.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
HABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
HABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
HABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
HABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
HABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
HABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
HABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
HABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
HABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
HABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
HABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
HABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
HABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ Vote_lcapHABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ I_voting_barHABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ Vote_rcap 
berfin
HABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ Vote_lcapHABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ I_voting_barHABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
SosyoLoji yalnızlık mutluluk odun neden sarı özgürlük değilim 2022 yorumsuz belkide 2023 sevgi kadın papatya sevmek muhtesim elveda paint hatırla zorunlu şair bahar beden Dost sıcak
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

HABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ

YazarMesaj
    berfin
    TecrubeLi ÜyE
    TecrubeLi ÜyE
    berfin

Ruh HaLi : HABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : HABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 1847

HABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ Empty
    MesajKonu: HABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ   HABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ Icon_minitimeCuma Kas. 28, 2008 12:07 am

--------------------------------------------------------------------------------
    HABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ…!

İçimizdeki nefsimiz ve dışımızdaki şeytanlar bin bir dereden su getirerek, bizi infaktan, zekattan alıkoymak için, geçim telaşı ve rızık korkusu ile bizi tehdit ederler…
    Rızık korkusuna dalan gafiller, Dünya malına kapandıkça kapanıyorlar…
    böylece İnfak ve zekattan uzaklaştıkçada kardeşliği öldürüyorlar…

Zekat konusunda Bakın yüce rabimiz ayeti kerime ile bizi nasıl ikaz ediyor.
    ‘‘Sizden birine ölüm gelip de: ‘‘Rabbim, beni yakın bir süreye kadar geciktirsen bende böylece sadaka versem ve salihlilerden olsam’’ demezden önce, size rızık olarak verdiklerimizden infak ediniz.’’ (Münafikun 10)

Evet ecel gelipte gerçekleri müşahade ettimiğimizde, rabimizden dünyaya dönüp sadakalar vermek için müsaade isteyeceğimize işaret ediyor.

Yarın rabimizden bize ek sure vermesini isteyeceğiz ama rabimiz bugunden bize bu ayetle ek süre veriyor aslında.

Şimdi biz akıl sahipleri bu ayeti okduğumuz halde bize verilen bu ek süreyi değerlendirmeyecekmiyiz.

Bir hocamız vardı. Derdiki düşününkü öldünüz ve Allahın huzuruna çıktınız baktınızki bir suru eksiğiniz var.

Siz çaresiz Allaha yalvarmaya başladınız ve dunyaya döndurulup hayırlı işler yapacak ek süre istediniz. Sizce Allah size süre verirmi,?

Bizde hayır hocam “son pişmanlık fayda etmez” diye bir söz vardır, derdik.!

Hocamız.; “İşte siz bu kadar dar görüşlü ve cahilsiniz derdi, sonsuz şefkat sahibi yüce Allah kuluna hiç yeni şanslar, yeni imkanlar vermezmi.? Elbette veririr, siz daha cenabı Allahın sonsuz rahmet ve şefkatinden haberdar değilsiniz.” gibi güzel şeyler söylerdi o söyledikçe biz aklımızdan acaba Allah bize farklı bir imkanmı sunacak diye tefekur ederdik.

Sonra hocamız; peki Allahın size ek sure vermesine nasıl sevinirdiniz diye sorardı.

“tahmin edilemeyecek kadar seviniriz” derdik.

Ve son olarak hocamız.; “Sevinin o halde. Haydi bakalım su andan itibaren size ek süre verildi ve degerlendirin bakalım” der ve bize bu ayeti okurdu.; ‘‘Sizden birine ölüm gelip de: ‘‘Rabbim, beni yakın bir süreye kadar geciktirsen bende böylece sadaka versem ve salihlilerden olsam’’ demezden önce, size rızık olarak verdiklerimizden infak ediniz.’’ (Münafikun 10)

Evet kıymetli okuyucularım. Yarın mahserde dunyaya donup hayırlar yapmak için sure isteyeceğiz ama nafile, Çünkü rabimiz okudugumuz bu ayeti kerime ile bize sure vermiştir zaten, biz bu ayeti sık sık tefekur etmeliyiz ve her tefekur ettiğimizdede bize yeni bir ek sürenin verildiğine işarettir diye düşünmeliyiz.

Şimdi sizlerle beraber bu ayeti okuduk ve okuduğumuzda aslında rabimiz bize ek sure tanımlamış oldu.

Bize düşen ise bu süreyi değerlendirmektir.

Zira biz yarın mahşerde ek sure istediğimizde rabimiz bu ayeti yüzümüze vursa biz ne cevap vereceğiz

HABERİNİZ VARMI,? BUGUN RABİMİZ BİZE YAŞAMAK İÇİN EK SÜRE VERDİ
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Sevmek için geç yaşamak için erken
    » DEPREM İÇİN TARİH VERDİ
    » Arabası için öyle bir ilan verdi ki
    » Haberin varmı
    » Arkadaşlar Mantıyı seven varmı