.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
YAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
YAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
YAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
YAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
YAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
YAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
YAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
YAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
YAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
YAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
YAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
YAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
YAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR Vote_lcapYAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR I_voting_barYAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR Vote_rcap 
berfin
YAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR Vote_lcapYAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR I_voting_barYAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
zorunlu yorumsuz papatya SosyoLoji 2022 beden belkide kadın sevmek odun paint muhtesim bahar hatırla sarı özgürlük sıcak Dost mutluluk neden değilim sevgi elveda şair yalnızlık 2023
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

YAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : YAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : YAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

YAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR Empty
    MesajKonu: YAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR   YAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR Icon_minitimeSalı Kas. 10, 2009 5:36 am

Volvo'nun yeni S60 modeli önündeki bir yayayı belirleyerek, sürücü zamanında tepkide bulunmazsa otomatik olarak fren yapıp olası bir kazayı önleyebilen çarpışma uyarılı bir sistem ile donatıldı.

Fotoğrafları yayımlanan Volvo S60'ın, önündeki bir yayayı belirleyerek, sürücü zamanında tepkide bulunmazsa otomatik olarak fren yapıp olası bir kazayı önleyebilen ''Çarpışma Uyarılı Tam Otomatik Fren ve Yaya Algılama Sistemi'' (Pedestrian Detection) ile donatılabileceği bildirildi.

Volvo'dan yapılan yazılı açıklamada, yenilenerek bugüne kadarki Volvo modellerinden sportifliği ve dinamizmiyle ayrılan, ilk fotoğrafları yayımlanan Volvo S60'ın dünya lansmanının, gelecek yıl mart ayının başlarında gerçekleştirilecek olan Cenevre Otomobil Fuarı'nda yapılacağı belirtildi.

Sportif sedan otomobilin üretimine 2010 yılı yaz aylarının başında Belçika Ghent'teki Volvo Cars fabrikasında başlanacağı ifade edilen açıklamada, yeni Volvo S60'ın, önündeki bir yayayı tespit ederek, sürücü zamanında tepkide bulunmazsa otomatik olarak fren yapıp olası bir kazayı önleyecek ''Çarpışma Uyarılı Tam Otomatik Fren ve Yaya Algılama Sistemi (Pedestrian Detection)'' ile donatılabileceği vurgulandı.

Volvo Cars Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Stephen Odell, Volvo S60'ı bir sanatçının şaheserine gösterdiği özenle şekillendirdiklerine dikkati çekerek, ''Hem tasarımı hem de sürüşüyle bundan önceki tüm Volvo modellerinden ayrılan yeni Volvo S60 modelimiz aynı zamanda direksiyonun ardında kendinizi daha güvenli hissetmenizi ve kendinizden daha emin yol almanızı sağlıyor'' dedi.

Ekotrent

Bu haber toplam 122 kez okundu.

YAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR 337627322
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

YAYA ' YA ÇARPMADAN DURABİLİYOR
    1 sayfadaki 1 sayfası