.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
ALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!: Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
ALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!: Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
ALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!: Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
ALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!: Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
ALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!: Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
ALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!: Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
ALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!: Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
ALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!: Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
ALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!: Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
ALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!: Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
ALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!: Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
ALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!: Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
ALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!: Vote_lcapALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!: I_voting_barALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!: Vote_rcap 
berfin
ALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!: Vote_lcapALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!: I_voting_barALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!: Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
beden değilim 2022 yalnızlık papatya özgürlük yorumsuz kadın Dost sıcak hatırla sevmek şair neden mutluluk muhtesim sevgi sarı odun zorunlu elveda paint 2023 belkide bahar SosyoLoji
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

ALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!:

YazarMesaj
    Seyfi BaBa
    Admin
    Admin
    Seyfi BaBa

Ruh HaLi : ALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!: Suskun10
    Hangi ülkedensiniz : ALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!: Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 179

ALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!: Empty
    MesajKonu: ALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!:   ALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!: Icon_minitimePerş. Kas. 19, 2009 12:10 am

ALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!: 312945076

'Alex ciklet çiğniyorsa, kazandık!'

Daiane de Souza sadece bir futbolcu eşi değil. Taraftar. Fenerbahçelilerin sevincinden güç aldıkları ‘yenge’.ALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!: Newssharebut

google_protectAndRun("render_ads.js::google_render_ad", google_handleError, google_render_ad);

ALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!: Reklamver
    REKLAM

google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad);

'Alex ciklet çiğniyorsa, kazandık!'

KÜFÜR DE EDERİM!
    Daiane de Souza sadece bir futbolcu eşi değil. Taraftar. Fenerbahçelilerin sevincinden güç aldıkları ‘yenge’. Alex’in her anında yanında olan Daiane, eşinin sahadaki hatalarını affetmiyor. “O golü nasıl kaçırdın?” diye kızıyor

Tüfek icad olmuş, mertlik bozulmuş olabilir vakt-i zamanında... Güne uyarlanmışı; kamera icad olmuş, maça gelen kadınları süsler sarmış olabilir... Maça gelirken her zamankinden fazla bir özen, “Ah şu kamera bana değerse iyi görüneyim. Kendim için istiyorsam namerdim, derdim takımımı pek güzel temsil etmek” cümleleri, niyet iyiyse inandırıcı olabilir!!!
    Saracoğlu tribünlerinde bazen süslü bazen sade ama her anında fazlasıyla sahici bir kadın var. Locasında kıpır kıpır... (Bedava mı sandın/para vidim aldım!) Babadan Fenerbahçelilerin, ‘Fenerbahçe tepeden bakmaz, kucaklar, herkesi temsil eder, fabrikatörü ve işçiyi, kulüp başkanının kızını ve emekçiyi, ideal gökkuşağı’ tarifinde Daiane Yenge... Her maçta var. Yedek kulübesine hiç düşmedi. Hep ilk onbirde olacak. Fazlasıyla hak etti. Bugün, tribündeki de Souzaaaa... Daiaaneee!

Fenerbahçe taraftarının gözünde Daiane çok kıymetli bir yerde. Alex locaya koşarken, başlangıçta Lacivert Tribün’deki taraftarlar üstüne alınıyordu. “Bize geliyor galiba” diye. Sonra anladık ki sevgilisine koşuyor. Ama hiç fark etmez, orada bir bütünleşme var. Daiane hakikaten bir futbolcu eşi değil, bilmem kaç tane Fenerbahçe taraftarı için. O, Daiane de Souza. Kendi başına çok sevgi kazanmış biri. Çünkü onda bu sıcaklık var. Yenilirsek ağlayacağına, kazanırsak güldüğüne inanılıyor. (Gülüşmeler, öpüşmeler)
    Beni kelimesiz bıraktınız şu an. Ben kendim olmaya, doğal olmaya çalışıyorum. Ailemden böyle gördüm. Ortamına göre davranmasını, giyinmesini, tavır takınmasını bilen bir insanım. Ama tüm bunları yaparken, hiçbir zaman doğallıktan uzaklaşmadım. Tribünde sevincimi ve üzüntümü gösterirken, “İnsanlar beni fark etsin, kameralar beni çeksin” diye bir düşüncem olmadı. Sadece kendi anımı yaşıyorum, ben oluyorum. Bu da insanların bir şekilde ilgisini çekiyor, diye düşünüyorum.

Bundan eminim. Herkes nasıl tribünde “Aleeex” diye bağırıyorsa, aynı heyecanla katılıyorsun.
    Ben futbolu sevdiğim için maça gidiyorum. Eşim sahada olduğu için gitmiyorum. Her futbolcunun eşi futbolu sevmez. Bana yazılmış bir şey bu. Hem futbolu seviyorum, hem eşim futbolcu, hem de içinde bulunmaktan çok büyük bir mutluluk duyduğum bir yerdeyim. Alex’in kariyerinin büyük, en önemli kısmı burada geçti ve geçiyor. Klişe gibi gelecek ama inanın öyle değil.
    İnsanlar özellikle bizi çok bağrına bastı, bu en büyük kazançtır. Bizim bu insanlara karşı bir borcumuz oluştu. Gerek benim, gerekse Alex’in. Bu yüzden ben maça giderken, bir zorunluluk diye, eşim orada olduğu için gitmiyorum. Ben oraya taraftar olarak gidiyorum. Tuttuğum takım Fenerbahçe ve onu desteklemeye gidiyorum. Tabii duygularım biraz daha değişik oluyor. Çünkü hem tuttuğum takım sahada, hem takımın önemli parçalardan biri benim eşim. O yüzden farklı bir heyecan oluyor. Duygularımı çift yaşıyorum diyebilirim.

“TÜRK’ÜZ DİYEBİLİRİZ”
    Galatasaray maçındaki karı-koca performansınız birbiriyle yarışır! Süperdiniz. Alex bir kriter oldu. Fenerbahçe’nin, en kıymetli... yabancı demeye dilim varmıyor, değil çünkü!
    Biz de kendimizi yabancı hissetmiyoruz burada. Türkçe’yi biraz daha iyi konuşabilsek aslında Türk’üz diyebiliriz. (Gülüşmeler)

Alex, performansının kötü olduğu bir maçtan sonra eve geldiğinde fırça atıyor musun? İçimiz rahat olabilir mi? (Gülüşmeler)
    Duruma göre değişir. Takım halinde kötü oynarlarsa söyleyecek bir şey yok. Eleştiremezsiniz, çünkü o sadece bir kişi. Ama bazen bizim bilmediğimiz takım içi faktörler oluyor ya da bireysel faktörler oluyor.
    Ama Alex o kadar fedakâr bir insan ki, bazen ağrıları olmasına rağmen hocasıyla konuşup sahada olmak istiyor. Bu tip zamanlarda belki kötü oynayabiliyor. Ama takımına yardımcı olmak istiyor. Bu tip durumlarda bir şey söyleyemiyorum elbette. Nadiren Alex kötü oynar. O zaman eve geldiğinde elbette kötü oynadığını açıkça söylüyorum. “Şurada pas vermeliydin” gibi kendi çapımda eleştiriler yapıyorum.

TRİBÜNDEN MESAJ
    Ben maça taraftar olarak gidiyorum. Gittiğim zaman küfürümü de ediyorum, her türlü tezahüratımı da yapıyorum. Eşime de küfrediyorum bazen, hak ettiği zamanlar da. (Gülüşmeler) Son maçta mesela golü kaçırdığı zaman eve geldim ve “O golü nasıl kaçırdın?” diye kızdım. Alex, her zaman futbol hakkında benim fikirlerimi öğrenmek istiyor. Sebebini bilmediğim bir şekilde.
    Hatta en son Kayseri maçında, Alex gitti Kayseri’ye fakat oynamadı ya. Maç sırasında oyun devam ederken bana mesajlar attı durdu. “Ne düşünüyorsun? Maç nasıl gidiyor? Şunu gördün mü? Şu nasıl oynuyor sence?” diye sürekli fikrimi öğrenmek için bir çaba halinde.

“Uğurunai nandığımız şey çalışmaktır”
    Alex’in oynamadığı bir gece, evde neler yaşanıyor?
    Aslında Alex çok sakin bir insandır. Oynamadığı ve maçı televizyondan izlediği zamanlarda, maç başlayana kadar sakinliğini koruyor. Fakat maç başladığından itibaren Alex’in yine sessiz ama heyecanlı dakikaları başlıyor. Ben o zamanlar onu bir yorumcuya benzetiyorum. Çünkü sürekli bir eleştiri halinde. Sürekli, “Topu şuraya at”, “Şunu görmüyor musun?” diye sesini oraya duyurmaya çalışıyor. O anda sahada olmak istediği için, kendini böyle rahatlatıyor.

Oturup dua etmesi çok etkileyici!
    Maçtan önce ne konuştuğunu, ne dua ettiğini açıkçası bilmiyorum. Çünkü Alex’e özel. Sorduğumda, sadece koruma ve bol şans istediğini, herkes adına hayırlı, güzel bir maç olmasını isteğini söyledi. Net olarak şunu söyleyebilirim ki, Alex inancı çok fazla olan bir insan. Bu inancında ne kadar dürüst olduğunu saha içinde zaten gösteriyor. Maçlardan önceki duayı her sabah kalktığında eder. O zaman yere oturmuyor tabii, yataktayken duasını ediyor. Her gün aynı kalkar. Bana ve çocuklara, “Günaydın” der, elini yüzünü yıkar, yatağa oturur, duasını eder ve gününe devam eder.

Bilimsel bir soru sormak istiyorum. Maça gitmeden önce Alex’in ve senin bir uğurunuz var mı?
    Bizim uğur getirdiğine inandığımız herhangi bir şey yok. Uğuruna inandığımız şey çalışmaktır. Biz çalıştığımız sürece korunacağımıza, çalıştığımız sürece başarılı olacağımıza inanan insanlarız. O yüzden de başka bir şey yapmaya ihtiyaç duymuyoruz.

Çocuklar maça geliyorlar. Ne anlıyorlar çok merak ediyorum?
    Maria, maçları anlıyor artık. Bizim beklediğimizden çok daha fazla ilgi gösteriyor. Özellikle babasının oynadığı maçlara. Asıl ilginç olan Antonia. Aslında çok fazla bir şey anlamıyor. Fakat ne zaman sarıyla laciverdi yan yana görse, “Babanın maçı, babanın maçı” diye bağırmaya başlıyor. En son 3-1 kazandığımız Galatasaray maçına onu götürmedik. O evde televizyondan maçı takip etti, bakıcılarla birlikte. Gol sevincinde televizyonda bizi görmüş ve bağırmaya başlamış, “Beni hemen maça götürün” diye.

“Damarları çıkıyorsa tamamdır”
    Taraftarın inandığı bir şey var. Takım çıkıyor sahaya. “Alex ciklet çiğniyorsa, kazandık” diyorlar. Bunu biliyor muydun? (Gülüşmeler)
    Biliyorum. Çok da güzel çiğner! Damarları da çıkar! Aslında bunun bir açıklaması yok gibi bir şey. Ama güzel bir yorum olduğunu söyleyebilirim. Çünkü o anda ben hissedebiliyorum eşi olarak. Dişleriyle sakızı çiğnediği anda boynundan damarları çıkarak, tamamdır. O anda bir şeyler yaşıyor kafasında. Maçı oynamaya başlıyor aslında, daha düdük çalmadan. Açıklaması yok. Taraftara moral veriyorsa, ne mutlu!
    milliyet-cadde

ALEX SAKIZ ÇİĞNİYORSA KAZANIRIZ !!:
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » HERKES ALEX 'E ALEX 'TE ONA HAYRAN
    » Alex yönetiminden kilise istedi
    » ALex De Souza
    » ALex De Souza
    » ALEX FENERDEN VAZGEÇEMİYOR