.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Vote_lcapTEKNOLOJİ MAĞDURLARI I_voting_barTEKNOLOJİ MAĞDURLARI Vote_rcap 
berfin
TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Vote_lcapTEKNOLOJİ MAĞDURLARI I_voting_barTEKNOLOJİ MAĞDURLARI Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
2022 belkide bahar beden neden elveda SosyoLoji sevgi hatırla muhtesim papatya kadın zorunlu Dost değilim 2023 sarı özgürlük şair sevmek paint odun yorumsuz sıcak yalnızlık mutluluk
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

TEKNOLOJİ MAĞDURLARI

4 posters
    YazarMesaj
    Aslı
    ÖzeL ÜyE
    ÖzeL ÜyE
    Aslı

Ruh HaLi : TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Keyifl10
    Hangi ülkedensiniz : TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 343

TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Empty
    MesajKonu: TEKNOLOJİ MAĞDURLARI   TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimePaz Şub. 14, 2010 11:02 pm

İnanın başlarken yazıya kocaman bir kahkaha attım. Neden derseniz; okuyunca eminim anlayacaksınız.

Önceden ninelerimiz, dedelerimiz televizyon ilk çıktığında korkarlarmış. Biz onları görüyoruz kesin onlarda bizi görüyorlar diye üzerlerine hep düzgün kıyafetler giyerlermiş.Her istiklal marşı okunduğunda TV’de ayağa kalkarlarmış.Ne gülerdim anlattıklarında. Gülmemek lazımmış insanoğlu hayatta her şeyi görüyormuş.

Teknolojiyi seven çılgın bir aileyiz. Yeni ne çıktı alırız. Kullanmak hiç sorun değil. Ama bizde olmalı diye düşünürüz. Anneannem Allah rahmet eylesin harika, neşeli muhabbet tam bir İzmirli. Şen şakrak bir bayandı. Hani kimi insanlar vardır. Konuşurken ağızlarının içine baktırırlar ve sohbeti hiç bitmesin istersiniz. İşte bu kadar müthiş bir hatundu anneannem.

Cep telefonu hayatımıza girdi; Oyy! değmeyin keyfimize. Hepimiz birbirimizi heryerde bulur olduk. Hele ilk aldık telefonlarımızı faturalardan bihaberiz nasıl gelecek bilmiyoruz. Kontur olayıda yok henüz. Biz bol keseden; Neredesin? Ne aldın? Ne zaman geleceksin? Atılan her adımın metresinden birbirimizi haberdar ediyoruz. Faturalar ay sonu elimize ulaştığında, uzun bir süre kimin kaç metre mesafe gittiğini öğrenmemeye karar veriyoruz. Bir gün anneannem annemi arıyor ve anneminde şarjı bitmiş o tatlı sesli bayan var ya:

Aradığınız kişiye şu an ulaşılamıyor. Telefon kapsama alanı dışında yada kapalı. Lütfen daha sonra tekrar arayınız. Anneannem ise :
    Özür dilerim yavrucum. Meşgul ettim sizi. Benim kızı sen nereden tanıyorsun? Ama o tatlı sesli bayan durmaz ve İngilizce konuşmaya devam eder. Anneannem gitgide sinirlenir:

-Yavrucum yavaş konuş anlayamıyorum. Aaa!! Kızım sen bir sussana beni sinir ettin der ve telefonu kapatır. Teyzemlere, dayıma herkese haber verir. Annemin kaçırılıp elinden telefonunun alındığına dair. Annemin eve gelmesi ile bu durum çözümlenir. Anneanneme o telefondaki sekreteri anlatmamız ömrümüzün on yılını tüketecek kadar zamanımızı alır.

OO oda ne bilgisayar çıkmış. Koş koş hemen almalıyız. Kullanmak hiç sorun değil alalım, bizimde olsun. Teknolojiyi takip edelim. Cahil kalmayalım. Abim ve ben hemen aldık. Aman o ne gurur bizdeki kendimizle onur duyuyoruz bilgisayarımız var çünkü. Abim çok araştırmacıdır. Ben ise armut piş, ağzıma düş tarzıyımdır. Ama hepte şans benden yana gitmiştir. Web camlarıda aldık. Hani görüntülü görüşülüyormuş ya. Yaa rüyamızda görsek inanamazdık. Ancak uzay filmlerinde olurdu görüntülü konuşma. Rabbim ne büyük günlerin var. Bak bize de nasip olacakmış. Her ne ise, iş onu kullanmaya geldi . Büyük bir heyecan ile oturdum başına. Ağabeyimde telefondan talimatları veriyor:

-Aç bilgisayarı. Bak onu yapabiliyorum açtım.

-Yukarıda yeşil bir adam var bas ona. Aman nerde o adam? Arıyorum tarıyorum yok.”Bende adam felan yok.” Desem “Sen özrlümüsün” diye bağıracak. Azimle yılmadan yeşil adam arıyorum. Hemen anlıyor bulamadığımı:

Bulamadın değil mi?

-Kızma ama benim bilgisayara o adamı koymamışlar. Eminim karşıda saçını başını yoluyor.

-Ya delirtme beni herkeste o adam var.

-Yok inan bana koymamışlar ben yarın giderim o Cengiz’e kızarım terbiyesiz biz dost diye gittik ona insan böyle kazıklanır mı? diye salaklığıma değil bilgisayarcıda suç arama peşindeyim.Kardeşimde deli gibi bağırıyor telefonda

-Yok. Ya sen beni öldüreceksin yada ben seni.Neyse o zamanlar yedi yaşında olan yeğenim bana yeşil adamı gösterdi tanıştık. Diğer öğrenmem gerekenleri de arada ağlama krizine de girse Allah razı olsun öğretti. Ben öğrenmiş gibi yaptım. Aramızda kalsın hala birçok şeyi bilmiyorum.

-Son günlerde hayatıma Facebooktaki Farmville girdi. Girmez olsaydı. Hayatımı ona göre yönlendirir oldum. Patlıcanlar çıktımı? Tavuklara yem verildi mi? Atlar, koyunlar kırpıldı mı? Meyveler toplandı mı?. Anneme bu durumdan bahsettim. Bir dur Aslım Aslım anneni tanıyorsun, o bu durumu benimseyebilecek mi?Ama ben nasıl anlatıyorum. Sanki gerçek çiftliğim varmış gibi. Yazık anneme de sinir gelmiş:

-Bana bak! Git şu pazardan iki kilo domates al desem, kaprisinden yanına varılmaz, elalemin tarlasını çapalamaya gidiyorsun. Ayıp valla bari para veriyorlar mı? O kadar çalıştırıyorlar dedi.

-Ben şok şimdi nasıl açıklıycam sana çiftliğim sanal olduğunu? Gülüyorum ama bir şekilde anlıyor sanırım. Yada anlamış gibi yapıyor.

- Ben çiftlikten çok anlayamıyorum, yeni yeni öğreniyorum. Ama ev halkı sağolsun benimkine de bakıyor. Her gün çiftliğin gösteriyorlar son şeklini çok mutluyum.Olmamım az çapa yapmadım orada.

-Ana !!!O da ne? Kümes yerinde tavuklarım yok. Deliricem nereye giderler? Yok güzel kardeşlerim, bulamıyorum. İçime köz gibi bir acı düştü. Benim çiftlik tavuksuz kaldı. Neyse ,sonra anlaşılıyor durum bizim ev ahali gaza gelmiş, satmış tavukları. Facebookta duvarıma yazınca”Tavuklarım çalındı” diye. Eş ,dost sağ olsun yenilerini göndermişler.Ertesi günü bu durumu anneme anlattım. Ne bileyim bu kadar ciddiye alacağını.

-Kim çalmış? Nasıl anladınız? Bulundu mu? Gibi saçma sorular demiyorum, benim konu saçma, sanal dünya. Tek tek Sabırla yanıtlıyorum. Her zaman sağımdan uçan terliğin bu sefer yön değiştirip soldan uçabileceğini kestiremiyorum. Hele ki arkasından diğer metaryellerinde fırlatılabileceğini. İçimden ıska demek geçiyor ama içimden. Haddin bütünse de valla arka arkaya terlikler gelir.Her neyse inanın bu teknolojiye alışmamız hele de bu hızla, her gün yeni bir formatla karşımıza çıkınca. Alışmamız zaman alacak.

Bilgisayarın fişini çekersen, bir işe yaramaz
    Cahil insanlar, hiç laf anlamaz
    Küçükler, bilgisayar kullanamaz
    Büyükler, küçükler kadar, bilgisayardan anlamaz

- Yazıcının şahidi taracıyıdır. Diye diye, duya duya öğrenicez Bu konuda iyi çalışmalar hepimize. Benim ailemin çevresindeki tüm arkadaşlarımıza ve dostlarımıza kocaman sabırlarJ

ASLI GENCER TUNÇYÜREK

TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 41681

En son Aslı tarafından Cuma Şub. 19, 2010 4:17 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Sessiz10
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

MesajKonu: Geri: TEKNOLOJİ MAĞDURLARI   TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimePtsi Şub. 15, 2010 9:10 am

Bilgisayarın fişini çekersen, bir işe yaramaz
    Cahil insanlar, hiç laf anlamaz
    Küçükler, bilgisayar kullanamaz
    Büyükler, küçükler kadar, bilgisayardan anlamaz

-
    Yazıcının şahidi taracıyıdır. Diye diye, duya duya öğrenicez Bu konuda iyi çalışmalar hepimize. Benim ailemin çevresindeki tüm arkadaşlarımıza ve dostlarımıza kocaman sabırlar .. TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_biggrin

ASLI GENCER TUNÇYÜREK

TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 41681 ... Emeğine sağlık yine çok eğlenceli ve akıcı bir yazı.Teşekkür ederiz efendim.

En son Muhtesim tarafından Ptsi Şub. 15, 2010 10:28 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com
    Aslı
    ÖzeL ÜyE
    ÖzeL ÜyE
    Aslı

MesajKonu: Geri: TEKNOLOJİ MAĞDURLARI   TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimePtsi Şub. 15, 2010 10:15 am

Çok teşekkür ederim efendim düzenlemeler harika olmuş eğlenmeniz inanın beni daha çok eğlendiriyor
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

DoSt GüLLeRİ

MesajKonu: Geri: TEKNOLOJİ MAĞDURLARI   TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimePtsi Şub. 15, 2010 10:26 am

TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 260672 rica ederim efendim ne demek.
    karanfil
    ÖzeL ÜyE
    ÖzeL ÜyE
    karanfil

Ruh HaLi : TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Ozlemi10
    Teşekkür Sayısı : 868

MesajKonu: Geri: TEKNOLOJİ MAĞDURLARI   TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimeSalı Şub. 16, 2010 3:34 am

Emeğine sağlık Aslı'cığım. Sonunda neşeli yazılara başladın. Hayatının hep neşeli geçmesi dileğiyle kocaman öptüm seni....
    Aslı
    ÖzeL ÜyE
    ÖzeL ÜyE
    Aslı

MesajKonu: Geri: TEKNOLOJİ MAĞDURLARI   TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimeSalı Şub. 16, 2010 4:14 am

Teşekkür ederim Karanfilim bu yazım kenarda bekliyordu isteğin üzerine ilk işim onu kaleme almak oldu eğlendiğine ve beğendiğine inan çok sevindim ben seni, daha kocaman öptümm
    karanfil
    ÖzeL ÜyE
    ÖzeL ÜyE
    karanfil

MesajKonu: Geri: TEKNOLOJİ MAĞDURLARI   TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimeSalı Şub. 16, 2010 4:22 am

dowland mat
    Aslı
    ÖzeL ÜyE
    ÖzeL ÜyE
    Aslı

MesajKonu: Geri: TEKNOLOJİ MAĞDURLARI   TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimeSalı Şub. 16, 2010 8:25 am

Teşekkür ederim bayılırım kahveye mmm ellerine sağlık gelin kahvelerin olsun inşallah!!!:)
    :)
    Misafir
    Misafir
    Anonymous

MesajKonu: Geri: TEKNOLOJİ MAĞDURLARI   TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimeSalı Şub. 16, 2010 10:39 pm

TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 356996TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 10511TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 41681
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

DoSt GüLLeRİ

MesajKonu: Geri: TEKNOLOJİ MAĞDURLARI   TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimeSalı Şub. 23, 2010 10:30 am

TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 0040

TEKNOLOJİ MAĞDURLARI C11b059de18da2056083af3bb55b81f8 TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 705bde457c9220ff785032b95f0128b6 TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 0e2ee2505c795f03115c7fdd536dcb60
    TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 0c61da9f6e351255475ac8cbe90beff1 TEKNOLOJİ MAĞDURLARI F7ad6d220478bc745fb401a0587b37e1 TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 9879d8a8014c6c3ae66fc5241249a89e
    TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 6ceacc8348800056d58b643786c4f363 TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 23a44160efde5457eda9ca9ea71430da TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Ffe1c9d439cc81edd0a1fdc767c8c2b9 TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 2502705fd8e2db8ef96def73310c4731

TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 1 TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 2 TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 3 TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 4 TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 5
    TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 7TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 11TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 9TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 12TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 13
    TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 19TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 20TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 16TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 15 TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 18
    Misafir
    Anonymous

MesajKonu: Geri: TEKNOLOJİ MAĞDURLARI   TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimeSalı Şub. 23, 2010 8:22 pm

TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 2382955331bv1TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 7
    Sidar
    Yeni ÜyE
    Yeni ÜyE

Ruh HaLi : TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Hosgor10
    Teşekkür Sayısı : 17

MesajKonu: Geri: TEKNOLOJİ MAĞDURLARI   TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimeÇarş. Şub. 24, 2010 12:35 am

ya herşeye rağmen baqzen teknolojiden bi haber olmak ta güzel her anımız gözetleniyor kendi özelimiz bile kalmadı :) ama yazı güzel saolun:))
    Aslı
    ÖzeL ÜyE
    ÖzeL ÜyE
    Aslı

MesajKonu: Geri: TEKNOLOJİ MAĞDURLARI   TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimeÇarş. Şub. 24, 2010 12:59 am

teşekkür ederim forumumuza evimize hoşgeldiniz
    Sidar
    Yeni ÜyE
    Yeni ÜyE

Ruh HaLi : TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Hosgor10
    Teşekkür Sayısı : 17

MesajKonu: Geri: TEKNOLOJİ MAĞDURLARI   TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimeÇarş. Şub. 24, 2010 1:02 am

ben tşq ederim asıl, hoş gördüm sizle beraber olmak büyük mutluluk yazılar çok güzel eğlenceli aynı zmanla bilimsel ve düşündürücü emeklerinize sağlık çok anlamasamda okumasını çok severim :) herşey için saolun..
    karanfil
    ÖzeL ÜyE
    ÖzeL ÜyE
    karanfil

MesajKonu: Geri: TEKNOLOJİ MAĞDURLARI   TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimeÇarş. Şub. 24, 2010 1:20 am

Aslım çok teşekkür ederim canım arkadaşım. Gülsene de yazını okudum. Bana ithat etmenden de onur duydum. Tekrar teşekkür ediyor seni kocaman kocaman öpüyorum. Çok çiceğim yok sana sunabileceğim. Bu candan karanfilimi kabul et:) TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 579444
    Aslı
    ÖzeL ÜyE
    ÖzeL ÜyE
    Aslı

MesajKonu: Geri: TEKNOLOJİ MAĞDURLARI   TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimeÇarş. Şub. 24, 2010 1:21 am

almamımm ne güzel aGa düşünmüş onu bende görünce çok mutlu oldum sana az ama
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

DoSt GüLLeRİ

MesajKonu: Geri: TEKNOLOJİ MAĞDURLARI   TEKNOLOJİ MAĞDURLARI Icon_minitimeÇarş. Şub. 24, 2010 10:58 am

TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 101968 ..
    TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 156133 ..
    TEKNOLOJİ MAĞDURLARI 51253 ..

TEKNOLOJİ MAĞDURLARI
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » TEKNOLOJİ
    » Kredi kartının yerini alacak teknoloji