.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
2007  GENEL İŞLETME ARA SINAVI Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
2007  GENEL İŞLETME ARA SINAVI Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
2007  GENEL İŞLETME ARA SINAVI Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
2007  GENEL İŞLETME ARA SINAVI Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
2007  GENEL İŞLETME ARA SINAVI Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
2007  GENEL İŞLETME ARA SINAVI Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
2007  GENEL İŞLETME ARA SINAVI Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
2007  GENEL İŞLETME ARA SINAVI Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
2007  GENEL İŞLETME ARA SINAVI Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
2007  GENEL İŞLETME ARA SINAVI Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
2007  GENEL İŞLETME ARA SINAVI Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
2007  GENEL İŞLETME ARA SINAVI Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
2007  GENEL İŞLETME ARA SINAVI Vote_lcap2007  GENEL İŞLETME ARA SINAVI I_voting_bar2007  GENEL İŞLETME ARA SINAVI Vote_rcap 
berfin
2007  GENEL İŞLETME ARA SINAVI Vote_lcap2007  GENEL İŞLETME ARA SINAVI I_voting_bar2007  GENEL İŞLETME ARA SINAVI Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
Dost SosyoLoji kadın paint neden zorunlu sarı sevgi sevmek 2023 bahar muhtesim beden papatya yalnızlık özgürlük değilim yorumsuz elveda mutluluk odun şair hatırla belkide 2022 sıcak
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

2007 GENEL İŞLETME ARA SINAVI

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : 2007  GENEL İŞLETME ARA SINAVI Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : 2007  GENEL İŞLETME ARA SINAVI Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

2007  GENEL İŞLETME ARA SINAVI Empty
    MesajKonu: 2007 GENEL İŞLETME ARA SINAVI   2007  GENEL İŞLETME ARA SINAVI Icon_minitimePaz Kas. 30, 2008 3:30 am

2007 Genel İşletme ARASINAV

1. Belli bir dönemde çeşitli nedenlerle işletmeden ayrılan personelin sayısını yüzde olarak gösteren oran aşağıdakilerden hangisi?
    a. Personel dönüşüm oranı

2. Aşağıdakilerden hangisi Herzberg’in çift faktör teorisine göre güdüleyici faktörlerden biridir?
    a. İşi başarma

3. Aşağıdakilerden hangisi emeği diğer faktörlerden ayıran en önemli özelliğidir?
    a. Sosyal varlık olması

4. Aşağıdakilerden hangisi hizmet işletmesi değildir?
    a. Silah fabrikası

5. Gereksinimlerden hangisi bireyin ait olma, bir arada bulunduğu kişiler tarafından kabul görme isteği ile ilgilidir?
    a. Soysal gereksinimler

6. Kısa devre ya a Fyol köprüsü adı verilen örgütleme ilkesi aşağıdakilerden hangisidir
    a. Çapraz ilişkiler ilkesi

7. Başka işletmelerin hisse senetlerinin satın alınarak yönetimde söz sahibi olması yoluyla kontrollerin ele geçirildiği birleşme türü aşağıdakilerden hangisidir?
    a. Holding

8. Aşağıdakilerden hangisi dış büyümenin işletmeye sağladığı faydalardan değildir?
    a. Faaliyet gösterilen endüstri dalının değişmesi

9. Aşağıdakilerden hangisi işletmenin kuruluş karar sürecinin ilk aşamasıdır?
    a. Yatırım düşüncesi

10. Yeryüzündeki doğal kaynaklar işletmenin hangi çevresini oluşturur?
    a. Fiziksel çevre

11. Çabuk bozulan tarım ürünlerini kullanan işletmelerin kuruluş yeri seçiminde göz önünde bulundurulması gereken etkenlerdendir?
    a. Hammadde

12. Aşağıdakilerden hangisi ileriye doğru dikey büyüme için gerekli koşullardan biri değildir?
    a. Pazarlama kanalının kısa ve düşük fiyat artışı getirmesi

13. Gazete üreten bir işletmenin kağıt fabrikasını satın alması hangi tür büyümeye örnek gösterilebilir?
    a. Geriye doğru dikey büyüme

14. Aşağıdakilerden hangisi personel planlama işlevinde karşılaşılan güçlükler arasında yer alır?
    a. İnsanın homojen özellikler göstermeyen bir üretim girdisi olması

15. Zaman etüdü çalışmalarıyla içinin bir işi en kısa zamanda nasıl yapacağının belirlendiği ve eldeki mevcut araçlarla ne kadar işçiye ihtiyaç duyulacağının ilk kez araştırıldığı yaklaşım aşağıdakilerden hangisidir?
    a. Bilimsel yönetim

16. İnsanların içten gelen bir istekle ikna etme, grup olarak amaçların gerçekleşmesine işbirliği yapmaları yeteneğine ne ad verilir?
    a. Beşeri İlişkiler yeteneği

17. Aşağıdakilerden hangisi temel politik karar organlarının ve hiyerarşik yapının önemli bir kısmının aile üyelerinden oluştuğu yönetim biçimidir?
    a. Ailesel yönetim

18. Aşağıdakilerden hangisi işletmenin bağımsız birimler oluştururken hedeflediği temel amaçtır?
    a. Uzmanlaşma

19. Aşağıdakilerden hangisi Fayol’a göre işletmelerdeki geçerli işlevlerden ticari faaliyet kapsamında yer alır?
    a. Pazarlama

20. Aşağıdakilerden hangisi işletmeye mal ve hizmet sağlayan aracı kuruluştur?
    a. Tedarikçiler

21. Aşağıdakilerden hangisi işletmenin özel amaçlarından biri değildir?
    a. Kar elde etmek

22. Aşağıdakilerden hangisi üretim faktörlerinin tümü veya büyük kısmı devlet denetiminde olan ekonomilere ne ad verilir?
    a. Planlı ekonomiler

23. Aşağıdakilerden hangisi en çok görülen etik dışı davranışa örnek verilebilir?
    a. Hediye ve rüşvet

24. Aşağıdakilerden hangisi yaptırım hakkı olmaya, uzman olduğu konuda görüş belirten yetki türüdür?
    a. Kurmay yetki

25. Aşağıdakilerden hangisi amaçların ve bu amaçlara ulaşmak için uygun yöntemlerin belirlendiği süreçtir?
    a. Planlama

26. ISO Standardı?
    a. Kurmay yetki

27. Gerekli sayıda ve yetenekte işgücünü istenen yer ve zamanda hazır bulundurulması aşağıdakilerden hangisi ile ifade edilir?
    a. İnsan kaynakları planlaması

28. Aşağıdakilerden hangisi işletmede insan kaynakları bölümünün çözmesi gereken sorun değildir?
    a. Tüketici ihtiyaçlarının olumsuz değişimi

29. Reklam mesajları, ürün güvenilirliğine ilişkin bilgiler, çevre kirliliği, çalışma koşulları gibi ortaya çıkan etik sorunlar aşağıdakilerden hangisinin kapsamında değerlendirilir?
    a. İletişim

30. Geçmişteki bilgilerden yararlanarak gelecekteki işgücü tahminin yapıldığı planlama yöntemi aşağıdakilerden hangisidir ?
    a. İleriye dönük kestirim

31. Belirli amaçlara ulaşmak ve iş görmek amacıyla bir insan grubunda işbirliği ve koordinasyon sağlamaya yönelik faaliyetlerin tümüne ne ad verilir?
    a. Yönetim

32. Aşağıdakilerden hangisi örgütsel kararlar ve bu kararların toplum üzerindeki etkisini ifade eder?
    a. Toplumsal sosyal sorumluluk

33. Aşağıdakilerden hangisi ana etik sorunlara yol açan konular arasında yer almaz?
    a. Üretim ilişkileri

34. Aşağıdakilerden hangisi tüketicinin davranışlarını etkileyen faktörlerden biridir?
    a. Aile

35. Aşağıdakilerden hangisi yönetici tanımının kapsamına girmez?
    a. Kardan girişimci gibi yararlanmak

36. İş analizi, iş bölümü, uzmanlaşma, iletişim kanalları hangi kapsamda yer alır?
    a. Örgütsel araştırmalar
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

2007 GENEL İŞLETME ARA SINAVI
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » GENEL İŞLETME Ara sınaw 2007
    » 2007 Genel Muhasebe ARASINAV
    »  AÖF ÜÇ DERS SINAVI NE ZAMAN?
    » Üniversite sınavı takvimi değişebilir
    » Açıköğretim 1. sınıf işletme arasınav soru ve cevapları