.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Vote_lcapDİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI I_voting_barDİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Vote_rcap 
berfin
DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Vote_lcapDİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI I_voting_barDİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
muhtesim elveda yalnızlık paint mutluluk odun papatya kadın hatırla sevmek zorunlu değilim yorumsuz SosyoLoji sıcak sevgi neden 2023 şair bahar 2022 belkide sarı özgürlük beden Dost
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Empty
    MesajKonu: DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI   DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Icon_minitimePaz Ara. 28, 2008 8:21 am

Evde Diz Rehabilitasyonu
    Hazırlayan: Yrd. Doç.Dr. Hakan Yaman
    Süleyman Demirel Üniversitesi, Tıp Fakültesi
    Spor Hekimliği AD, Isparta
    Diz yaralanmasında ya da ameliyatından sonra, sporu ve günlük işlerinizi eskisi yapabilmeniz için bacağınızı kuvvetlendirmeniz gerekir. Bunu evinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Ancak aşağıda tarif edilen alıştırmalara başlamadan önce şu noktalara dikkat ediniz:
    · Aşağıda gösterilen alıştırmalar bacak ve uyluk kaslarınızın kuvvetini geliştirmek içindir. Tam bir diz rehabilitasyonu için kuvvet çalışmaları yanı sıra dayanıklılık, esneklik, kalp ve akciğer dinçliğini kapsayan alıştırmalara da yer verilmelidir.
    · Her alıştırma her yaralanmaya iyi gelmeyebilir. Doktorunuza hangi hareketlerden kaçınmanız gerektiğini danışın. Alıştırmalar sırasında ya da sonrasında ağrınız artacak olursa alıştırmalara ara veriniz.
    · Genelde alıştırmalarınız gün aşırı yapınız. Bu, bacak ve uyluk kaslarınızın kendini toparlamasına izin verecektir.
    · Aşağıdaki alıştırmaları ne miktarda yapacağınız bünyenize bağlıdır. Bedeniniz bu biçimdeki yüklenmelere alışık değilse, 6 ile 12 tekrarı içeren bir setle başlayınız. Gücünüz artıkça set sayınızı dörde kadar artırabilirsiniz. Setler arasında 1-2 dakika aralar verebilirsiniz. Zamanla bu da yetersiz gelirse, bir sette bulunan tekrar sayısını artırabilir ya da verdiğiniz araların sürelerini azaltabilirsiniz ya da alıştırmayı zorlaştırabilirsiniz. Yaralanmamanız için her zaman yavaş yavaş alıştırma yükünüz artırınız ve bedeninizi de dinleyiniz (ağrı, şişme vb). Alıştırmalar sırasında ağrınız olacak olursa, alıştırmayı kesiniz.
    · Alıştırma programınıza ilişkin not tutunuz. Bu, hem Size ilerlemeniz hakkında bilgi verecek, hem de Sizin alıştırmalarınız yapmanıza yardımcı olacaktır.

<table cols=2 width="100%"><tr><td>DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Diz1</TD>
    <td>Şekil1:Sırtınızı duvara yaslayınız. Dizinizi büküp, gerdirerek sırtınızı duvar boyunca kaydırınız.</TD></TR>
    <tr><td> Şekil 2: Merdiven çıkma. Yaralı bacağınızı basamağın üzerine koyunuz ve yavaşça basamağın üzerine çıkınız. </TD>
    <td>DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Diz2</TD></TR>
    <tr><td>DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Diz3</TD>
    <td>Şekil 3: Tek bacaklı çömelme. Sağlam tarafınızı geriye doğru uzatıp, basamağın üzerine koyunuz. Yaralı dizinizi büküp, gerdiriniz. Diziniz ayağınız hizasında olmalıdır.</TD></TR>
    <tr><td>Şekil 4: Diz üstünde geriye doğru yaslanma. Her harekette 10 sn konumunuzu koruyunuz.
    </TD>
    <td>DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Diz4</TD></TR>
    <tr><td>DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Diz5</TD>
    <td>Şekil 5: Diz üstünde öne doğru yaslanma. Ayaklarınız bir yerde sabitlenmiş olsun. Bu konumu 10 sn koruyunuz.</TD></TR>
    <tr><td>Şekil 6: Öne adımlama. Yaralı dizinizi öne doğru getirip, 90 derecede bükünüz. Diz ayak hizasında olmalıdır. Arkada kalan dizinizi yere yaklaştırmaya çalışınız. Bu alıştırmayı her iki tarafınızla yapınız.</TD>
    <td>DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Diz6</TD></TR>
    <tr><td>DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Diz7</TD>
    <td>Şekil 7: Yana adımlama. Yaralı dizinizle yana doğru adım atınız. Diziniz ayak hizasında olsun. Bu hareketi her iki dizinizle yapınız.</TD></TR>
    <tr><td> Şekil 8: İp üzerinden atlama. Bitişik ayaklarla, yere serilen ip ya da yerde bulunan bir çizgi üzerinden yana doğru atlayınız. </TD>
    <td>DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI Diz8</TD></TR></TABLE>
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

DİZ KUVEVETLENDİRME UYGULAMALARI
    1 sayfadaki 1 sayfası