.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP Vote_lcapHİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP I_voting_barHİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP Vote_rcap 
berfin
HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP Vote_lcapHİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP I_voting_barHİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
özgürlük kadın belkide 2022 sarı sevgi değilim odun SosyoLoji sevmek muhtesim beden zorunlu paint elveda 2023 Dost yalnızlık neden bahar şair yorumsuz sıcak hatırla mutluluk papatya
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP Empty
    MesajKonu: HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP   HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP Icon_minitimeC.tesi Ara. 20, 2008 11:28 pm

Hilmi Özkök'ten Erdil'e sert içki yanıtı

Diğer GÜNCEL haberlerini okumak için tıklayınız...
    HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP 59499

Eski Genelkurmay Başkanı Özkök, kendisini içki içmemekle ve dindarlıkla suçlayan eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Erdil'e yanıt verdi. MGK'lar sonrası TSK içindeki gizli zirve ortaya çıktı.

Eski Genelkurmay Başkanı Org. Hilmi Özkök, Milliyet gazetesi yazarı Fikret Bila'ya konuştu.
    Hilmi Özkök’ten İlhami Erdil’e çok ağır yanıt
    Hürriyet’in Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, iki gündür köşesinde eski Deniz Kuvvetleri Komutanı İlhami Erdil’le yaptığı bir sohbeti aktarıyor.
    Ertuğrul Özkök, dün İlhami Erdil’den dinlediği bir akşam yemeğini şöyle aktardı:
    “Sözü tekrar Erdil’e veriyorum:
    Masaya şarap servisi yapıldı. Herkesin önündeki kadehte kırmızı içecekler duruyordu. Bir ara galiba Aytaç Paşa (Yalman) Hilmi Özkök’e seslenerek ‘O Hilmi, sen de şarap içiyorsun’ dedi. O da ‘Evet biz de heyete uyduk içiyoruz’ cevabını verdi.
    Buraya kadar normal. Ancak tam o sırada Genelkurmay Başkanı Kıvrıkoğlu söze giriyor ve herkesi şaşırtan şu sözleri söylüyor:
    ‘Nereden şarap içiyormuş? Önündeki şarap değil, kola.’
    Tabii masaya bir sessizlik çöküyor.
    Kıvrıkoğlu kimsenin tepki vermesine izin vermeden hizmet yapan garsona dönüyor ve ‘Oğlum şuradan bir şarap getir. Hilmi de doğru dürüst içki içsin’ diyor.”
    Hilmi Özkök’ün yanıtı
    Eski Genelkurmay Başkanı Org. Hilmi Özkök, görev yaptığı süre boyunca ve sonrasında imalar yoluyla hep eleştirildi. AKP’ye yakın durmakla, içki içmemekle, dini değerleri önde tutmakla -deyim yerindeyse- suçlandı.
    Hilmi Özkök Paşa’ya, dün Ertuğrul Özkök’ün İlhami Erdil’den aktardığı bu olayı sordum.
    Özkök Paşa, “Yanıtımı size Mevlana’dan bir şiirle vereyim” dedi ve şu şiiri okudu:

“........
    Suskunluğum asaletimdendir
    Her lafa verilecek bir cevabım var,
    Lakin;
    Bir lafa bakarım laf mı diye,
    Bir de söyleyene bakarım adam mı diye”

Hilmi Özkök’ün okuduğu şiirin adresi kuşkusuz İlhami Erdil’di. Özkök Paşa, Erdil’e ağır bir yanıt vermiş oldu.

Yemeğin ayrıntıları
    İlhami Erdil’in aktardığı anekdotla ima etmeye çalıştığı, Özkök Paşa’nın içki içmediği, dindar bir komutan olduğu.
    Hilmi Özkök Paşa içki içmez mi? O yemekte içmedi mi?
    Söz konusu yemekle ilgili olarak dönemin Jandarma Genel Komutanı Org. Aytaç Yalman’la da konuştum. Aytaç Paşa’nın söylediklerine girmeden önce, yemekle ilgili bazı ayrıntıları da öğrendim. Aktarayım:
    Komutanlar yemeğe geçmeden önce, küçük bir kokteyl veriliyor. Hilmi Özkök Paşa da kokteyl aşamasında viski içiyor. Yemekte ise şarap ikram ediliyor. Özkök Paşa midesinden rahatsız olduğu için bira, şarap gibi içkiler içemiyor. O nedenle yemekte kola söylüyor. Ama yemeğe oturmadan önce viskisini içiyor.

Özkök Paşa’nın içkiye yaklaşımı
    Ankara’da gazetecilik yapanlar komutanlarla değişik ortamlarda bulunurlar. Sohbet ederler. Özkök Paşa sosyal ortamların gerektirdiği hallerde içki içer. Genellikle mayasız içkileri tercih eder; viski, votka gibi. İçkiye düşkünlüğü yoktur. Hilmi Paşa dini değerleri bilen ve önemseyen bir komutandır. İçki içmenin haram sayıldığını bilir ama Allah’ın affetme büyüklüğüne de inanarak, sosyal ortam gerektirdiğinde içer. Ama Ramazan’a daha hassastır. Oruç tutar ve Ramazan ayı boyunca içki içmez. Değişik vesilelerle yaptığımız sohbetlerde, “Keşke hiç içmesem. Çocuklarım da ‘Babam hiç içmiyor, ne güzel’ diyebilseler. Onlara örnek olsam. Midem de rahatsız, ama bazen mayasız içki içiyorum” dediğini anımsarım.
    Bu arada komutanların birbirlerine nasıl hitap ettiklerine ilişkin bir bilgiyi de yansıtayım. İlhami Erdil, Ertuğrul Özkök’e, “Aytaç Paşa, ‘O Hilmi ne güzel sen de şarap içiyorsun’ dediğini söylüyor. Kuşkusuz İlhami Erdil de bilir ki, komutanlar birbirlerine ismiyle hitap etmezler. “Komutanım” derler. Örneğin Aytaç Paşa, Hilmi Paşa’ya hep “komutanım” demiştir. Hilmi Paşa da, Hüseyin Kıvrıkoğlu Paşa’ya hep “komutanım” diye hitap etmiştir. Bu TSK’nın bir geleneğidir.

Aytaç Paşa ne diyor?
    Yemeğe ev sahipliği yaptığı iddia edilen Aytaç Yalman Paşa’yla da bu konuyu konuştum. Aytaç Paşa’nın söyledikleri şöyle:
    “Yazıyı ben de okudum. Gerçekten hatırlamıyorum. Aradan kaç sene geçmiş. MGK toplantılarından sonra bir komutanın evinde toplanırız. Durumu değerlendiririz. Sohbet ederiz. Biraz da stres atarız. Bu bir gelenektir. Ama gerçekten böyle bir sohbet hatırlamıyorum.”
    Hilmi Paşa da Aytaç Paşa da bu tür konularla gündeme gelmekten rahatsızlık duyuyorlar. Üzülüyorlar. Üzüntülerinin nedeni şahısları değil ama TSK’nın bu şekilde konu edilmesi ve yıpratılmasıdan duydukları kaygı...

Kıvrıkoğlu birkaç ay önce açıklamıştı:
    ‘Özkök’ü istemiyordum’
    Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu, Hürriyet gazetesi yazarı Şükrü Küçükşahin’e Mart 2008’de yaptığı açıklamada, halefi Orgeneral Hilmi Özkök’ün Genelkurmay Başkanlığı’na getirilmesini istemediğini söylemişti.
    Kıvrıkoğlu, “Özkök’ü istemiyordum. Ben 2 yıl kendisini komutan olarak izledim. Bunun sonucunda da irtica ile mücadeleyi daha iyi yapacak birinin gelmesini istedim” demişti.
    Kıvrıkoğlu, eski Başbakan Bülent Ecevit’in, Başbakan Yardımcısı Şükrü Sina Gürel’in yanında, 15 Temmuz 2002’de YAŞ öncesinde, görev süresini uzatmayı önerdiğini açıklamıştı.
    Kıvrıkoğlu, bu öneriyi hoş karşılamadığını ve bu konuyu siyasetin pingpong topu yapmak istemediğini de söylemişti.

Milliyet
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP Empty
    MesajKonu: Geri: HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP   HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP Icon_minitimeC.tesi Ara. 20, 2008 11:29 pm

HiLmi abi zaten şiirle yazmış yazacağını.:)
    doğru şiire ne beşka ne denilebilirki:)
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Haşim Kılıç'tan Sert Açıklamalar
    » İRANDAN KATİLE İSRAİLE SERT TEPKİ
    » Barak, İran'a sert yaptırımlar istedi
    » Eygi'den 'Hurafe soytarısı'na cevap
    » Küfürlü konuşan Baydemir'e cevap yağıyor