.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
MEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
MEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
MEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
MEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
MEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
MEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
MEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
MEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
MEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
MEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
MEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
MEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
MEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM Vote_lcapMEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM I_voting_barMEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM Vote_rcap 
berfin
MEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM Vote_lcapMEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM I_voting_barMEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
muhtesim yorumsuz elveda paint SosyoLoji Dost sevgi yalnızlık 2022 belkide papatya neden odun sarı zorunlu kadın hatırla değilim mutluluk beden şair bahar 2023 özgürlük sevmek sıcak
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

MEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM

YazarMesaj
    Şamil
    Co AdmiN
    Co AdmiN
    Şamil

Ruh HaLi : MEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM Centil10
    Hangi ülkedensiniz : MEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 191

MEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM Empty
    MesajKonu: MEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM   MEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM Icon_minitimeÇarş. Ekim 28, 2009 7:40 am

Devlet memurlarının fazla mesai ücretleri yeni yılda 5 kuruş artarak, 1 lira 15 kuruş olacak.

1 Ocak'tan itibaren kamu görevlilerinin yurt içi gündelikleri yüzde 4 ile yüzde 6,66 arasında, Milli Eğitim Bakanlığının pansiyon ücretleri ise yüzde 5,4 ile yüzde 6 arasında zam yapılacak.

2010 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısına göre, memurların saat başı fazla çalışma ücreti, yeni yılda yüzde 4,5 oranında artış görecek. Halen 1 lira 10 kuruş olan fazla mesai ücreti, 1 Ocak 2010'dan itibaren 1 lira 15 kuruş olarak ödenecek.

Bakanlıkların özel kalem müdürlüklerinde çalışan personele ve makam şoförlerine ayda 90 saati, genel müdürlüklerin merkez teşkilatlarında görevli şoförlere de yeni yılda ayda 60 saati aşmamak üzere 1,20 lira yerine, 1,25 lira fazla mesai ücreti verilecek.

Her bir makam için aylık toplam 450 saati geçmemek kaydıyla Kurul Başkanı, Genel Müdür ve daha üst birim yöneticileri, Strateji Geliştirme Başkanı, Vali, General ve Amiral rütbesine haiz olmak üzere Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Kuvvet Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığındaki Daire Başkanı ve daha üst birim yöneticileri ile rektör ve il belediye başkanlarıyla çalışan personel de yine ayda 90 saatle sınırlı olmak üzere 1,25 lira fazla çalışma ücreti alacak.

DİĞER FAZLA MESAİ ÜCRETLERİ

Kredi ve Yurtlar Kurumu, DSİ Genel Müdürlüğünün hidroelektrik santral projeleri, üniversitelere bağlı yurtlar ve ****** Orman Çiftliğinde fazla mesai karşılığı izin kullanamayanlara da ayda 90 saati aşmamak üzere yeni yılda 1,10 lira yerine 1,15 lira ek çalışma ücreti ödenecek.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatında çalışan ve fiilen yaptıkları fazla mesai karşılığında kendilerine izin verilmesi mümkün olmayanlara da her bir personel için ayda 60 saatle sınırlı olmak kaydıyla 1,15 lira ek çalışma ücreti verilecek. Yine aynı fazla mesai ücretine tabi olacak Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünde görevli personel için de kişi limiti 110 olarak uygulanacak.

Açıköğretimde ek görev üstlenenlere ise öğrenci katkı paylarından ödenmek ve her bir personel için 60 saati aşmamak kaydıyla saat başına 2 lira yerine 2,10 lira ödeme yapılacak.

AYLIK MAKTU FAZLA ÇALIŞMA ÜCRETİ

Orman muhafaza memurlarının bu yıl 21,8 lira olan aylık maktu fazla çalışma ücreti ise yeni yılda 22,8 liraya çıkacak.

Halen 70,4 lira olan edebi kurul ödeneği yeni yılda 74 liraya, Türk Kodeks Komisyonu toplantı ödeneği de 42,35 liradan 44,5 liraya yükselecek.

Tasarıya göre, Kamu Personeline Tayin Bedeli Verilmesi Hakkında Kanun uyarınca ödenen tayin bedelinin aylık tutarı, 2100 gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpılması sonucu bulunacak miktarı geçemeyecek. Bu çerçevede, yeni yılda memurun aylık tayin bedelinde limit 120,36 lira olacak.

375 sayılı Devlet Memurları ve Diğer Kamu Görevlilerine Memuriyet Taban Aylığı ve Kıdem Aylığı ile Ek Tazminat Ödenmesi Hakkındaki Kanun Hükmündeki Kararname uyarınca ödenen ek tazminat tavanı da, yeni yılda 80,3 liradan 84,5 liraya yükselecek. Ancak Bakanlar Kurulu, bu miktarı yüzde 50'sine kadar artırabilecek.

Ek tazminatın aylık tutarı, er ve erbaşlar için yeni yılın ilk 6 aylık döneminde 147 lirayı, ikinci 6 aylık dönemde ise 151 lirayı geçemeyecek.

YURT İÇİ GÜNDELİKLER

Harcırah Kanunu uyarınca verilecek gündelik ve tazminat tutarları da 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren yüzde 4 ile yüzde 6,66 arasında zamlanacak.

Buna göre yeni yılda TBMM Başkanı ve Başbakana 41 lira yerine 43 lira yurt içi gündeliği ödenecek. Genelkurmay Başkanı ve milletvekillerinin yurt içi gündeliği de 37,5 liradan 39 liraya yükselecek.

2010 Bütçe Kanunu Tasarısına göre, çeşitli kamu görevlilerinin yeni yıldaki yurt içi gündelikleri şöyle olacak:

.
    GÜNDELİK TUTAR
    KAMU GÖREVLİLERİ 2009 2010
    ---------------------------------------- ------ ------
    -TBMM Başkanı, Başbakan 41,00 43,00
    -Anayasa Mahkemesi Başkanı, Genelkurmay
    Başkanı, milletvekilleri, Kuvvet
    Komutanları, Başbakanlık Müsteşarı,
    Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri, Yüksek
    Yargı Başkaları ve Başsavcılar,
    Diyanet İşleri ve YÖK Başkanı 37,50 39,00
    -Memur ve hizmetliler:
    .Ek göstergesi 8000 ve üstü olanlar 31,50 33,00
    .Ek göstergesi 5800-8000 olanlar 28,50 30,00
    .Ek göstergesi 3000-5800 olanlar 26,00 27,50
    .Kadro derecesi 1-4 arası olanlar 23,50 25,00
    .Kadro derecesi 5-15 arası olanlar 22,50 24,00
    Arazi üzerinde çalışanlar:
    .Kadro derecesi 1-4 olanlar 9,00 9,50
    .Kadro derecesi 5-15 olanlar 8,50 9,00

PANSİYON ÜCRETLERİ

Bu arada Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarının pansiyon ücretleri de yeni yılda yüzde 5,44 ile yüzde 6 arasında artış görecek.

Pansiyon ücretleri ilköğretim ve ortaöğretim okulları, yetişkinler teknik eğitim merkezleri, çıraklık eğitim merkezleri ve pratik sanat okulları ile anadolu ve fen liselerinde 79 lira artacak. Artış miktarı, mesleki ve teknik ortaöğretim okulları ve mesleki ve teknik anadolu liselerinde ise 97 lira olacak.

2010'da uygulanacak pansiyon ücretleri şöyle:

. PANSİYON ÜCRETİ
    OKUL TÜRLERİ (TL)
    --------------------------- ---------------
    -İlköğretim Okulları 1.530
    (Yatılı ilköğretim bölge okulları,
    pansiyonlu ilköğretim okulları,
    özel eğitim okulları)
    -Ortaöğretim Okulları 1.530
    (Genel ve mesleki teknik liseler,
    çok programlı liseler)
    -Yetişkinler Teknik Eğitim Merkezleri,
    Çıraklık Eğitim Merkezleri, Pratik
    Sanat Okulları 1.530
    -Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okulları 1.710
    -Anadolu ve Fen Liseleri 1.530
    (Genel ve mesleki teknik liseler, çok
    programlı liseler)
    -Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri 1.710
    AA

MEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM 403720091027011907269

MEMURUN FAZLA MESAİSİNE ZAM
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Fazla sewdim seni!!!
    » Fazla zaphing epilepsiyi tetikliyor
    » Bitki çaylarını fazla içmek zararlı
    » Beş yıldan fazla borcu olan Bağ-Kur'lunun borcu silinecek
    » Hangi ‘Cep' daha fazla radyasyon yayıyor?