.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Paralıyken türk para kalmayınca kürtler Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Paralıyken türk para kalmayınca kürtler Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
Paralıyken türk para kalmayınca kürtler Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
Paralıyken türk para kalmayınca kürtler Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
Paralıyken türk para kalmayınca kürtler Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
Paralıyken türk para kalmayınca kürtler Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
Paralıyken türk para kalmayınca kürtler Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
Paralıyken türk para kalmayınca kürtler Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
Paralıyken türk para kalmayınca kürtler Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
Paralıyken türk para kalmayınca kürtler Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
Paralıyken türk para kalmayınca kürtler Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
Paralıyken türk para kalmayınca kürtler Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
Paralıyken türk para kalmayınca kürtler Vote_lcapParalıyken türk para kalmayınca kürtler I_voting_barParalıyken türk para kalmayınca kürtler Vote_rcap 
berfin
Paralıyken türk para kalmayınca kürtler Vote_lcapParalıyken türk para kalmayınca kürtler I_voting_barParalıyken türk para kalmayınca kürtler Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
neden değilim elveda yalnızlık beden şair bahar sarı yorumsuz hatırla zorunlu sıcak 2023 SosyoLoji sevgi kadın Dost muhtesim papatya özgürlük paint odun sevmek belkide mutluluk 2022
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

Paralıyken türk para kalmayınca kürtler

YazarMesaj
    Şamil
    Co AdmiN
    Co AdmiN
    Şamil

Ruh HaLi : Paralıyken türk para kalmayınca kürtler Centil10
    Hangi ülkedensiniz : Paralıyken türk para kalmayınca kürtler Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 191

Paralıyken türk para kalmayınca kürtler Empty
    MesajKonu: Paralıyken türk para kalmayınca kürtler   Paralıyken türk para kalmayınca kürtler Icon_minitimeÇarş. Ekim 28, 2009 8:56 am

Ünlü sanatçı Selda Bağcan Kürtçe şarkı söyleme yarışı ve Kürt olduklarını açıklama yarışına giren sanatçılar için "Bunların fazla para kazanmaya başlayınca Türk, parasız kalınca Kürt olduklarını hatırlamaları traji/komik" dedi
    Radikal gazetesi yazarı Avni Özgürel, iki gün önce CNN-Türk’te Saba Tümer programında sanat dünyamızın yüzük taşlarından Selda Bağcan’ın konuk edildiğine dikkat çekti ve bugünkü köşe yazısının bir bölümünde onun bir sözüne dikkat çekti.

İşte Özgürel'in köşe yazısının Bağcan'la ilgili kısmı:

"Bağcan’la aynı lisede Ankara Kurtuluş Lisesi- aynı sınıfta okudum. Ve onun İspanyolca şarkılar söylediği günlerden itibaren sadık bir dinleyicisi oldum. 70’lerin tablosunda farklı düşünce ve endişelerle hareket etmiş olmama gelince, bunu da hiçbir zaman hayranı olmaya engel görmedim. Zira Bağcan’ın sadece Türkiye için değil tüm müzik dünyası için önemli bir sanatçı olduğuna inandım.

Programda kimin ne kadar dikkatini çekti bilemem, ama günümüzün ‘Açılım’ tartışmaları, Kürtçe şarkı söyleme yarışı, Kürt olduklarını açıklama furyasına katılan sanatçılarla ilgili bir değerlendirme yaptı Bağcan. Bunların fazla para kazanmaya başlayınca Türk, parasız kalınca Kürt olduklarını hatırlamalarındaki traji/komik hale değindi. Özal zamanında Kürtçe yasağının kalkmasına rağmen o zaman Kürt olduklarını akıllarına getirmeyip şimdi akıntıya ağız uyduranlardı sözlerinin muhatabı kuşkusuz. Bağcan, yasağın kalkmasından sonra Kürtçe şarkı söyleyen tek sanatçıydı.

Bağcan’ın sözünü ettiği Özal’lı yıllarda şimdi Radikal yazarları arasında olan dönemin Kültür Bakanı Namık Kemal Zeybek’in Bence en başarılı kültür bakanlarından biridir- danışmanıydım. Ve o günlerde muhtemelen işletme belgesi verilmeyeceği, daha ötesi yasaklanacağı düşünülerek çekilmiş olan sinema filmi ‘Mem u Zin’e benim de katkımla işletme izni çıktı. Film vizyona girdiğinde galasına katılmaktan korkmaları bir yana, en sert tepkinin Kürt kökenli sanatçılardan geldiğinin ‘Böylesi kışkırtıcı çıkışlar
    yüzünden sanat dünyasında yer tutmaya çalışan Kürtlerin hedef haline geleceği’ yorumlarının tanığıyım."

Köşe yazısının tamamını okumak için bu linki kullanabilirsiniz

Radikal

Paralıyken türk para kalmayınca kürtler 241220090802122314330

Paralıyken türk para kalmayınca kürtler
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Türkler ateşe taparken Kürtler Müslümandı
    » Albayrak: Allah Kürtler'den razı olsun
    » Kadınlar Kaça Ayrılır?
    » TuRk hastaLıkLaRı
    » İlk 100'e giren tek Türk takımı