.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
'Ünzile' Artık Devletin Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
'Ünzile' Artık Devletin Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
'Ünzile' Artık Devletin Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
'Ünzile' Artık Devletin Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
'Ünzile' Artık Devletin Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
'Ünzile' Artık Devletin Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
'Ünzile' Artık Devletin Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
'Ünzile' Artık Devletin Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
'Ünzile' Artık Devletin Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
'Ünzile' Artık Devletin Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
'Ünzile' Artık Devletin Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
'Ünzile' Artık Devletin Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
'Ünzile' Artık Devletin Vote_lcap'Ünzile' Artık Devletin I_voting_bar'Ünzile' Artık Devletin Vote_rcap 
berfin
'Ünzile' Artık Devletin Vote_lcap'Ünzile' Artık Devletin I_voting_bar'Ünzile' Artık Devletin Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
2023 hatırla odun değilim yalnızlık sevgi sevmek Dost SosyoLoji papatya muhtesim zorunlu 2022 neden yorumsuz kadın paint mutluluk özgürlük sıcak beden bahar şair belkide sarı elveda
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

'Ünzile' Artık Devletin

YazarMesaj
    Misafir
    Misafir
    Anonymous

'Ünzile' Artık Devletin Empty
    MesajKonu: 'Ünzile' Artık Devletin   'Ünzile' Artık Devletin Icon_minitimePerş. Ocak 21, 2010 5:39 am

4 İnek ve 10 Bin TL Başlık Parası Karşılığında Evlendirilmeye Çalışılan 13 Yaşındaki Kız Çocuğu Artık Devletin.
    Çorum'un Sungurlu ilçesinde, önce 4 inek, daha sonra 10 bin TL başlık parası karşılığında evlendirilmeye çalışılan 13 yaşındaki kız çocuğunun devlet koruması altına alınacağı bildirildi.
    Hamile kalan küçük kızın karnında ölen bebeğini ameliyatla alan ve yetkililere haber vermeyen doktor hakkında ise soruşturma açılacağı öğrenildi.
    Sungurlu'da meydana gelen olayda, henüz 13 yaşındaki S.K.A ailesi tarafından iki kez evlendirildi. Hayvan tüccarlığı yaptığı öğrenilen üç çocuk babası Rüştü A. (40), geçen yıl Haziran ayında 4 inek karşılığında kızının Ankara'da inşaat işçisi olarak çalışan 28 yaşındaki Kamber B. ile birlikte yaşamasına izin verdi. Şahıstan hamile kalan S.K.A, anlaşmazlık nedeniyle Aralık ayında Sungurlu'nun Örnekevler Mahallesi'nde oturan ailesinin yanına döndü. 28 Aralık'ta fenalaşan S.K.A, Sungurlu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan muayenede küçük kızın karnındaki bebeğin öldüğü tespit edilerek, bebek alındı. Ameliyatı yapan doktor ise olayı polise bildirmedi. Ameliyattan bir hafta sonra ise S.K.A, 10 bin TL başlık parası karşılığında ilçede garsonluk yapan Gökhan T. (20) ile evlendirilmeye çalışıldı. Başlık parasının 3 bin lirasını veren Gökhan T., kalan 7 bin lirayı da sonra vereceğini söyleyerek küçük kızla birlikte yaşamaya başladı.
    Bu arada, Kamber B.'nin ailesi, S.K.A'nın çocuklarını terk etmesi nedeniyle verdikleri 4 ineğin parasını baba Rüştü A.'dan istedi. Bunun üzerine baba Rüştü A., ailenin parasını vermek için kızının ikinci eşi Gökhan T.'den kalan parasını istedi. Sungurlu ilçe merkezinde bir araya gelen tarafların kavga etmeleri sonucu olay polise intikal etti.
    Şahısların emniyetteki sorgularında olay ortaya çıktı. Soruşturmayı genişleten polis, kızın babası Şükrü A. (40), annesi Tülay A. (37) ile ilk eşi Kamber B.'nin babası Hüseyin B. (58), annesi Şaziye B. (46), S.K.A.'nın ikinci eşi Gökhan T., babası Talip T. (47) ve annesi Zeynep T.'yi (42) gözaltına aldı.
    Mahkemeye sevk edilen şüphelilerden baba Şükrü A. ile damat Gökhan T. tutuklanırken, diğer 5 şüpheli tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Polis, S.K.A.'nın ilk eşi durumundaki Kamber B.'nin bulunması için de çalışma başlattı.
    "DOKTOR HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILACAK"
    Sungurlu Kaymakamı Hulusi Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2010 yılı içerisinde böyle bir olayın yaşanmasına üzüldüklerini belirterek, konuyla ilgili adli soruşturmanın başlatıldığını ifade etti. 13 yaşındaki S.K.A'nın Aralık ayı içerisinde Sungurlu Devlet Hastanesi'nde ölü doğan bebeğini ameliyatla alan doktor hakkında adli ve idari yönden soruşturma başlatılacağını bildiren Şahin, "Evde fenalaşınca hastaneye getirilen S.K.A'nın, 1 aylık hamile olduğu ve bebeğin öldüğü fark edilmiş. İlgili doktorlar ameliyatla genç kızın karnındaki bebeği almış ve S.K.A daha sonra taburcu edilmiş. Ancak adli yönden herhangi bir işlem yapılmamış. Eğer olay o gün açığa çıksaydı genç kız ikinci bir kişiyle ilişkisi hiç olmayacaktı. Hastanedeki görevli arkadaşların ihmali konusunda adli ve idari yönden soruşturma başlatılacak." dedi.
    KEMİK YAŞININ TESPİTİ İÇİN Çorum'A SEVK EDİLDİ
    Kemik yaşının tespit edilmesi için S.K.A, annesi ve görevli bir polis nezaretinde Çorum Devlet Hastanesi Adli Tıp Şubesi'ne sevk edildi. S.K.A'nın devlet koruması altına alınacağı ve Yetiştirme Yurdu'na yerleştirileceği bildirildi.
    Bu arada, genç kızın, ailesiyle birlikte bir süre İstanbul'da yaşadığı ve ilköğretim 5. sınıftan sonra okula devam etmediği öğrenildi.
    HASTANEYE GİZLİCE GETİRİLDİ
    Ayrıca, 13 yaşında iki kez evlendirilen S.K.A, kemik yaşının tespiti için sevk edildiği Çorum Devlet Hastanesi'ne gizlice getirildi.
    Sungurlu Emniyet Müdürlüğü'nde görevli sivil bir polis memuru ve annesi ile Çorum'a getirilen S.K.A'nın, görüntülerinin gazeteciler tarafından çekilmemesi için hastanenin arka kapısından içeri giriş yaptırıldığı öğrenildi. Hastaneye giriş kaydı yaptırılmayan S.K.A, işlemlerin ardından tekrar Sungurlu'ya götürüldü.
    (CİHAN)

'Ünzile' Artık Devletin
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Devletin zirvesinden medyaya PKK ayarı
    » Biz barışmayız artık
    » Mouse artık tarihe karışıyor
    » ARTIK AĞLAMAK İSTEMİYORUM
    » çay içerken gülüyorum artık