.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
ŞİKAYET ETME HAYATA Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
ŞİKAYET ETME HAYATA Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
ŞİKAYET ETME HAYATA Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
ŞİKAYET ETME HAYATA Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
ŞİKAYET ETME HAYATA Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
ŞİKAYET ETME HAYATA Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
ŞİKAYET ETME HAYATA Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
ŞİKAYET ETME HAYATA Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
ŞİKAYET ETME HAYATA Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
ŞİKAYET ETME HAYATA Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
ŞİKAYET ETME HAYATA Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
ŞİKAYET ETME HAYATA Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
ŞİKAYET ETME HAYATA Vote_lcapŞİKAYET ETME HAYATA I_voting_barŞİKAYET ETME HAYATA Vote_rcap 
berfin
ŞİKAYET ETME HAYATA Vote_lcapŞİKAYET ETME HAYATA I_voting_barŞİKAYET ETME HAYATA Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
elveda yalnızlık 2022 yorumsuz hatırla şair sıcak papatya bahar değilim paint muhtesim kadın odun Dost SosyoLoji beden sarı belkide mutluluk neden 2023 sevgi özgürlük sevmek zorunlu
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

ŞİKAYET ETME HAYATA

3 posters
    YazarMesaj
    Aslı
    ÖzeL ÜyE
    ÖzeL ÜyE
    Aslı

Ruh HaLi : ŞİKAYET ETME HAYATA Keyifl10
    Hangi ülkedensiniz : ŞİKAYET ETME HAYATA Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 343

ŞİKAYET ETME HAYATA Empty
    MesajKonu: ŞİKAYET ETME HAYATA   ŞİKAYET ETME HAYATA Icon_minitimeC.tesi Ara. 05, 2009 10:35 am

[size=9]

Ne çok severiz şikayet etmeyi,bilmeyiz şükretmeyi. Zor geliyor sanıyorum. Aslında şikayet yerine yapabileceğimiz teşekkür olmalı kime derseniz Yaradana.

Ama biz kolay yolunu bulmuşuz onda var, bende yok. Halım eskidi, koltuğum kötü. Saçımın boyasını sevmedim. Ama bakın bunlar benim içinde geçerli. Her zaman kuaförden ağlayarak çıkarım. Hayatta şükretmemde saçlarımın olduğuna , 2 parmak fazla kesti diye kuaförü bir dövmediğim kalır,birde oturur aynaya,saçıma baka baka ağlarımm..Fönümü basık çekti diye o kuaförü gırtlaklayasım gelir. Düşünmem ama ;ne güzel ayaklarım yerinde, yürüyerek gelebildim yada gözlerim görüyor ne mutlu saçımı gördüm demem sürekli şikayet şikayet… Taki Figen ES adında bir doktorun anlattığı bir olaya kadar. Günlerdir yedim bitirdim kendimi. O kadar kızdımki acizliğime, zavallılığıma sizinle de paylaşmalıyım bu olayı eminim benim gibi düşüneceksiniz sonunda.Umarımki bu düşüncem anlık değil, baki kalsın.

Bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde 19 yaşında Erol adında bir genç yatmakta ve bu genç 10 yıldır bu yoğun bakım ünitesinde…Boyundan aşağısı felç, solunum cihazına bağlı yaşıyor,ve böbrek yetmezliğinden dolayı diyaliz makinesine bağlı bir hayat sürüyor. Ve hastalığının maliyetini söylemeye bile gerek yok sanıyorum. Artık ailenin gücü tükenince Erol'a yardım etmek isteyen doktorlar, el birliği ile para toplayıp, biraz daha hastanede kalmasına ve tedavisine yardım ediyorlar. Diyorsunuzdur:"Bu tedavi evde olamıyor mu?" oluyor tabiîki. Ama çok para lazım. Evde jenaratör bulunmak zorundalar Herhangi bir elektrik kesilmesi durumunda hayatı tamamen tehlikeye girer. Bu yüzden hastanede yaşamını sürdürmesi şart.Daha güvenli.
    Ama birgün, Erol’u yıllarca yattığı o yataktan ve odadan çıkarıyor bizim yardımsever doktorlarımız. Sakın para tükendiği için sanmayın. Sadece bize göre küçük, ona göre müthiş bir sürpriz hazırlayarak. Düşünüyorumda ne büyük bir sevap işlemişler. Neyse konuma döneyim özel bir araç tahsis ediliyor. Cihazları bağlayabilecekleri özel bölümü olan şarj makineli kısa süreli gezinti için uygun bir araba. Ve Erol’u o araba ile gezdiriyorlar. Çıldırıyor sevincinden, Sadece şükrediyor ölmeden denizi, açık havayı görebildiği için. Hiç konuşmadan, cevap vermeden dakikalarca ağlıyor. Sadece gözlerinde o anda kelimelerin kifayetsiz kaldığını anlayabiliyorsunuz.
    Kendimi paraladım ne biçim adam bu diye.
    - Nasıl bir adam biliyormusunuz?
    - Bilen varsa Allahaşkına banada söylesin.
    Ama gezinti çok uzun sürmüyor ve yatağına geri dönüyor Erol. Akşam iftar saatinde nöbetçi doktorlardan birisi arkadaşlarına:
    -Ben Erol’u kontrol edeceğim ,iftarımı orada açayım diyor. Yemekhaneden yemeklerini alıyor ve yanına gidiyor Erol’un. O anda iftar saati geliyor ezanın duyulması ile Erol’da pipetle çorbasını içmeye başlıyor.Nöbetçi doktor soruyor:

- Hayrola Erol benimi bekledin yemek için?

- Hayır bende iftarımı açıyorum diyor. Doktor şaşkın:

- Ama sen oruçla mükellef değilsin sen hastasın diyor. Aslında doktor gayet bilgili dini konularda ve inançlı. Ama inanın şaşkın bu durumda. Erol hemen anlıyor ve açıklama gereği duyuyor:
    - Yapmayın doktorum, Allahım'a o kadar çok şükretmem gereken şey var ki; bakın sesim yerinde sizinle konuşabiliyorum, gözlerim görüyor, kulaklarım duyuyor daha ben nasıl teşekkür etmem yaradanıma bu yaptığım neki diyor. Doktor arkadaş inanamıyor ve utanmakla şaşkınlık arasında gidip geliyor.

Bu olayı duydukdan sonra hayatımın muhasebesini yapmaya başlıyorum. Ben ne kadar teşekkür ediyorum.Ne kadar şükrediyorum. Ya da şikayetlerimi nasıl yok edebilirim.
    Aslında şükretmek çok güzel bir olgu, Şikayetlerimizimiz üzüntülerimiz en aza indirir.Hatta ben önceden aksi bir kız olduğum için bakın önceden diyorum şimdi gayet mülayimim belirteyimde içim rahat etsin. Annem bana hep şu kelimeleri kullanırdı:
    "Şükretmeyenden güzellikte kaybolur, hünerde,sanatta. Artık ondan bir daha bir eser bile görünmez" Ne kızardım bu sözüne ne kadar doğru söylüyormuşta işime şikayet etmek kolay geliyormuş.
    Bununla ilgili bir hadiste çok etkiler beni:
    Allah kıyamet günü kuluna "Ne getirdin sana verdiğim nimetlere karşılık ne yaptın der?"
    Kul der ki:"Yarabbi sana candan ve gönülden şükrettim. Çünkü o rızık ve ekmeğin asıl sahibi sensin."
    Allah der ki:"Hayır! Sana bağışta bulunan kişiye şükretmediğin için banada şükretmiş sayılmassın"
    Oyyy çıldırabilirim !!Ne kadar basit ne kadar kolay ama neden ben zor olan şikayette takılı kalıyorum.Onu yapmayı tercih ediyorum.Yazımı Taylor'un bir sözü ile bitirmek istiyorum ve bu konuyuda kendime ders konusu veriyorum.
    "Bizi hayattan şikayete yönelten şey,karşılaştığımız zorlukların büyüklüğü değil, mücadele gücümüzün azlığıdır.

ASLI GENCER TUNÇYÜREK

En son Aslı tarafından Perş. Ocak 07, 2010 6:38 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : ŞİKAYET ETME HAYATA Sessiz10
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

MesajKonu: Geri: ŞİKAYET ETME HAYATA   ŞİKAYET ETME HAYATA Icon_minitimeC.tesi Ara. 05, 2009 12:50 pm

çok güzel paylaşım yüreğin dert görmesin
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com
    Aslı
    ÖzeL ÜyE
    ÖzeL ÜyE
    Aslı

Ruh HaLi : ŞİKAYET ETME HAYATA Keyifl10
    Teşekkür Sayısı : 343

MesajKonu: Geri: ŞİKAYET ETME HAYATA   ŞİKAYET ETME HAYATA Icon_minitimeC.tesi Ara. 05, 2009 9:11 pm

HİÇ BİRİMİZİN YÜREĞİ DERTLENMESİN DERT GÖRMESİN YENİ PAYLAŞIMLARDA BULUŞMAK ÜZERE ŞİKAYET ETMEK YOK ŞÜKÜR ETMEK VAR ŞİKAYET ETME HAYATA 525339
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

DoSt GüLLeRİ

MesajKonu: Geri: ŞİKAYET ETME HAYATA   ŞİKAYET ETME HAYATA Icon_minitimeC.tesi Ara. 05, 2009 9:17 pm

evet çok şükür bu gunlerimize .şikayet etmemiz nankörlük olur.
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

DoSt GüLLeRİ

MesajKonu: Geri: ŞİKAYET ETME HAYATA   ŞİKAYET ETME HAYATA Icon_minitimePerş. Ocak 07, 2010 9:47 am

- Yapmayın doktorum, Allahım'a o kadar çok şükretmem geren şey var ki bakın sesim yerinde sizinle konuşabiliyorum, gözlerim görüyor, kulaklarım duyuyor daha ben nasıl teşekkür etmem yaradanıma bu yaptığım neki diyor. Doktor arkadaş inanamıyor ve utanmakla şaşkınlık arasında gidip geliyor.

Daha ne denilebilinir ki
    Misafir
    Misafir
    Anonymous

MesajKonu: Geri: ŞİKAYET ETME HAYATA   ŞİKAYET ETME HAYATA Icon_minitimePerş. Ocak 07, 2010 9:12 pm

harıka paylaşım emeğine sağlık aslım ŞİKAYET ETME HAYATA A32
    YediCucelerinEnUzunu
    Yeni ÜyE
    Yeni ÜyE

Hangi ülkedensiniz : ŞİKAYET ETME HAYATA Japan
    Teşekkür Sayısı : 31

MesajKonu: Geri: ŞİKAYET ETME HAYATA   ŞİKAYET ETME HAYATA Icon_minitimePtsi Ocak 11, 2010 4:27 am

Güzel düşündürücü bir paylaşım olmuş. Teşekkür ederim..
    Misafir
    Misafir
    Anonymous

MesajKonu: Geri: ŞİKAYET ETME HAYATA   ŞİKAYET ETME HAYATA Icon_minitimePtsi Ocak 11, 2010 7:25 am

yedicucelerin en uzunu aramıza hoşgeldin kardeşim paylasımlarını bekliyoruz. :)

ŞİKAYET ETME HAYATA
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Merak Etme
    » Hayata Düşülmüş Notlar
    » HAYATI KENDINE MENDIL ETME SENDEN HEP GOZ YASI ISTER
    » Hayata Karşı Akıllı Olmak
    » hayata sarılmak