: Pek çok şirket gibi, sizde de iletişim artık e-postayla sağlanıyor. Ama nedense şefiniz son zamanlarda ya geç ’geri dönüyor’ ya da sizi cevapsız bırakıyor. ’Bana tavır koyuyor galiba’ diye savunmaya geçmeden, araştırmakta fayda var.
    Öneri: Herkes e-postayla iletişimi sevmez, kimi yüzyüze görüşmeyi yeğler. Kimi, konuşmada olduğu gibi yazışmada da ketumdur. Yüzyüze doğrudan teması deneyin, bakalım tavrı nasıl. Bu arada şirketin (kimi şirketlerde üstler üstlüklerini mesafe koyarak göstermeye çalışır) ve sektörün (mesela askeri malzeme satan şirketler her şeyi yazıya dökmekten hoşlanmaz) alışkanlıklarını da bilmelisiniz.
    Bir sırrınızı başkalarına açık ediyor
    Durum: Şefinizin, aranızdaki bir konuyu başkalarına da anlattığını fark ediyorsunuz. Kafanız karışıyor: Kötü niyet mi, dalgınlık mı? Bir daha sefere güvenebilir misiniz?
    Öneri: Mümkünse (ki her zaman olmayabilir) karşısına geçip ’Bu nasıl oluyor?’ diye sorun. Ve tepkisini iyi izleyin. Tavrınızı ona göre belirleyin. Bakalım ’Dikkatsizlik ettim, kusura bakma’ diye rahatsızlığını mı belli edecek, zeytinyağı gibi üste mi çıkacak? Belki de gerçekten kabahati yoktur. (Bu arada, hesap sormak için, önceden şefinize ’Bu bir sırdır, kimseye açma’ diye açıkça belirtmiş olmanızda fayda var.)
    Sizinle konuşurken elindeki ataşla oynuyor
    Durum: Yüzyüze önemli bir konuşma yapıyorsunuz, şef elindeki bir ataşa yoğunlaşmış durumda. Söylediklerinizden sıkılıyor mu, tatsız bir şey söyleyecek ama lafa mı giremiyor, anlamıyorsunuz. Tabii bambaşka sebepler de olabilir, mesela az önce aldığı kötü bir haber...
    Öneri: Yine en iyisi, açık açık konuşmak ama her zaman kolay olmayabilir. Samimiyetiniz varsa, ’O garip ataş sana ne yaptı?’ diye işi şakaya vurabilirsiniz. ’Senin aklında başka bir şey var galiba, istersen bu konuyu sonra konuşalım’ demek de bir çare.
    Vaktim yok, diye sizi başından atıyor
    Durum: Size bir görev verdi. Başlamak için bazı bilgilere, talimata ihtiyacınız var. Yahut işin sonuna geldiniz ama tamamlamak için şefinizle bir beş dakika görüşmeye ihtiyacınız var. Ama her seferinde ’vaktim yok’ diyor. Size tam güvendiğinden mi, yoksa ilgisizlikten mi?
    Öneri: Acık ve net bir mesaj atın, ’Şu şu sebeplerle MUTLAKA seninle görüşmem lazım’ diye ona sorumluluğunu hatırlatın. Eğer gerçekten vakti yoksa, ya sizi bir başka yetkiliye yönlendirecektir ya da size ’Açık kart veriyorum’ diyecektir.
    Sizi bir toplantıya çağırmıyor
    Durum: Şefinizin ve çalışma arkadaşlarınızın toplantı odasına yöneldiğini görüyorsunuz oysa sizin haberiniz bile yok. Konuyu bilmediğiniz için çeşitli senaryolar yazmaya başlıyorsunuz. Dışlandığınızı düşünüyorsunuz.
    Öneri: Unutmayın ki genellikle bu toplantılara farklı servislerden çalışanlar çağrılır. Yani sizi çağırmadılar diye, dışlandığınız sonucunu çıkarmayın. Önce (ortalığı bulandırmadan) toplantının ne olduğunu, kimlerin niye çağrıldığını araştırın. Muhtemelen ’İyi yırtmışım’ diyeceksiniz.
    ’Bakalım becerebilecek misin?’ diyor
    Durum: Size yeni bir iş, bir görev verirken ’Bakalım becerebilicek misin’ yahut ’altındak kalkabilecek misin’ gibi bir laf ediyor. Aklınıza takılıyor: Sizden şüphe mi ediyor? Acaba bir tuzak mı bu?
    Öneri: Şefinizin huyunu suyunu iyi biliyorsanız (mesela bu tip şakalarıyla meşhursa) sorun yok. Yine de ’Niye öyle diyorsun?’ demekte ve bilgilenmekte fayda var. Belki de sizden önce üç kişi denedi beceremedi. Belki şefiniz verdiği göreve inanmıyor. Sebepleri sizin için önemli olabilir.
    Ayaklarını masaya uzatmış, oturuyor
    Durum: Sizi yanına çağırıyor, yahut bürosuna giriyorsunuz. Ama o gün şefiniz biraz fazla rahat. Ayaklarını masaya uzatmış oturuyor. Bu sizi hor gördüğü anlamına mı gelir, samimiyet işareti mi? Bu durumda ne yapmalısınız?
    Öneri: Şefine ’Düzgün otur’ demek her baba yiğidin harcı değil. Şansınızı zorlamayın. Eğer ilişkiniz elveriyorsa, siz de karşısına geçip ayaklarınızı masaya uzatın. Eşek değilse, mesajınızı alacak ve gülümseyerek toparlanacaktır. Bunu yapamıyorsanız, ’Rahatsız olma, ben sonra gelirim’ diye izin isteyip çıkabilirsiniz.
    Devamlı cep telefonuyla konuşuyor
    Durum: Başbaşa bir görüşme yapıyorsunuz, ikide bir cep telefonuyla oynuyor, mesajlarına bakıyor. Genelde terbiye özürlü biri değilse, o gün bir sorun var demektir. Ya önemli bir haber bekliyor ve aklını size veremiyor, ya konuşmadan sıkılıyor, ya da size bir şey söyleyecek, lafa giremiyor.
    Öneri: Ya biraz gerginliği göze alıp ’Bak telefonuna da sonra konuşalım’ diyebilirsiniz, ya da ’Önemli bir haber filan mı bekliyorsun; sonra geleyim istersen’ diyebilirsiniz. Gerçekten bir sorunu varsa ’Sonra konuşalım’ der ve onu kurtarırsınız. Yoksa toparlanır.

Yenibiris.com
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

Şefinizle olası 10 sorun ve çözümü
    1 sayfadaki 1 sayfası