.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Masaüstünde süper bilgisayar Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Masaüstünde süper bilgisayar Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
Masaüstünde süper bilgisayar Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
Masaüstünde süper bilgisayar Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
Masaüstünde süper bilgisayar Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
Masaüstünde süper bilgisayar Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
Masaüstünde süper bilgisayar Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
Masaüstünde süper bilgisayar Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
Masaüstünde süper bilgisayar Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
Masaüstünde süper bilgisayar Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
Masaüstünde süper bilgisayar Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
Masaüstünde süper bilgisayar Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
Masaüstünde süper bilgisayar Vote_lcapMasaüstünde süper bilgisayar I_voting_barMasaüstünde süper bilgisayar Vote_rcap 
berfin
Masaüstünde süper bilgisayar Vote_lcapMasaüstünde süper bilgisayar I_voting_barMasaüstünde süper bilgisayar Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
2023 elveda yalnızlık özgürlük sevgi zorunlu muhtesim belkide papatya beden sarı hatırla neden yorumsuz bahar paint Dost odun sevmek değilim SosyoLoji kadın 2022 şair sıcak mutluluk
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

Masaüstünde süper bilgisayar

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : Masaüstünde süper bilgisayar Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : Masaüstünde süper bilgisayar Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

Masaüstünde süper bilgisayar Empty
    MesajKonu: Masaüstünde süper bilgisayar   Masaüstünde süper bilgisayar Icon_minitimeSalı Ara. 15, 2009 11:43 pm

Masaüstünde süper bilgisayar 937220090813041426934

Antwerp Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, yedi adet ekran kartı kullandıkları masaüstü bir bilgisayarda, süper bilgisayar performansı yakalamayı başardılar.

Belçika'da bulunan Antwerp Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, masaüstü bilgisayardan süper bilgisayar performansı almayı başardılar. Tahmin edebileceğiniz gibi, bahsi geçen bu masaüstü bilgisayar hergün iş yerimizde ya da evlerimzde kullandıklarımızdan biraz farklı. FASTRA II adı verilen bu mini süper bilgisayarda tam tamına 13 tane grafik işlemci bulunuyor.

Masaüstünde süper bilgisayar IMG_04351260952835

Altı adet GTX 295 ve bir adet GTX 275 kasada bu şekilde duruyor
    FASTRA II'nin üzerinde altı adet NVIDIA GeForce GTX 295 ve bir adet GeForce GTX 275 yer alıyor. Çift grafik işlemcili GTX 295'lerle birlikte sistemde bulunan GPU sayısı 13'e ulaşıyor. Yedi tane ekran kartını takmak için de standart anakartlardan farklı bir model kullanmak gerekiyor. Araştırmacılar bunun için ASUS'un P6T7 WS Supercomputer adlı anakartını kullanmışlar. Bu anakartın üzerinde yedi tane PCIe slotu yer alıyor.
    Diğer donanımlar
    13 tane grafik işlemci ile baş edecek CPU ise Intel Core i7 920 (2,93 GHz) olarak seçilmiş. Toplamda 1200 Watt güç harcayan bu sistem için bir adet Thermaltake Toughpower (1500 W) ve üç adet Thermaltake PowerExpress (450 W) güç kaynağı kullanılmış. Bu mini bilgisayarda toplam 12 GB RAM (6 x 2GB Corsair DDR3 1333 MHz) yer alıyor. Sistemde işletim sistemi olarak Linux CentOS 5.3 kullanılıyor.

Masaüstünde süper bilgisayar IMAG00861260952883

Sistemde ASUS P67T WS Supercomputer anakart ve dört adet Thermaltake güç kaynağı kullanılmış
    Tüm donanımlar bir araya geldiğinde maliyeti 6000 Euro olan FASTRA II, tomografi uygulamaları için kullanılacak. Araştırmacılar, FASRTA II'nin üniversitede bulunan 512 çekirdekli AMD Opteron tabanlı süper bilgisayarla hemen hemen aynı performansı (12 Teraflop) verdiğini söylüyorlar. 90KW çeken süper bilgisayara oranla 1,2 KW'lık FASTRA II gayet iyi bir çözüm gibi duruyor. Ancak sistem tamamen sorunsuz değil. Araştırmacılar sistem için özel bir BIOS geliştirmek zorunda kalmışlar. Ayrıca sürücülerde ve diğer yazılımlarda da uyumluluk sorunları bulunuyor. Ancak yine de süper bilgisayarlara kıyasla çok daha az güç harcayan ve benzer performans gösteren FASTRA II diğer tüm çözümleri geride bırakıyor.
    :: Böyle bir sistemi evinizde oluşturmak ister miydiniz?
    Yazan: Emre Demiray
    SDN - http://shiftdelete.net
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

Masaüstünde süper bilgisayar
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » BİLGİSAYAR
    » 4G'li netbook bilgisayar
    » Bilgisayar çökerten bu e-postayı açmayın!
    » Çocuklarda Bilgisayar Tutkusu Artıyor
    » BiLgisayar açılırken müzik çalıyor