.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Yükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Yükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
Yükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
Yükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
Yükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
Yükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
Yükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
Yükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
Yükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
Yükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
Yükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
Yükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
Yükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı Vote_lcapYükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı I_voting_barYükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı Vote_rcap 
berfin
Yükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı Vote_lcapYükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı I_voting_barYükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
muhtesim hatırla elveda beden mutluluk özgürlük sarı bahar sevgi 2022 SosyoLoji papatya belkide yorumsuz kadın paint zorunlu neden Dost odun sevmek yalnızlık 2023 değilim sıcak şair
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : Yükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : Yükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

Yükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı Empty
    MesajKonu: Yükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı   Yükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı Icon_minitimePerş. Şub. 04, 2010 10:28 pm

Yükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı 117420090907021841502

Eğitim

Yükseköğretimden atılan öğrenciler için artık af çıkarmaya gerek kalmayacak. Çünkü yükseköğretimin hiçbir kademesinde artık herhangi bir nedenle öğrenci atılamayacak. Ayrıca bu yıl son kez YÖS yapılacağı duyuruldu.

Yükseköğretimden atılan öğrenciler için artık af çıkarmaya gerek kalmayacak. Çünkü yükseköğretimin hiçbir kademesinde artık herhangi bir nedenle öğrenci atılamayacak.
    YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, YÖK Genel Kurulu kararıyla üniversitelerden atılmanın tamamen kaldırıldığını açıkladı.
    Alınan yeni karara göre, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora da dahil yükseköğretimde herhangi bir nedenle öğrenci atılamayacak. Kararla, geçmiş yıllarda sıkça yapılan ‘af uygulamasına’ da artık gerek kalmayacak. Öğrenciler herhangi bir nedenle başarısız olarak okulu uzattıklarında, üniversiteye zamlı harç ödeyecekler.
    YÖK Genel Kurulu dün YÖK Başkanı Özcan başkanlığında toplandı. Akşam saatlerinde Başbakan Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere toplantıdan ayrılan Özcan, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özcan, gazetecilerin toplantıda hangi maddelerin görüşüldüğünü sormaları üzerine, “Bunların içinde sizin en çok ilgilendiğiniz bir madde var. Af Kanunu gerektirmeyecek bir düzenleme vardı, o bitti” dedi. Özcan, toplantıda 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu’nda bulunan toplam altı maddede değişikliğe gidildiğini, toplamda da kanunun 15 maddesinin yeniden düzenlendiğini söyledi. Özcan, toplantıda ileriki yıllarda af kanunu gerektirmeyecek bir düzenleme yaptıklarını dile getirerek, Türkiye’de kurulması plan ‘Mükemmeliyet Merkezleri’yle ilgili kanun düzenlemesi üzerinde çalıştıklarını da bildirdi.
    Yatay geçiş yönetmelik taslağının bugünkü toplantıda görüşülüp görüşülmediğinin sorulması üzerine Özcan, zaman kalmadığı için görüşülmediğini, 18 Şubat’ta yapılacak toplantıda ele alınacağını bildirdi. Yönetmeliğin bu yıl uygulanıp uygulanmayacağı yönündeki soruyu Özcan, “Eğer bitirebilirsek olur. Bu bizim hızımıza bağlı. Bir dahaki toplantıda bitirirsek ondan sonra uygulamaya konulur” diye yanıtladı. Bir gazetecinin, YÖK’ün üniversiteye girişte katsayıyla ilgili son kararına karşı Danıştay’da yeniden dava açıldığını hatırlatması üzerine, “Açsınlar ne yapalım. Her zaman açıyorlar” dedi. Gazetecinin, “Katsayıların sembolik olduğu söyleniyor” sözleri üzerine Özcan, “Hayır sembolik değil” karşılığını verdi.
    YÖK Genel Kurulu toplantısından sonra ayapılan açıklamada, Turgut Özal Üniversitesi Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından rektör adayı olarak YÖK’e bildirilen Prof. Dr. Erol Oralın ile Kadir Has Üniversitesi Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından rektör adayı olarak YÖK’e bildirilen Prof. Dr. Mustafa Aydın’ın atamalarının gerçekleştirildiği bildirildi. Açıklamada, altı fakülteye dekan atamasının yapıldığı ifade edildi.
    Bu sene son kez yapılacak olan Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı’nın daha önce 16 Mayıs 2010 olarak belirlenen tarihinin, Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği başka bir sınavla aynı güne denk gelmesi nedeniyle 9 Mayıs’a alındığı da açıklamada ifade edildi.
    Radikal
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

Yükseköğretimde artık af çıkarmaya gerek kalmadı
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » 'CHP'nin MHP'den farklı kalmadı'
    » Senin “ben”inden, benim “ben”ime yer kalmadı…!
    » Yarın kayıt günü, kimliğe gerek yok!
    » Seni sevdiğimi söylememe ne gerek var"
    » Gökte melekler ağlaştı, kalmadı bir tanesi