.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz....Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.
 
AnasayfaKapıGaleriAramaKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama
 
 

Sonuç :
 
Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» izahsız kaprislerin
Salı Ara. 04, 2018 9:44 am tarafından Muhtesim

» toprağın bol olsun
Salı Ara. 04, 2018 9:39 am tarafından Muhtesim

» Son ders beden
Cuma Kas. 23, 2018 9:53 am tarafından Muhtesim

» uzay mekiği
Ptsi Kas. 19, 2018 10:22 am tarafından Muhtesim

» hayat fıstık gibidir
Cuma Kas. 16, 2018 11:56 am tarafından Muhtesim

» aslında hayat tesadüfleri pek sevmez
Cuma Kas. 16, 2018 11:51 am tarafından Muhtesim

» bu geceki uykusuzluğum
Cuma Kas. 16, 2018 11:23 am tarafından Muhtesim

» merhaba müsyo
Cuma Kas. 16, 2018 11:22 am tarafından Muhtesim

» Geçiniz bayım
Cuma Kas. 16, 2018 10:37 am tarafından Muhtesim

» SEvgili günlük
Cuma Kas. 16, 2018 10:07 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
 
berfin
 
karanfil
 
Necati
 
hzn
 
SusKun
 
Aslı
 
ela-gözlüm
 
buket_07
 
Şamil
 
Anahtar-kelime
kalbim sevgi kadın beden baştan Dostoyevski kimdir sosyologlar sosyolog Dost uyku bıyık hayal başa adamlığı sokağı yalnızlık hatırla muhtesim iletişim hayaller özgürlük
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy


GüNüN SöZü
Ads

  No ads available.  Yeni Başlık Gönder   Cevap GönderPaylaş | 
   

   Öğretmeni öğrenci Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı anlattı

  Aşağa gitmek 
  YazarMesaj
  berfin
  TecrubeLi ÜyE
  TecrubeLi ÜyE
  avatar

  Ruh HaLi :
  Hangi ülkedensiniz :
  Mesaj Sayısı : 1060
  Teşekkür Sayısı : 1847
  Kayıt tarihi : 01/11/08

  MesajKonu: Öğretmeni öğrenci Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı anlattı   Ptsi Kas. 23, 2009 8:37 pm


  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın öğrenim gördüğü İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde Sanat Tarihi öğretmenliğini yapan Semra Acar, Başbakan Erdoğan’ın okul yaşamını anlattı ve bakın ne için Erdoğan’a teşekkür etti.
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın öğrenim gördüğü İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde Sanat Tarihi öğretmenliğini yapan Semra Acar, ”O’nun ileride hangi alanda olursa olsun çok iyi konumlara geleceğini düşünüyordum ama siyaseti hiç düşünmemiştim” dedi.
  Şu anda emekli olan Acar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1943′de Ankara’da doğduğunu ve babasının albay emeklisi olduğunu belirtti. İstanbul Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi bölümünü bitirdiğini ve ilk tayininin Eskişehir ****** Lisesi’ne çıktığını dile getiren Acar, ardından eş durumundan Fatih ilçesindeki Draman semtindeki imam hatip lisesine tayin olduğunu hatırlattı.
  Acar, 1970 yılında tayin olduğu imam hatip lisesi ile ilgili olarak, ”İlk önceleri biraz yadırgadım. Çünkü başım açık ve modern görünümlü bir öğretmendim. Beni nasıl kabul edecekler, yadırgayacaklar mı? Gibi düşünceler vardı aklımda” dedi.
  ”Uzaktan kimseyi yargılamamak gerektiğini, okuldaki öğretmen arkadaşlarını ve öğrencilerini tanıdıkça çok sevdiğini” dile getiren Acar, öğrencilerinin çok başarılı ve temiz kalpli olduğunu, hayat görüşlerinin insan sevgisine dayandığını anlattı.
  Draman’daki imam hatip lisenin ”adeta bir aile ocağı” olduğunu söyleyen Acar, dersin biraz zor ve disiplinli bir öğretmen olması nedeniyle öğrencilerin ilk zamanlarda kendisini yadırgadığını, ancak daha sonra alıştıklarını kaydetti.
  Başbakan Erdoğan’ın 1971-1974 arasında öğretmenliğini yaptığını söyleyen Acar, ”Liderlik sonradan kazanılan bir vasıf değil. Lider doğuluyor. Bu özellik hayat boyu insanı sürükleyip gidiyor. Recep Tayip Erdoğan bunun tek örneğidir” dedi.
  Erdoğan’ın okulun edebiyat ve münazara Kollarının başkanlığının yanı sıra, sınıf başkanlığı yaptığını ve iyi bir sporcu olduğunu anımsatan Acar, ancak her şeyden öte dürüst bir kişiliğe sahip olduğunu anlattı. Etkin, karizmatik, entelektüel ve üretken özelliklerinin Erdoğan’ı sınıfta ön plana çıkardığını dile getiren Acar, Erdoğan’ın derslerinde çok başarılı olduğunu ifade etti.
  Erdoğan’ın çok kitap okuduğunu ve bilgi birikiminin çok engin olduğunu kaydeden Acar, ”Sınıfta çok sakin ve sessizdi. Genelde sınıfta arka sıraya otururdu. Çünkü onda insanları tartma gibi bir özellikte vardı. İyi bir dinleyiciydi ve iyi analizler yapardı. Allah bir çok lütufu kendisine bahsetmiş. Bütün liderlik özellikleri doğuştan” diye konuştu.
  İLK ARAYANLARDAN BİRİ ERDOĞAN OLDU
  Acar, ”öğretmenlerine karşı çok saygılı” diye nitelediği Erdoğan’ın ‘’sinirli olduğunun söylendiğini, ancak böyle bir yönünün bulunmadığını, sadece heyecanlı ve coşkulu olduğunu” kaydetti. Acar, Erdoğan’ın, bütün öğretmenlerine efendiliği ve dürüstlüğüyle kendisini kabul ettirdiğini aktardı.
  Erdoğan’ın derslerinde çok başarılı olduğuna dile getiren Acar, öğrencisi Başbakan Erdoğan’a yönelik aklında kalanın onun güçlü kişiliğin olduğunu, bu özelliğinin de halen devam ettiğini anlattı.
  İki yıl önce tüm yoğunluğuna rağmen Erdoğan’ın öğretmenlerine yemek vererek gururlandırdığını kaydeden Acar, bunun bir ”ahde vefa” olduğunu anlattı.
  Geçen yıl yaklaşık 18 saat süren bir ameliyat geçirdiğini aktaran Acar, ”Çok fazla narkoz aldığım için iki gün yoğun bakımda kaldım. Yoğun bakımdan çıkar çıkmaz bir telefon geldi. Kızım, Başbakan Erdoğan’ın aradığını söyledi. Çok yorgun olmama rağmen konuştum. Geçmiş olsun dileklerini iletti. ‘Sizi görmeye geleceğim’ dedi. Ancak ‘yoğun işlerin var gelme’ dedim. Beni ilk arayanlardan biri Erdoğan oldu. Bu olay beni çok etkiledi. Halen de hatırladıkça duygulanırım” şeklinde konuştu.
  Erdoğan’ın öğrenci yıllarında siyasi eğilimlerinin olmadığını düşündüğünü belirten Acar, ”Onun, ileride hangi alanda olursa olsun çok iyi konumlara geleceğini düşünüyordum ama siyaseti hiç düşünmemiştim” dedi.
  ”Başbakan Erdoğan’ı tahammül edemeyenlerin çok olduğunu” savunan Acar, ”Birçok iftiralar ortaya atılıyor. Hani gerici olacaktık. Ilımlı İslam dediler. Laiklik karşıtlığı diye bir şey yok. Tüm bunlar Erdoğan’a muhalif olmak için yapılan söylentiler” diye konuştu.
  ÖĞRETMENİNDEN DAVOS DEĞERLENDİRMESİ
  ”Başbakan Erdoğan’ın Davos’ta İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres ile arasında yaşananlar hakkında ne düşünüyorsunuz” sorusunu Acar, şöyle değerlendirdi:
  ”Ne güzel yaptı. Gurur duydum. ‘İşte benim öğrencim Tayyip Erdoğan’ dedim. ‘One minute’ dedi. Masaya vurdu. Bayıldım inanın. Ağladım, coşkuyla ağladım. Biz çok ezildik. Oralara giden liderlerin hepsinin devlete faydaları var ama onların o ezik duruşları, iki büklüm hareketleriyle toplum olarak ezildik. Onlar orada ezilince toplum da eziliyor. Erdoğan, karizmasıyla, güçlü kişiliğiyle bilgi birikimiyle Türkiye’yi önemli yerlere getirdi. Dünyada önemli bir lider. Davos’ta Erdoğan, çok büyük haksızlığa uğradı. Erdoğan, onların hepsine ‘one minute’ dedi. Erdoğan, dik durdu ve durmaya çalışıyor. Bütün dünya bunu alkışladı. Sevmeyenler de… Erdoğan’a, ‘Başbakanım sizi sevmeyenler de aslında sizi seviyorlar. Herkes sizinle gurur duyuyor’ diyorum.”
  ”DEMOKRATİK AÇILIM” ÇALIŞMALARI
  Acar, ”Demokratik açılım” çalışmalarını değerlendirirken, ”Erdoğan’ın burada çok büyük bir reform yaptığını ve cesaret gösterdiğini” söyledi.
  ”Erdoğan’ın sadece halkların eşitliğini ve kardeşliğini istediğini” anlatan Acar, ”Türkiye, maddi ve manevi olarak çok yoruldu. Artık bu sorunların çözülmesi gerekiyor. ‘Kimsesizlerim kimiyim’ diyor. 81 kenti geziyor” diye konuştu.
  Semra Acar, ”Erdoğan’ın İstanbul aşkının Türkiye, Türkiye aşkının ise dünya aşkına dönüştüğünü, çünkü kalbinin insan sevgisiyle dolu olduğunu” dile getirdi. Acar, şöyle konuştu:
  ”Erdoğan, Türkiye’nin dünyada ekonomik olarak refah seviyesi artmış, eğitim ve sağlık alanında ilerlemiş müreffeh bir ülke olmasını istiyor. En önemlisi de analar ve çocuklar ağlamasın istiyor. Erdoğan’ı, bu kadar yaptığı hizmetin kadri ve kıymetini bilmeyen insanların vefasızlığı çok üzer. O, Türkiye için bir şans. Öğretmeni olarak, Türkiye’ye, insanlığa yaptığı hizmetler ve ülkemizi güçlü kıldığı, söz sahibi yaptığı için teşekkür ederim. Durmak yok, yola devam sözünde olduğu gibi yolu açık, şansı bol olsun. Böyle liderler her zaman gelmez.”
  Acar, ”Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olacağını ve oraya çok yakışacağını” da söyledi.
  AA


  SeSiNi DeĞiL SöZüNü YüKsELt YaĞmUrLarDıR BüYüTeN ZaMbAkLaRı GöKGüRüLtÜLeRi DeĞiL.
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
   
  Öğretmeni öğrenci Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı anlattı
  Sayfa başına dön 
  1 sayfadaki 1 sayfası
   Similar topics
  -
  » Süleyman DemireL

  Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap verebilirsiniz
  .Sözüm Ona. :: SoSyoLoGLar SokaĞı-
  Yeni Başlık Gönder   Cevap GönderBuraya geçin: