.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Vote_lcapBeşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu I_voting_barBeşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Vote_rcap 
berfin
Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Vote_lcapBeşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu I_voting_barBeşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
sarı beden sıcak elveda kadın papatya neden 2023 yorumsuz hatırla odun belkide Dost sevgi SosyoLoji değilim paint şair zorunlu özgürlük muhtesim bahar mutluluk yalnızlık sevmek 2022
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu

2 posters
    YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Empty
    MesajKonu: Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu   Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Icon_minitimeSalı Ara. 29, 2009 1:35 pm

Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu 563120640

'Bu sene Beşiktaş'ın kimyasını bozan olay Fenerbahçe'nin bitirdiği Mehmet Topuz transferidir.'Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Newssharebut

Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Reklamver
    REKLAM

Bu sene Beşiktaş'ın kimyasını bozan olay Fenerbahçe'nin bitirdiği Mehmet Topuz transferidir. Mehmet Topuz'u Fenerbahçe'ye kaçırınca Beşiktaş'ın kimyası bozuldu. Yönetimin de kimyası bozuldu. Herkesin kimyası bozuldu. Çünkü Beşiktaş camiası, Fenerbahçe ile futbolcu mücadelesine girip kaybetti mi ağır bir hasar bırakır.

Stankoviç Beşiktaş'ı şampiyon yaptı, Fenerbahçe'ye teknik direktör olarak gitti. 'Şenol-Birol Gol', Beşiktaş'tan Fenerbahçe'ye gitti. Onların yerine Sanlı ve Yusuf geldi. Beşiktaş'ın tarihinde Fenerbahçe'yle ağır bir rekabet vardır. O rekabette kaybettiği zaman Beşiktaş'ın kimyası bozulur.

EN AZINDAN VIDI VIDI
    Mehmet Topuz 11 milyon euro edecek bir futbolcu değil. Fenerbahçe'ye de yar olmadı o parayla. Ama 'Fenerbahçe'ye yenildik' denmesin diye Nihat'ı apar topar, yalvar yakar İspanya'dan getirdik. Nihat'ı alabilmek için senelik 3.5 milyon euro gibi bir para vermek zorunda kaldık. O, 3.5 milyon euro paraya oynarken, 900 bin dolar alan Bobo 'Bu ne biçim iş' demeye başladı. 'Ben yaptım takımı şampiyon' demeye başladı, 'O değil' dedi. İçinden dedi; açıktan olmaz ama hepimiz insanız. Yanınıza 5 katı maaşla birisini getirseler, sen yapar mısın bu işi? En azından vıdı vıdı edersin! Bu ikilikler, Beşiktaş'ın kimyasını bozdu.

FELEĞİNİZİ ŞAŞIRIRSINIZ
    Onun için diyorum ki her attığınız adım futbolda çok önemlidir. Fark etmez diyerek hiçbir şey yapamazsınız. Bir Mehmet Topuz olayı Beşiktaş'ın bütün dengelerini bozdu. Mehmet Topuz'dan Nihat'a, Nihat'ın parasından Bobo'ya, Bobo'dan Tello'ya. Tello 1.2 idi 1.4'e çıkartıldı. İki-üç hafta yalvardı 'Benim paramı artırın' diye. Futbol tabii ki çok basit bir oyun. Futbol aynı zamanda bir insan yönetimi sanatı. 'İnsan' dediğiniz, futbolcu. 5 trilyonu 22 yaşındaki herhangi bir insanın önüne koyun, şirazesini şaşırır. Feleğini şaşırır.

G.SARAY'DA PROBLEM ÇIKACAK
    O feleğini şaşıran adamları yöneteceksiniz. Onları yönetmek çok zordur. Bir hata bütün dengeleri alt üst eder. Fenerbahçe'de de aynı şeyleri duyuyoruz. Brezilyalılar var diyorlar, ötekiler dışarıda kalıyorlar. Galatasaraylılar ha bire Elano ile uğraşıyorlar. İçeriden haber alıyorum, yarın öbür gün problem çıkacak. Çünkü ona top atmıyorlar. Ama ikinci devre bunlardan çok rahat arınabilir Beşiktaş. Her şeye rağmen Beşiktaş ikinci yarıda takır takır galibiyetler alabilir.

Futbol atmaya gelmez
    Kendi içinde üç devreye ayrılıyor Beşiktaş'ın ilk yarıdaki performansı. İlk devre yeni gelen transferlerin aldığı paralar nedeniyle şampiyon olan kadronun huzursuzlandığı, bir gelir dengesizliğinin olduğu ve bu dengesizliğin sahaya yansıması. Sonra solda oynatılan Bobo'nun santrforda, İbrahim Toraman'ın sakatlıktan çıkıp takıma girmesiyle yeni baştan dişlilerin bazıları işlemeye başladı. Bu arada arkada Ferrari ve Sivok, önde de Ernst ve Fink'le muhteşem bir dörtlü blok oluştu. Takır takır 1-0, 2-1 kazanarak burada büyük bir denizi geçiyor Beşiktaş. Tam 'Artık düzlüğe çıktı' denilen bir Beşiktaş var derken 3. dönem başlıyor. Hayat fazla özgüveni ve inadı kaldırmaz.

7 PUANI ÇOK ARAR

Futbolu yıllar içerisinde sadece sahada değil, aritmetik olarak yaşamış olanlar futbolun fazla 'Ben yaptım oldu' duygusunu kaldırmadığını bilirler. 3. dönemde benim kanaatime göre Mustafa Denizli aşırı özgüveni ve 'Ben bunu da yaparım, şunu da yaparım' diye kendi hisleriyle hareket etti. Özellikle Nihat tercihi takımın bütün oyun sistemini bozdu. Nihat olayında bu kadar ısrar etmesi Beşiktaş'ın 7 puanına mal oldu. Bu
    7 puanı çok arar. Ben 8 maç almışım üst üste konuşmaya başlıyorum: '30. haftada ben bitiririm bu işi'. Futbol bu kadar atmaya tutmaya gelmez kimse kusuruma bakmasın. Zaten bu kadar atmaya tutmaya gelse futbol bu kadar heyecanlı bir spor olmaz.

Nihat'a yer yok
    Nihat bir sağ açık değil, ikinci forvet. 'Ben illa Nihat'ı monte edeceğim' diye tutturursanız burada Nihat'ı monte edeceğiniz bir kere yer yok. Ne yapıyorsunuz, sağ kanada koyuyorsunuz. Adam sağ açık değil ki. İyi oynarken de sağ açık değildi bu çocuk. İki; çocuk fizik olarak hiç yeterli değil. Üç; çocuk topa vurmasını, top oynamasını unutmuş, daha doğrusu özgüveni gitmiş çocuğun. Özgüvenin geliştirilmesi kendi içinde bir çalışma ile olur. Bunun bir planı programı olur. Beşiktaş birisini kazanacak bir takım değil ki. Beşiktaş şampiyonluğa oynayan bir takım. Beşiktaş'ın böyle bir lüksü yok ki.

Reha Muhtar'dan Beşiktaş'ın ilk yarı karnesi
    Sivok: 7
    Fabian Ernst: 8.5
    Ferrari: 8.5
    Fink: 7
    Ekrem Dağ: 7
    Nihat: İlk yarıdaki katkısı nedeniyle not vermiyorum.
    Tello: 7
    Rüştü: 7
    Bobo: 7.5
    Nobre: ?: Bu seneki performansına 5 bile veremem.
    İsmail Köybaşı: 6
    İbrahim Toraman: 7.5
    İbrahim Üzülmez: 7
    İbrahim Kaş: 6
    Hakan Arıkan: 7
    Yusuf: 4
    Tabata: Not vermeyeceğim.
    Uğur İnceman: 6
    Serdar Özkan: 4
    Holosko: Oynamadı bu sene.
    Erhan: Bir şey söyleyemem. Çünkü çok az oynadı.
    Rıdvan: Bir not veremeyeceğim.
    Yıldırım Demirören: Beşiktaş'ın Başkanı'na, Beşiktaş yöneticisi not veremez.
    Mustafa Denizli: Denizli'ye de not veremem. Geçen sene aldığı takıma çifte kupa kazandırdı. Bu sene Beşiktaş şampiyon olamasa da bu kredi Mustafa Denizli'nin hakkıdır. Mustafa Denizli'nin Beşiktaş'la yollarını ayırmasını kesinlikle istemem. Bu sezon sonu ne olursa olsun ben, Mustafa Denizli'ye geçen sene kazandırdığı iki kupa için teşekkür ederim.Akşam
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com
    buket_07
    TecrubeLi ÜyE
    TecrubeLi ÜyE

Ruh HaLi : Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Asik10
    Teşekkür Sayısı : 178

MesajKonu: Geri: Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu   Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Icon_minitimeSalı Ara. 29, 2009 10:21 pm

muhtesım bey geçengünde yazdım ama yanıt alamadım sizden..ilginizi çekmemiş demek ki..her gun 4-5 tane spor konusu açıyorsunuz..sizden başka okuyan yok.. Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Icon_biggrin ....birazda bizim ilgi alanlarımızı düşünün lütfen..mesela yaprak dökümünde ,aşk-ı memnu da bu hafta neler olaçak....dimi yanı Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Herz Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Herz Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Herz
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Sessiz10
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

MesajKonu: Geri: Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu   Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu Icon_minitimeSalı Ara. 29, 2009 10:40 pm

olur ekleriz efendim.ne demek hemen.

Beşiktaş'ın kimyasını F.Bahçe bozdu 932725
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Aşk Beyin Kimyasını Değiştiriyor
    » Beşiktaşın Şampiyonlukta GönLü var
    » BEŞİKTAŞIN EN YAKIN RAKİBİ BAŞAKŞEHİR
    » BURSASPOR BEŞİKTAŞIN HAYALİNİ YIKTI
    » Beşiktaşın toplam borcu 1 MİLYAR 214 MİLYON LİRA