.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
BİR BİLMECEMVAR İNSANLIK Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
BİR BİLMECEMVAR İNSANLIK Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
BİR BİLMECEMVAR İNSANLIK Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
BİR BİLMECEMVAR İNSANLIK Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
BİR BİLMECEMVAR İNSANLIK Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
BİR BİLMECEMVAR İNSANLIK Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
BİR BİLMECEMVAR İNSANLIK Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
BİR BİLMECEMVAR İNSANLIK Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
BİR BİLMECEMVAR İNSANLIK Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
BİR BİLMECEMVAR İNSANLIK Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
BİR BİLMECEMVAR İNSANLIK Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
BİR BİLMECEMVAR İNSANLIK Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
BİR BİLMECEMVAR İNSANLIK Vote_lcapBİR BİLMECEMVAR İNSANLIK I_voting_barBİR BİLMECEMVAR İNSANLIK Vote_rcap 
berfin
BİR BİLMECEMVAR İNSANLIK Vote_lcapBİR BİLMECEMVAR İNSANLIK I_voting_barBİR BİLMECEMVAR İNSANLIK Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
elveda hatırla değilim odun paint sarı 2023 bahar sevmek SosyoLoji 2022 şair papatya sevgi muhtesim yorumsuz kadın Dost özgürlük mutluluk sıcak belkide yalnızlık beden zorunlu neden
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

BİR BİLMECEMVAR İNSANLIK

YazarMesaj
    Necati
    NormaL ÜyE
    NormaL ÜyE
    Necati

Teşekkür Sayısı : 397

BİR BİLMECEMVAR İNSANLIK Empty
    MesajKonu: BİR BİLMECEMVAR İNSANLIK   BİR BİLMECEMVAR İNSANLIK Icon_minitimeÇarş. Nis. 22, 2009 1:45 am

BİR BİLMECEMVAR İNSANLIK Artkayali_118963037227-insanlik

Kimiz biz?Sonu hep izm’lerle biten o çetrefilli o dolmabaçlı yolların sonunda bize aydınlık yol gözüküyor mu?Sanmıyorum...

Hepimize yeticek bir dünya,toprak ve yiyecek var görmüyor musunuz?Kararttığınız,hırslarınızla bürüdüğünüz dünyanızla beraber beynimize vurduğunuz prangalarınızla beraber ne zaman çekip gidip bizi rahat bırakacaksınız söylermisiniz?Hristiyanız,müslümanız ya da ateistiz ya da Türk,Fransız ya da her ne isek etiketlerimizi söküp yırtmamıza ne zaman izin vereceksiniz?

Ya da konuştuğum,haykırdığım onca siz,kimsiniz allah aşkına?Hayali bir el,bir ruh ya da başka bişe ama size kim veriyor bu hakkı?

Acı çektirme,kana bulama,öldürme hakkını kim veriyor sizlere.İyi olmamızı,yardımlaşmamızı engelleyen ne..Kim ekmiş bu kötülük tohumlarını içimize,doğamızı belirleme hakkını,sokaklara,meydanlara döküp öldürmemizi bizden olmayanı ötekini boğazlamamızı kim istiyor ?Tanrımı,sermayemi,güç mü yoksa bizler mi?Kim bu içimizde soluyan canavar?

Neden tiksintiyle bakıyoruz hayata,karmaşayı yaratıyoruz.Kurallar,normlar,trafik ışıkları,yasaklar.Adına düzen dediğimiz toplum dediğimiz o leviethana tapınmamızı kim istiyor?Neden birisi çıkıp ta kalabalığın içinde haykırmıyor?

Ey insanlık!! Aç gözlerini,düşün hayal et,Sıyrıl rollerinden bir kez olsun ayakkabını çıkar ve toprağı hisset.Yağmurun damlalarıyla ıslan,saçların,vücudun yıkansın.Ağla ardından Ey insanlık ben yaşıyorum görmüyor musunuz,bu dünya hepimizin çiçekler,köpekler yiyecekler hepsi bizim.benim senin onun diye haykırmıyor?

O tepeden ucube gibi bakan süper egolarımızı kimler yamıyor ruhumuza?Gülmemiz.ağlamamız,yada susmamız gerekenleri kim söylüyor ve neden kabulleniyoruz.Etleri çürüyen,bedenleri yok olan insanlık leviethan hepimizi yutuyor,çocuklarınızın kanlarına giriyor görmüyormusunuz?

Öldür diyoruz bebeklerimize.Bir bebekten katil yaratıyoruz,eline silah veriyoruz.”senden olmayanı ,senin gibi düşünmeyeni öldür çocuğu,yaşamak istiyorsan,ezilmek istemiyorsan ez kirlet,küfret öldür çocuğum haydi “ diyoruz kulaklarına usulca ninnilerden sonra.

Hepimizi yaratan bişeye inanıyoruz ya da inanmıyoruz ama inandıklarımıza sadece başka isimler başka İZM’ler takıyoruz anlamıyormusunuz?Tanrı diyoruz,rab diyoruz ya da yehova ya da Nihilizm ....Ama sadece bişeye inanmaya çalışıyoruz bir yerlerimizi eksik parçamızı bulmaya çalışıyoruz ve çalışırken öldür diyoruz.

Öteki siyah,sen beyaz diğeri kızıl bir deriye sahip diye hüküm kurmaya çalışıyoruz.Posterlere konu ediyoruz,sabunla siyah derisini beyazlatmaya çalışıyoruz.Hanginiz o sabunun köpükleriyle ruhunu çitilemeye çalıştı bir kez olsun.Hiçbirimiz.....

Hiçbirimiz denemedik,istemedik,istediğimizde ise Hişşşt!! Diye uyaran bir ses ve arkasından gelen sonsuz karanlık,o sonsuz sessizlikle boğdunuz beni ,onu,diğerini....

Kadın dediniz,sizden aşağılık bir varlık yarattınız kafamızda.Dövdük,sırtından sopayı karnından sıpayı eksik etmediniz.Etmediniz de ne oldu ?ne kazandınız ?Ruhuna aşağılanmışlığı soktunuz da noldu.Karalara bağlattınız,ellerini,kollarını,bacaklarını görmesine bile engel oldunuzda ne oldu ?Günahlarınız mı azaldı,sevaplarınız mı çoğaldı..Beynini kemiren örümcek ağlarını ruhuna örüp,Leviethana verdiniz,kafasını taşlarla ezdiniz,yaktınız çoğu zaman,ruhunuz mu arındı ha söyleyin kadınlar söyleyin erkekler...Söyle toplum,söyle sistem,söyle ahlak...Kim cevap verecek,kim ruhumu özgür bırakacak kim ?

Neden kirlenmişliği,suçu yarattık?Sokaklarda özgürce dolaşamadık,uykularında öldürdük,tecavüz ettik bedenlere canice hayvanca yaşadık kimi zaman.

Ne oldu da biz bu kadar kötü olduk?Bir kez isyan edeyim dedim sordum.

Bizi yaratan şey eğer gerçekten iyi ve dürüst isen ruhumuza o bembeyaz şeye neden siyahı,neden kiri buladın ? başka sorum kalmadı sizlere....

BİR BİLMECEMVAR İNSANLIK
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » İNSANLIK KATİLİ İSRAİLİ LANETLİYORUZ
    » İnsanlık nedir bakın neymış
    » İnsanlık Sevgiye Hasret
    » Kafes içinde insanlık dramı
    » İNSANLIK DERSİ-ÖRNEK DAVRANIŞ