.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Vote_lcapKAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! I_voting_barKAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Vote_rcap 
berfin
KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Vote_lcapKAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! I_voting_barKAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
SosyoLoji neden zorunlu elveda sarı paint odun yorumsuz sevmek 2023 değilim özgürlük Dost papatya şair yalnızlık 2022 hatırla sevgi muhtesim sıcak belkide bahar mutluluk kadın beden
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR!

4 posters
    YazarMesaj
    Aslı
    ÖzeL ÜyE
    ÖzeL ÜyE
    Aslı

Ruh HaLi : KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Keyifl10
    Hangi ülkedensiniz : KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 343

KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Empty
    MesajKonu: KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR!   KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Icon_minitimeC.tesi Şub. 20, 2010 5:44 am

Yol açın yol açın! Hatta varsa, ana yol yerine kendimize özel açılmış tali yolları tercih edelimJ Evet bana kızacaksınız bayanlar ama şunu bilin lütfen; Araba sürmede erkekler her zaman bayanlardan daha cesur olmayı başarmışlardır. Doğaları gereği daha yetenekliler bu
    konuda. Ne oluyor? Bakıyorum hemen şımardınız beyler. Sizden üstün olduğumuz birçok konu var.Sinirlendirmeyin beni yakında o konudada yazıcam zaten.

16 yıllık bir şoförüm. İnanın bana birçok erkeğe taş çıkartacak kadarda iyi araba sürerim. Ama soğukkanlı olamıyorum. Genelde biz bayanların yaşadığı en büyük sorun. Hamd olsun ehliyetimi aldıktan sonra; 16 yıldır hiç kaza yapmadım, inşallah yapmamda. Ama bir olay var ki belirtmeliyim. Yoksa dürüstlüğüme sığmaz. Ehliyetim yoktu 15 yaşındaydım. Ama her zamanki gibi ben suçsuzum, tüm suç amcamda idi. Araba sürmeye hep hevesim vardı. Amcam piyasaya yeni çıkmış doğan arabası ile bize hava atmaya geldi ki; ben havasını aldırdım. Biraz pahalı oldu ama, en azından zor olmadı.Ayy ne oluyor bana? Yaşasın kötülük gibi oluyorum arada.Y aprak dökümünün Ferhunde ‘si içime mi giriyor ne ? Tövbe Estağfurullah!!

Aslı araba sürmek istermisin öğreteyim mi sana? Bu arada amcam dünya şekeri bir kişidir. Arkadaş gibidir. Amcam dediğime bakmayın. Aramızda yaş farkı çok fazla değildir

-Ben hayatımda araba sürmedim ama, ilk olabilir. Ama amca nasıl araba sürülür hiç bilmiyorum ki.

]-Zor değil amcacım freni, gazı, debriyajı bil direksiyon hakimiyeti zaten olur. Dedi ve biz oturduk arabaya. Ben direksiyondayım, amcamda yanımda. E mubarek adam, sen bana nasıl güvenir sıfır arabanı verirsin. Hadi bende çocuk aklı var. Ya sen? Araba kullandığım yer ise lojmanlar. Tek katlı müstakil evler. Ve yolda oynayan birçok çocuk. Amcam itina ile dakikalarca bıkmadan anlattı.
    [Aman amcacım sen bu gazı freni öğren, onları takip et dedi. Güzel ama bu arada yola bakmam gerektiği demedi.) Bir de arabanın kornasını bulamıyorum devamlı ön cama elimi tıklatmaktan yoruldum. Oda hiç rahatsız değil, sadece gülüyor” öğreneceksin!” diyor.

-Bak amca ne güzel sürüyorum değil mi? Ayy ne kadar zevkliymiş. Nasılım??-Süpersin kim tutar seni hadi ikinci vitese geç. Bas debriyaja at ikiye iyide hangisi debriyajdı bunun? Aman bulurum basayım sağ mı sol mu ortadaki mi? o piti piti mi yapsam? derken bir gümbürtü ay neki diye kafamı kaldırdım

Bir evin bahçesinde önü olmayan araba ile oturuyoruz. OYY OYY nerelere kaçayım. İşte Şükür ki can kaybına sebep olmadan büyük bir maddi hasarla hayatımın ilk kazasını gerçekleştirmiştim. Umarım ki hayatımdaki son kazam olur. Cesaretim kırılsa da, yılmadan devam ettim ve şuanda ailenin en iyi şoförüyüm diyebilirim. Çok mu ukala oldum?? Yok daha değil…

Yeni ehliyet alan bir arkadaşımdan bahsetmek istiyorum size. Hiç anlamam şu eşleri. Bende mi sorun var? Anlayamıyorum. Kardeşim ehliyet yeni alan bir kişiye sıfır araba alınır mı? Dur; iyice öğrensin, alırsın sonra. Evlilik yıldönümü, sevgililer günü vs. hediyesi. Katılıyorum pahalı bir hediye oldu, ama alan alıyor valla.Eşim bu arada en uzak yere kaçsın, düşündümde hiç böyle hediye gelmedi bana. Her neyse ifadeyi sonra alayım ben. Arkadaş güne yetişmeye çalışıyor. Son model ,otomatik vites arabası ile trafik canavarı yollarda. Kim tutar seni. Çokta şekerdir benim arkadaşım. Sağa dönmesi gerekli ama, sola yanaşıyor. Arkasında da bir motosiklet. Ama motosiklet sağda duruyor

Direksiyona yapışmış olan arkadaşım ani bir manevra ile sağa kırar direksiyonu. Arkadaki araç ne olduğunu anlayamaz ve aniden bağırmaya başlar:

—Deli misin sen nereye gidiyorsun?

—Arkadaş hatasını fark etmez, gayet sakin başını camdan çıkarır:

—Ben güne gidiyorum, geç kaldım yetişmeliyim diyor. Motosikletli diyecek kelime bulamıyor. Çünkü bayanın dalga geçer ve şaka yapar hali yok. Yazık arkadaşım da düşünüyormuş.

_Acaba eşimin yanında mı çalışıyor bu kişi? Ayıp oldu tanıyamadım diye. Ah bayan şoförler her olayda haklıyız. İnanın erkeklerden daha dikkatliyiz. Ama tek sorun cesaret ve soğukkanlılıkta bizden tamamen ilerideler.

Kırmızı ışığa yaklaşmadan başlarız vites düşürmeye. Bu arada yolun soluda bizimdir kimsenin geçmesine izin vermeyiz. Kesin yakalanıcaz gözüyle yavaşlarız .Ah yeşil olsa da gitsek. O kırmızıdan kaldırmak var ya arabayı stop yaptırmadan. Aaa konuşmayın beyler . Siz sarıda geçersiniz ama biz illaki yeşili bekleriz .Diğer kırmızı yanana kadar da bekleyebiliriz. Yeşil yandı. O ne? Araba durdu ,deli gibi korna ve küfürler havada uçuşuyor.Ay nerde yalnış yaptım , aman 2. viteste kalmış araba. Ah ah şükür kırmızıya yakalanmadan sarıda geçtim. Hatta patinaj çekerek kalktım sorsanız ,hatta bir daha yap deseniz bilmeyiz o panikle oldu işte .Arkadaki şansına küssün deriz.

Başka bir bayan arkadaştan bahsedelim. Eşi ile tüm paralarını biriktirip, birazda kredi çekerek tam olsun temiz olsun mantığı ile harika bir araba alıyorlar. Arabanın rengi zaten parliement mavisi.Ben buradayım, bana bakın diye bağırıyor. Bayanın ehliyeti uzun zamandır var ama sürülmeyen araba için ehliyet olsa ne olur, olmasa ne olur? Cüzdanlarda Öğrenci kimlik belgesi gibi durur sadece. Çiftimiz mutlu bir şekilde evlerine gelirler, Ama ne geliş, sanki makam arabası geliyor.

-Ayy herkes çatlıycak hasedinden.Bak bak balkonlardan bakıyorlar.

—Maşallah de kız! Kendimiz nazar edecez bir şey değil

-Demezmiyim sende, bindiğimizden beri okuyorum. Ama aşkım herkes bize bakıyor. Dur şurada, ben park edeyim.

-Delimisin ehliyet aldığından beri bir kere bile sürmedin.

-İnanmıyorum sana, günlerdir bileziklerimi almak için döktüğün dilleri unuttun sanırım.

-Aman çenene!!! Dırdırdır!! Yaptığın iyiliği söyler durursun artık. Tamam, vericem ama bak çok dikkatli olacaksın, der. Ama içinden hiç vermek istemez.

-Ay ay ay mahalle bana bakıyor. Ohh !Yanaştım . Dur dur kornada çalayım. Zaten bu korna bir gariptir konvoy geliyor gibi canlı cansız tüm varlıklara çalarız. Acemilik demeyelim tedbir tedbir KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Icon_smile

-Tamam, güzel dur. Bommmm!!! İkisi de hiç konuşmazlar, hatta şöyle diyelim şoktan konuşamazlar. Görülen manzarada; arabanın önü yukarıda, tekerler boşlukta dönüyor. Araç uçağın kalkış pozisyonunda.

-Ayy o gazmıydı!

_İn öldürecem seni. Bayan eşine bakar ve gülme krizine girer. Krizin ortasında bayılır…Tansiyonu düşmüştür J)

Birde hepimizin acemiliğinde başına gelen park olayına kısaca değinmek istiyorum. Araba geri geri

park edilecektir. Fakat içindeki kişi, direksiyonu çevirdiğini zannederek , arabayı ileri geri sürerek ,uygun pozisyonun kendiliğinden geleceğini düşünerek, hareket ettirmektedir. Bakalım arabanın içine. Tahminler doğru, kan ter içinde kalınmıştır, o panikle etrafı görecek hali yoktur. Ellerde yalnış yerlere çarpar silgeçler harekete başlar. …İşte böyle… Bana kızıyorsunuz, ama gerçekçi olmak felsefem. Bayanlar erkeklere nazaran arabada daha ödlekler ve çok kibar araba sürüyorlar.

Küçücük bir hikaye ile yazımı bitirmek istiyorum.

Hakim kaza yaparak

Birkaç kişinin ölümüne yol açan şoförün ehliyetini iptal edince, şoför:

-Aman hakim bey diye sızlanmış. Benim yaşayabilmem şoförlük yapmama bağlı,demiş.

Hakim hemen cevap vermiş:

-Başkalarının yaşaması da sizin şoförlük yapmamanıza bağlı. Evet erkek, kadın bir yana trafik kurallarına uyalım uymayanları uyaralım. İlkokul dersi gibi bağladım sonunu ama gerçek bu J

ASLI GENCER TUNÇYÜREK
    [/size]

En son Aslı tarafından C.tesi Mart 06, 2010 1:17 am tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Sessiz10
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

MesajKonu: Geri: KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR!   KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Icon_minitimeC.tesi Şub. 20, 2010 9:57 am

KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! 96096 araba
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com
    karanfil
    ÖzeL ÜyE
    ÖzeL ÜyE
    karanfil

Ruh HaLi : KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Ozlemi10
    Teşekkür Sayısı : 868

MesajKonu: Geri: KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR!   KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Icon_minitimeC.tesi Şub. 20, 2010 9:37 pm

Emeğine sağlık Aslıcığım. Aslında haklısın bayanlar araba kullanırken daha ödlek oluyorlar. Sanırım can ve mal güvenliği için. Ben her zaman kadınların araba kullanırken çok dikkatli olduklarnı gördüm. Çünkü trafikte önümdeki araba yavaş gidiyorsa ve hiç bişeye dikkat etmeden sadece önüne bakıyorsa:) öndeki arabayı bi bayanın kullandığını anlayabiliyorum. Bizler yapımız gereği kibarızzzzz ne yapalım::)
    Böyle neşeli yazılarının devamını bekliyoruz. Kocaman öptüm Aslı'cığım....
    Aslı
    ÖzeL ÜyE
    ÖzeL ÜyE
    Aslı

MesajKonu: Geri: KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR!   KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Icon_minitimeC.tesi Şub. 20, 2010 9:58 pm

teşekkür ederim canımcım aslında konu çok genişti devam edecektim ama sıkmak istemedim uzatarak bunlar senin için geliyor zaten neşeli yazılar bende öpüyorum seni hemde senden daha kocaman
    Misafir
    Misafir
    Anonymous

MesajKonu: Geri: KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR!   KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Icon_minitimePaz Şub. 21, 2010 12:29 am

emeğine sağlık aslım çok güzel bir çalışma olmus süpersin tek kelime ile bayan şöförler dikiz aynasını makyaj aynası gibi kullanmayın kazalara sebebiyet vermeyelim beyler yollarda bayan söförlerimize birazdaha saygılı olalım olmayanları sivri burun ayakkabı ile uyaralım :)KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! 2n69rat aslım buda sana emeğine yetmez ama kabul buyur :)
    Aslı
    ÖzeL ÜyE
    ÖzeL ÜyE
    Aslı

MesajKonu: Geri: KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR!   KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Icon_minitimePaz Şub. 21, 2010 1:06 am

Kıyamam okuman yeterli benim için ne diyorsun sen yetmemi hiç emeğimi okuduğunuz an en büyük hediyeyi alıyorum ben Allah hepinizden razı olsun .Ben sizleri çok seviyorum!!!!
    berfin
    TecrubeLi ÜyE
    TecrubeLi ÜyE
    berfin

Teşekkür Sayısı : 1847

MesajKonu: Geri: KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR!   KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Icon_minitimePaz Şub. 21, 2010 6:33 am

emegıne saglık aslı sanırm bende ehlıyetı ogrencı kımlıgı gıbı tasıyanlardanım
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

MesajKonu: Geri: KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR!   KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Icon_minitimePaz Şub. 21, 2010 6:45 am

KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! 96096 araba
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com
    Aslı
    ÖzeL ÜyE
    ÖzeL ÜyE
    Aslı

MesajKonu: Geri: KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR!   KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR! Icon_minitimePaz Şub. 21, 2010 7:12 am

teşekkür ederim berfin olsun emin ol birgün lazım olacak nüfus cüzdanı olmadığında onu gösterirsin

KAÇIN!!! BAYAN ŞOFÖRLER GELİYOR!
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » BAYAN ÇEŞİTLERİİ
    » bayan danısma-hikaye
    » GDO ya hapis geliyor
    » YAĞIŞLI GÜNLER GELİYOR
    » YAĞIŞ GELİYOR -KIŞ KAPIDA